Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány évesen függetlenedtetek...

Hány évesen függetlenedtetek a családtól? Hogyan sikerült?

Figyelt kérdés

Honnan volt rá anyagi keret? (a párotokhoz költöztetek vagy külön, munkahely lett-e és ha igen akkor mit dolgoztatok akkoriban?)

Huszonéves vagyok és még itthon élek. Olyan munkát nem kaptam még amivel fenn tudnék tartani egy albérletet is, egyetem mellett dolgozok.


2012. aug. 21. 21:34
 1/8 anonim ***** válasza:
18 evesen elkoltoztem a szuleimtol , talatam munkat amivel fenn tudtam tartani magam de ugy hozta az elet , hogy 25 evesen haza koltoztem , elsore nehez volt de megszoktam es most jol erzem magam ...lenne lehetosegem kulon koltozni de egyszeruen nem tudom ra venni magam :)29N
2012. aug. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18 évesen koliba költöztem, egyetem mellett dolgoztam, azóta fenntartom magam. Már lassan harminc leszek. Eleinte alkalmi munkáim voltak, veszettül meghúztam magam, ha épp hazalátogattam, kaptam egy kis kaját, de ennyi. Az egyetem óta albérletben laktam, dolgoztam, volt hogy két munkahelyem volt. Most már a párommal élünk, ketten könnyebben megy. Mindent meg lehet oldani, csak nagyon kell akarni. Első a munkahely, bármi áron, bármit találni kell, akár kettőt is! Ha egyetemre jársz, akkor a korrepetálásokat, nyelvoktatást javaslom, magánban. Össze tudod egyeztetni a sulival, hogy mikor érsz rá, és elég jól lehet vele keresni.De ehhez jól kell tanulni, és sokat.
2012. aug. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 yuda ***** válasza:

20 éves koromban elköltöztem és sosem bántam meg.

Kicsiny volt a kezdet. Először olyan albérletbe mentem egy barátommal, ahol egyetlen szobát béreltünk közösen. Erre volt pénz. Munkát vállatunk, majd kb .3 év múlva másik barátommal egész lakást tudtunk bérelni..stb.. lassan lassan. Ma saját tulajdonú lakásom van.

Nem sikerült egyből, hosszú munkás évek,mert szülők nem tudtak támogatni, amilyük volt, nekik kellett.

2012. aug. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
17évesen azt mondták válasszak a pasim vagy ők, hát egy tini vajon mit választ vakon a szerelemtől:-) elköltöztem egy 12 évvel idősebb pasihoz. szóval a bulik helyett a háztartás vezetés lett az akkori életem. nem bántam meg. onnan jártam suliba, érettségizni. aztán vége lett, egy másik pasi miatt, akinek akkoriban nem volt saját kéglije így maradt a visszaosonás a szülőkhöz, de szörnyű volt újra beszámolni arról hogy mikor hova kivel...ekkor már dolgoztam, erre jött a párom ötlete ő is odaköltözik... két szobás panel volt:-) fél évig bírtuk és beköltöztünk a házába amiben akkor még csak fürdő volt meg egy szoba parketta amúgy a betonon jártunk de legalább külön voltunk, aztán szép lassan évek alatt kicsinosítottuk a házat
2012. aug. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

14 éves korom óta tudatosan készültem arra,hogy amint "felnőtt" leszek a törvény szerint lelépek az alkoholista anyámtól.

17 évesen befejeztem a szakmunkásképzést. Addigra már összespóroltam annyi pénz,hogy amikor az első havi fizetésemet megkaptam, elmentem albérletbe. Egy nyomdába mentem dolgozni. Állandóan van túlóra,így elég szépen kapok pénzt. Jelenleg is szabadon élek, albérletben,és boldog vagyok..(egyébként estin tanulok az egyetemen)

25/N

2012. aug. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én 15 éves voltam amikor anyám kidobott mert az új "apunak" nem kellettem..én igy függetlenedtem..suli mellett feketén dolgoztam autómosóban hogy ne haljak éhen s szerencsémre voltak barátaim is akik sokat segitettek.
2012. aug. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1.5 hónapja költöztem el otthonról (21 éves vagyok), albérletben élünk ketten a barátommal. Nekem sajnos még nem sikerült munkát találnom, viszont múlt héten voltam 2 állásinterjún is úgyhogy reménykedek. :)


A párommal 4 éve vagyunk együtt, az anyagiakat most ő állja. Az ő fizetéséből pont megélünk, és van mellette megtakarított pénze, amihez ha esetleg hozzá kell nyúlnunk vissza tudjuk majd spórolni ha sikerül végre nekem is elhelyezkednem. Jelenleg most így állunk, de remélem ez hamarosan változik!

2012. aug. 22. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

20 évesen költöztem el otthonról, munka miatt (manager asszisztens), azóta eltelt 2 év, idén költöztünk össze a Vőlegényemmel.

A munka ugyan az, szeretem.

2012. aug. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!