Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kinek milyen tapasztalata...

Suzy Q kérdése:

Kinek milyen tapasztalata volt anyóssal kapcsolatban ha vmit egyszerűen nem akar megérteni? Szerintetek is van egy határ a szülőknél amihez nincs joguk és tisztelet ide vagy oda egy szülő is megerőltetheti magát, hogy normálisan viselkedjen?

Figyelt kérdés
Alapjáraton az anyósommal (Jucival) nem lenne gond meg távolról ellennénk. A fő gond, hogy barátom otthon lakik még. Rajta vagyunk az elköltözésen de nem olyan egyszerű. Kb 2 hetente vagyok ott hétvégén max. Egyéb gond nincs. Az egyetlen és fő dolog amivel már tele van a hócipőm Juci képtelen felfogni, hogy ha ő szól vásárolni vagy valahova szeretne menni kocsival, akkor ne várja el hogy 5 percen belül ugrik a fia és elviszi. Ezzel a férjét is kiakasztja, akivel semmit nem beszélnek csak nagyon minimálisan. Általában mikor szól hogy most rögtön menni akar még utána mi ülünk és félóráig várjuk, hogy odatolja a seggét ha már minket csicskáztat. Fölmegyünk a szobába mert unjuk várni erre beszól, hol vagyunk ő már rég kész van. Anyák napján is eljátszotta ezt de olyan műpatáriát levágott meg sírt hogy az hihetetlen. Mondtuk neki majd később elvisszük. Amikor mondtam neki mi nem akartunk rosszat csak programunk volt az volt a válasz 3-ig megjártuk volna ha a fia nem alszik.Juci úgy vásárol mint egy lassított felvétel és nyomkereső kéne rá az áruházba mert nem figyel arra akivel megy.Tturkál a fia szobájában és néha levisz meg pakol dolgokat ide oda. Annak idáig nyoma nem volt, hogy utál de a nagy műsoros cécó után nem tudom mi jön még. Egyre érdekesebben bánik a fiával Juci is meg az apuka is. Mintha egy mihaszna hülye gyerek lenne és ő tehetne róla x ideje kénytelen volt hazaköltözni. Apuka senkinek a véleményére nem kiváncsi ha mondjuk szőnyeget vesz ami neki jó az van. Véleménye se lehet senkinek.

2012. máj. 7. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én anyósomék másmilyen viselkedés miatt nincsenek a tolerálható személyek között.

Én annyit tettem, hogy a kötelező pofaviziteken ( évi kb 4-5) normális vagyok, megerőltetem magam ( nekik nem megy).

Egyre kevesebbszer kérdez a nemi életünkről...hát lassú a felfogása na (:

Távolságot kell tartani. Ha a férjed meg ugrál neki, az ellen nem igen tudsz tenni, azt a pasinak kell lebokszolnia magában.

2012. máj. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Moira-88 válasza:
Párommal fél éve költöztünk ki a szülői házból, és azóta annyira megkönnyebbültem, mert bár szeretem a saját és az ő szüleit is, de túl sok volt belőlük. Az anyósommal szintén ilyen vásárlási problémáink voltak főként. Ő konkrétan csak azt engedte, hogy magyar terméket vegyek és ebből volt mindig a veszekedés. Illetve folyton átrendezte a szobánkat és gusztustalan függönyöket meg ágytakarókat aggatott mindenhová anélkül, hogy megkérdezné, hogy nekünk tetszik e. Amúgy jóindulatú nő, de volt amikor betelt a pohár és megmondtam páromnak, hogy állítsa le, mert én rám nem hallgat. Nagy szerencsémre legtöbbször nekem ad igazat a párom és sikerül általában megfékeznie. Szerintem beszélj a pároddal sokat, ha neked valami rosszul esik, hátha ő észhez tudja téríteni. Boldog vagyok, hogy saját házba költözhettünk végre, mert így csak 2 havonta látogat meg minket és annyi elég is belőle:)
2012. máj. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sajnos az a baj, hogy párom is belefáradt ebbe mert annyira süket Juci hogy nem fogja fel.Ezt ezen a hétvégén értettem meg.Kénytelen leszek barátomra hallgatni, mert eddig én is azt gondoltam ez annyira abszurd és képtelen vagyok elfogadni.Sajnos úgy néz ki akárhogy vergődök csak egyre rosszabb lesz, mert emiatt hétvégi hepaj miatt még rosszabbul bánnak a fiukkal.Az elköltözés az egyetlem megoldás sajnos.Én nem élek velük, de főleg páromat sajnálom, mert teljesen elnyomják.Én meg emiatt vagyok sokszor lehangolt.
2012. máj. 7. 22:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Anyóssal nagyon ritkán vásároltam együtt (a fia gyakran és örökké panaszkodott, hogy nem bírja idegileg azt a csigatempót), de eljutottunk oda, hogy egyszerűen nem megyünk vele sehova. Nekünk nincs időnk 3 órát eltotyogni egy tejfölért és 2 kiló krumpliért.

Szóval szólni kell neki, és azügyben is, hogy ne rendezkedjen a szobátokban.

2012. máj. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!