Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjemnek van igaza vagy...

A férjemnek van igaza vagy nekem? (vita a mosógép vásárlás miatt)

Figyelt kérdés
Én nagyon szeretnék egy új (automata) mosógépet, de a férjem szerint ez csak pazarlás lenne, mert még a régi is működik. Igen, működik, de így sokkal nehézkesebb a mosás, amit persze nem ő csinál. Nem tudom mit tegyek. Vegyem meg a tudta nélkül?
2012. aug. 21. 11:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg adjátok el, mert biztosan van olyan, aki megvenné, hiszen működőképes. Ennyivel is kevesebbet kéne költeni az újra.
2012. aug. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

A régi az milyen? Nem automata? Akkor megértelek. Hisz az automata mellett sokkal több időd van mást is csinálni mosás közben.

Ha ez áll fent, én a férjedre bíznám egy ideig a mosást, hogy próbálja ki.


Ha most is automata van neked, akkor mérlegelnék, hogy mennyire fontos egy újat venni, ha ez is jól működik.

2012. aug. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
51%

Szvsz tartsátok meg a régit mert ha működik tényleg felesleges pénz kidobás lenne!

Nem is beszélve az új csodagépekről, ha tönkremegy benne PL az LCD kijelző akkor cserélni kell az egész gépet!

Ráadásul az újakon rendesen spórolnak az anyagokkal és ennek az az eredménye hogy 2-3 év és dobhatod ki!

2012. aug. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
53%
Tartsátok meg ezt a régit is.Anyukám vettek pár éve közel 100ezerért mosógépet (szárítós) és rengetegszer volt szervízbe.Azóta is inkább a keverőtárcsással mos.Az is igaz, az új gépeken már mindenen spórolnak:S
2012. aug. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk anyum úgy győzte meg apumat, hogy kiszámolta a régi gép fogyasztását (víz, áram) és azt is, hogy az új gép mennyit fogyaszt. Ezt levezetve apum elé tette, és nyert ügye volt.

Nekünk tönkrement a mosógép, de apu mindenképp meg akarta javíttatni, pedig a mosógépszerelő is azt mondta, hogy semmi értelme.

De az is jó lehet, ha a legközelebbi mosást rábízod.

2012. aug. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis pazarlás.

Nézz csak utána, mennyit fogyaszt a tiéd, és egy A kategóriás automata (vizet és áramot is), aztán a kutatás eredményét mutasd meg a férjednek is.

Nekem is egy régim van, szeptemberben lecseréljük. Pontosan kétszer annyi áramot, és másfélszer annyi vizet fogyaszt, mint egy A kat. gép, ráadásul hangosabb mint egy fúró, és a hatékonysága is hagy némi kívánnivalót maga után.

25N

2012. aug. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
20%
Megmondod neki, hogy KELL egy új mosógép erről nem nyitsz vitát mivel te mosod. És vagy segít választani, vagy megoldod egyedül.
2012. aug. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

A régit már csak bontóba vinnék el, mert már legalább 20 éves és csupa rozsda az alja.

Igazából ez még a nagymamám keverőtárcsás gépe volt és csak addig lett volna befogva, amíg kész nem lesz a fürdőszoba, de ez már lassan 10 éve volt és mindig el lett halasztva az új gép vásárlása. 2 kisgyerekkel viszont iszonyú macerás így a mosás. A mosást már bíztam a férjemre amikor kórházban voltam, de ő ezt olyan jól megoldotta, hogy még a száraz ruhán is rajtamamradtak a mosópor szemcséi, mert mint kiderült kiöblíteni elfelejtette a ruhákat.

Valószínűleg másként vélekedne, ha neki kéne 2 naponta mosni, de így könnyen beszél.

Szerintem ma még megpróbálom meggyőzni, ha nem megy akkor viszont megveszem nélküle.

2012. aug. 21. 11:53
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Így viszont teljesen megértelek! Ne alap dolgokon akarjon a férjed spórolni.Egy rozsdás, régi mosógép egy idő után folyni is kezd, ami elég életveszélyes.
2012. aug. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Mosson 2 hétig a férjed aztán álljon le vitatkozni :)
2012. aug. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!