Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van esetleg itt olyan, aki...

Van esetleg itt olyan, aki fiatal (egyetemista, főiskolás) korában a családi légkör miatt gyakorlatilag kényszerült elköltözni? Hogy tartotta el magát?

Figyelt kérdés
Tehát semmi képzettséggel, és tanulás mellett, albérletbe ment-e valaki, kezdett-e így neki az életnek.
2012. aug. 22. 01:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 18évesen jöttem el otthonról mikor felvettek fősulira,kolis lettem és diákmunkán dolgoztam,dolgozok.Én már 16éves korom óta diákmunkán vagyok,nem könnyű suli mellett,de muszáj.Kezdetben nehezebb volt,már most egy fokkal könnyebb,de inkább tanulnék többet,minthogy dolgozzak.
2012. aug. 22. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%

Ha államilag támogatott képzésben vagy és jól is tanulsz, annyira, hogy az 40-50 ezres havi ösztöndíjat megkapod, valamint ha e mellé vállalsz heti háromszor diákmunkát 500 ft-os órabérben akkor az annyi mint: 98 ezer ft.

Ebből úgy tudod eltartani magad, hogy csak szobát bérelsz, lakást nem. Ha nem kapsz ösztöndíjat, ne vágj neki. Ezt a pár félévet már csak kibírod valahogy.

2012. aug. 22. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már 3 éve el kellett volna költöznöm mert idegileg kikészülök otthon! De még azóta is itt vagyok..és még bírom eddig..nehéz napról napra...de ez van..:S
2012. aug. 22. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

uhh.. a 40-50 ezer ft-os havi ösztöndíjat megkapodot aki írta, mégis honnan szedted ezt? mert szerintem nem vagy tisztában a magyarországi tanulmányi ösztöndíjakkal! de a semmelweisen 30ezer ft körülinél jobbat nem lehet elnyerni, és ez már a legjobb eredményre jár.(nem tanulok úgy, hogy azt megkapjam) ezt nem rinyálásból írom, de szeretném ezt a kérdést megoldani, és örülnék, ha nem csak elméletben lenne kivitelezve(olyan által, aki nem csinálja ezt meg, vagy nem is csinálta), hanem úgy, hogy azt a valóságban is véghez lehessen vinni. Egyébként a heti 3 napi,8 óra munka mellé konkrétan 50ezer ftos ösztöndíj kéne, és semmivel nem kevesebb, hogy kijöjjön a 98 ezer, ami kevés(?)(szerintem nem, de elismerem, hogy tévedhetek,most kezdenék bele az életbe) Én nem egy lakásra gondoltam, ezt itthon számomra világos, hogy nem lehet egyedül így fenntartani, valakivel együtt laknék.

És tényleg hangsúlyozom, hogy nem önsajnálat stb, de az "Ezt a pár félévet már csak kibírod valahogy" feltette az i-re pontot:D örülök, a segíteni akarásnak, de legyen mögötte hasznosítható információ, ez sztem nem nagy kérés:)

2012. aug. 22. 02:39
 5/12 A kérdező kommentje:
első hozzászoló, te milyen diákmunkán vagy? van valami állandó, pl gyorséttermi, vagy mindig ami jön?
2012. aug. 22. 02:40
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

1.vagyok

Már több mint 3éve ugyanott vagyok,szóval mondhatom állandónak,most közbejött egy másik diákmunka,szóval így a kettőből meg lehet élni,egyébként ezek gyári munkák.

Én havi 50ből megtudok élni úgy,hogy kifizetem a kolit és még bulizok is 1-2x,nemtudom,hogy az egyik válaszolónak mért kevés a 98ezer,bár mondjuk én nem Pesten élek.És nálunk is a max ösztöndíj 30-40ezer körül van,egy 5ös átlagúnak sem adnak többet 40-nél.Ha hátrányos helyzetű vagy akkor igényelhetsz szociális támogatást,az is sokat segít.

2012. aug. 22. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

18 évesen költöztem el otthonról, albérletbe úgy hogy 4-en laktunk 3 szobába. Volt egy kis megtakarításom, 100ezer ft, ebből épp kihúztam 3 hónapig mikor kaptam munkát a tescoban. Még nem volt meg az érettségim, estin fejeztem be. Nagyon nehéz volt, és elég rosszul is sikerült, így nem tudtam továbbtanulni, de pénzem se lett volna rá. Szakmát akartam tanulni, de nem jött össze.

Kb. 70 ezer volt a fizum akkoriban, ebből 30 az albi, a maradékból buszbérlet, kaja.

2012. aug. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A 30-40 ezres ösztöndíj nekem annyira szürreálisan hangzik... Mármint persze, elhiszem, ha azt mondjátok, nálatok ennyi, ezek szerint én járok sz*r helyre, itt 5.3-as korrigált kreditindexszel kb. 10 ezer körül kapok :S
2012. aug. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én ezeket tudom javasolni... Ha Semmelweis akkor az ugyebár Budapest, és gondolom azért is mész ide mert vidéki vagy.

Ne akarj szobát se bérelni, hanem jelentkezzél koliba. Ha az egészségügyis suliban már nincs kollégiumi férőhely, akkor jelentkezz más felsőoktatási intézmények kollégiumába, vagy középiskolai koliba, mert ezekbe is vesznek fel egyetemistákat. Egy kollégiumi szoba tizenpárezerforintból kijön havonta. Aztán középiskolás kolikba olyan dolog is van, hogy ingyen lakhatsz ha a főiskolai képzés mellett nappalin okj-t végzel valahol. Nekem ezt több ismerősöm bevállalta. Az okj-t végül kevesen végzik el, de ugye az 22 éves korig mindenképp ingyenes így amig fél évig van róla jogviszonyuk, hogy oda járnak, addig ők a koliban is ingyen laknak. Nem szép dolog, de sokan bizony enélkül a főiskolát se tudnák befejezni mert van olyan aki egy kollégiumi szobát se tud kifizetni, bejárni se tudna stb...

Ösztöndíjak. Nem vagyok Semmelweises, de mindenhonnan azt hallom, hogy az nem egy btk. Értsd ötös átlagot, amire a maximális harmincezer forintnyi ösztöndíj jár kb. csak a zsenik tudnak produkálni, meg akinek van lehetősége, hogy ne dolgozzon, hanem minden erejével foglalkozzon a tanulással. Nem elkeseríteni akarlak, de legfeljebb ha 10-15 ezerre számíthasz, én ezt tartom reálisnak. Érdemes viszont a szoctámot megjátszani. Ha az a terved, hogy önfenttartó leszel, akkor, akkor általában pl.: adnak erre szoctámot, csak kell erről egy igazolás (kb. a jövedelmeidről).

Munka terén pedig azt javaslom, tegyél le a diákmunkáról, mert lehúzás az egész. Nekem ismerőseim pl.: dekoratív mosolygós lányok. MInd belvárosi kávézókba dolgoznak: többeet lehet keresni mint diákmunkán, ráadásul a munkakör is sokkal kulturáltabb!

2012. aug. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Minthacsak én írtam volna ki a kérdést. Néztem is, hogy esetleg tegnap este álmosan írtam-e ki és azért nem emlékszem rá. :) Pont ez foglalkoztat most és keresem a kiutat.


Az ösztöndíjra sajnos nem lehet alapozni. Nekem volt olyan, hogy egyik félévben megkaptam a legjobbat a másikban pedig semmit, annak ellenére, hogy a médiuám ugyanaz volt (nálunk létszámra adják,az első x kap, és hát a többieknek jobb volt a félév)


Otthonról a támogatás, amit kapok az 0, a költségeimet és a koli árát tehát ösztöndíjból és kreatívkodásból szerzem. Karkötőket készítek, eljárogattam kézműves vásárokba stb. nem sok, de pótlásnak jó. Emellett még persze az adódó munkalehetőségek (bébiszitterkedtem stb.)


Még itthon élek a szüleimmel, csak egyetemi időszakban töltöm a napjaim a koliban, de ez az utolsó évem ott, úgyhogy muszáj valami állandó munkahelyet találjak, hogy tudjak albérletbe menni. Sajnos eddig nem jártam sikerrel az álláskereséssel. Csak az ilyen alkalmi munkák jöttek össze. De reménykedek!

2012. aug. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!