Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszi azt rengeteg...

Miért hiszi azt rengeteg szülő, hogy attól lesz különleges a gyereke, hogy nagyon ritka vagy idétlen nevet adnak neki?

Figyelt kérdés

Én nem értem. Miért gondolja azt valaki szülő létére, hogy a gyereke boldog lehet olyan névvel, hogy : Ajándék, Hadúr, Orália, Atlanta, Káldixtusz, Agrippína, Eperke, és még sorolhatnám.


Főleg ha még a vezetéknév is "passzol" hozzá....pl : Zöld Piroska....


Miért hiszi azt sok szülő, hogy attól lesz különleges és "kitűnő" gyereke, ha ilyen idétlen, vagy tényleg szokatlan nevet ad neki?

Miért nem gondolják, hogy már óvodában megkezdődik a csúfolás, ami ált. iskolába csak fokozódik? Miért jó ilyen szinten kiszúrni a saját gyerekükkel?


2012. márc. 29. 06:44
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
51%
Talán, mert Várszegi Asztrid, Magyar Szervác, Nádai Fidél, Horváth Ciprián /pannonhalmi apátok/ szülei azt gondolták, hogy az ő gyerekei különlegesek lesznek felnőtt korukban, vagy pl. Varnus Xavér, kiváló orgonaművészünk szülei is azt gondolták, hogy az ő fiuk művész lesz, és mondjuk Sándor, vagy József névvel talán nem úgy tud érvényesülni, kitűnni. Más az amikor, az amerikai neveket, és a szappanopera neveket majmolják a szülők.
2012. márc. 29. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
65%
Kitűnni nem a nevével fog. A másik meg, hogy egy szülő miért is akarja, hogy a gyereke kitűnjön? Hogy híres művész vagy akármi legyen? Inkább legyen egy egészséges, boldog ember, aztán majd ő eldönti nagykorában, hogy mi lesz. Értékes embernek "csendben" is lehet lenni. Sőt, egyre inkább az az érzésem, hogy szinte már csak úgy. A gyereket meg békén kell hagyni, szeretni kell, aztán a dolgok majd alakulnak. Amúgy meg minden szülőnek a saját gyereke a legkülönlegesebb, és innentől kezdve nem számít, hogy Pistike vagy Mancika!
2012. márc. 29. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
79%
ja, mert xavér azért lett művész, mert a szülei ezt a nevet adták neki :D:D:D:D
2012. márc. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
25%
orulok,h reggel 3/4 7kor egyeseknek az a legnagyobb problemajuk,h mas milyen nevet ad a gyerekenek. Az,h neked idetlen,nem jelenti azt,h masnak is. Hivd ugy a sajat gyereked,ahogy akarod,mit foglalkozol te masok izlesevel? Nagyon raerhetsz...
2012. márc. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
84%

Ilyen neveket találsz a közvetlen környezetedben??Jó helyen élhetsz!

a másik meg az hogy egy különleges,szép névvel igenis ki lehet tünni,a három Niki mellett!

2012. márc. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
76%
Én egyetértek veled kérdező. És az a legszebb az egészben, hogy lassan már több Hitvánd meg Hadúr lesz, mint mondjuk Levente és Lilla, aminek azért örülök, mert az én gyerekeim majd a NORMÁLIS nevükkel fognak kitűnni a társaságból... Igen. Aki ilyen idétlen hangzású nevet akar adni a gyerekének, mert hogy olyan különleges, annak jusson eszébe az is, hogy nem ő az egyetlen ezzel a felfogással és egyáltalán nem lesz a közeljövőben különleges az a név amit választ. Lehet lepontozni :)
2012. márc. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
86%
Nekem annyira tucatnevem van, hogy örültem volna egy különlegesebbnek... nem jó, amikor másik kettő is van az osztályban, akit ugyanúgy hívnak.
2012. márc. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem is a különleges nevekkel van a gond, szerintem a kérdező sem arra gondolt, hanem amikor idétlen, és ehhez nem is kell nagyon különlegesnek lennie a névnek. Azt én is gáznak tartom, amikor valaki Gandalfnak, meg Arzénnak, meg ilyeneknek nevezi el a gyerekét. Ez szerintem gáz... csúfolni fogják, az biztos, és az a gyereknek nem jó. Az orália meg a hasonlók majd nagyobb korban lesznek írtó cikik a gyereknek, mert hogy ezzel halálra szívatnák középsuliban nyomorult gyereket, az is tuti. Viszont azzal sem értek egyet, hogy ha valaki csak az éppen divatos nevekben gondolkodik, az sem jó, ha 3 Lili, meg 5 Hunor szaladgál a csoportban. Bár ezekkel a nevekkel amúgy semmi bajom, ha ez tetszik, inkább ezt adja a gyerekének a szülő, mint hogy Ronaldinnyu legyen... :)

De csak egy példa a teljesen átlagos névre, ami mégis tök gáz lett felnőtt korra. Volt egy tanárom, az a neve, hogy Pohl Lenke. Kicsinek biztos halál cuki volt, mert mesélte, hogy ő is egybe mondta bemutatkozásnál, és mindig jót mosolyogtak a felnőttek rajta, de aztán középiskolában halálra cikizték a pollenkézéssel, felnőttként meg elég nehéz dolog nem elmosolyodni, amikor bemutatkozik...

Szóval összegezve, én a mértékletesség híve vagyok, mert lehet, hogy egy név cuki egy kisgyereknek, de ezzel kell felnőttként is együtt élnie.

2012. márc. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk már a Tünde és a Bendegúz névnél is zúgolódás volt.

- Na de, Kérem? Hogy lehet ilyen nevet adni a gyerekeknek?


De én nem azért adtam nekik ilyen nevet, hogy kitünjenek (pedig anyira nem is kirívó nevek szerintem)


Hanem azért adtam nekik, mert a fiú már magzatkorában is igazi gézendúz volt, és előregondolva biztos az is lesz. Hát így is lett.


A kislányom mikor megszületett pedig még véresen csapzottan is hasonlított egy Tündérkére ezért lett Tünde.

2012. márc. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
77%

Egyetértek a kérdezővel, feltűnési viszketegségnek érzem. Ok, az ember olyan nevet ad a gyermekének, amilyet szeretne, ne alkalmazkodjon a tömeghez, de azért lehetne gondolni a gyerekre is.


Amúgy attól is herótom van, ha valaki kvázi egy táborba állítja be a gyereket (Gábor, László, Péter, József...). Ha valakinek Kiss/Nagy/Kovács/Szabó a vezetékneve, akkor ne legyen már Laci mellé, mert Kiss Laciból egy kis faluban is legalább három van.

2012. márc. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!