Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok a szülők, akik a gyerekei...

Azok a szülők, akik a gyerekeiknek különleges neveket adnak, nem gondolnak arra, hogy mi lesz velük iskolás korukban? Gondolok a Benettre, Illangóra és társaira

Figyelt kérdés
2012. aug. 21. 09:56
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
74%

Semmi bajuk nem lesz a különleges névtől. Régen a Krisztián meg az Andrea is ritka nevek voltak, most meg kifejezetten gyakoriak.

Engem Ágnesnek hívnak, nem ritka, nem kirívó, így a vezetéknevemmel csúfoltak. De ha akarnak, akkor találnak fogást máson: duci a gyerek, fogszabályzója van, szemüveges, félénk, stb, stb, stb.

2012. aug. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
65%

Mi lenne velük? Az iskolában tanulni fognak.

Ha nekem egyszer gyerekem lesz,hétköznapi neve lesz,de én úgy gondolom téves azt hinni,hogy a csicsás neveket gúnyolják. Én is voltam gyereke,iskolás és ilyet nem tapasztaltam. Volt egy Eugénia nevű osztálytársam és a világon senki,soha nem csúfolta a neve miatt,mert kedves teremtés volt. Ellenben a Sanyit,meg az Edinát annál többször,mert kiálhatatlanok voltak.

2012. aug. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
32%
nálunk a suliba egy haveromat Trip Dorel-nek hívnak, én még nem hallottam hogy beszóltak volna neki:) igaz ez már középiskola.
2012. aug. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
83%

Semmi. Megszokják a többiek, talán ameddig meg nem tanulják, hogy nem szabad gúnyolódni addig néha fognak 1-2 dolgot mondani ami eszükbe jut.

Nekem is volt Tícia, Stella, Anasztázia, Klarissza, Vanessza nevű osztálytársam de nem piszkáltuk őket soha.

2012. aug. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
82%
Egyetértek az előttem szólókkal:) De mondjuk akinek tényleg nagyon furcsa neve van, pl Brendon, olyat magyar gyereknek nem adnék. Van egy lány ismerősöm, (18 éves) neki Noella a neve. Szerintem szép név:) Bár lehet különleges:)
2012. aug. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
65%
Nem nagyon preferálom a nagyon különleges neveket, de pl.: nekem a Benettel nincs gondom. Az iskolában meg aztán bármiért lehet csúfolni bárkit. Előszeretettel aggasztanak egymásra beceneveket. És azt se feledjük el, hogy ha ez a generáció felnőtt lesz, addigra már teljesen természetes lesz. Én Andrea vagyok. Mikor megszülettem nagyszüleim vidéken meg se tudták jegyezni, hogy hívják az unokájukat. Mindenki ámult vagy éppen hüledezett a nevem hallatán. Az utánam született lányok nagy többsége Andrea lett. Ma már semmi különleges nincs benne.
2012. aug. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
67%
Semmi különös nem lesz velük:) Lassan az lesz már furcsa ,ha hétköznapi nevet kap egy gyerek:) Nekik ez nem furcsa, hiszen ebben nőnek fel:)) Viszont a sorozatokból átvett brazil nevek szerintem is túlzások:) No de kinek a pap kinek a pap kinek a paplan:))
2012. aug. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
78%
ha valakit csúfolni akarnak arra ugyis találnak valami módot... én pl kanna voltam mert anna vagyok és a család nevem k-val kezdődik...
2012. aug. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
60%
manapság tényleg az a furcsa ha normális nevet kap a gyerek:) Kislányom Eszter lett (13 hónapos)mindenki furcsán nézett rám ,hogy miért?:)A szülész orvosom meg örült ,hogy végre egy szép magyar név:) kisfiam Flórián (5 éves) mikor ezt a nevet kapta alig volt ilyen nevű kisfiú mostanában egyre több van,persze még most se egy felkapott név...Én nem adnék cifra nevet a gyereknek pl:Felhőcske és társai....
2012. aug. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
72%
azért nem mindegy mert szerintem az Orália nevet biztos mindenki csúfolnà.A Benett szerintem meg egy szép név
2012. aug. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!