Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nagyon kevés időm lesz. Mit...

Nagyon kevés időm lesz. Mit süssek, mit főzzek húsvétra? Két éhes fiatal felnőttnek? Mi elutazunk, csak a felvételire készülő lányom és a nagyon éhes egyetemista fiam lesz itthon.

Figyelt kérdés

Csak pár órám lesz, pénteken este.

Szeretnék nekik ennivalót, sütit reggeli ebédet hagyni. Ünnepit, kis munkával. Van rá 8 e. ft . Van kenyérsütőgép. Hajlandó vagyok megvenni félkész cuccot is.A lány felvételire készül keddre, nem ér rá, max. a mikróba betesz valamit. A fiú hetek óta zacskós levesen és száraz kiflin él. Vendéget nem várnak esetleg 3-4 barát beugrik rövid időre.

Mi hétfőn reggel jövünk vissza.


2009. ápr. 8. 16:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Vegyél 1 kg darálthúst, abból készíts fasirtot, míg azt sütöt, addig a sütőben letudsz sütni 6-8 csirkecombot, amit bekensz csirkefűszerrel, s készítessz mellé köretnek 1kg-os alapból franciasalátát, készíts tasakos rizst, ami ha kifőtt, egy doboz kukoricával össszekevered, kaszinó tojást, s kenyeret, veszel nekik sonkát, s ezt ehetik reggel délben este. Húslevest sertés húsból, amiben van burgonya, répa, s megehetik belőle a főtt húst a krumplival.

Sütinek én a következőt készíteném. 10 tojás fehérjét felversz, majd megy bele 10 kanál cukor, majd a 10 sárgája, 1 dl olaj,10 evőkanál liszt, egy csomag sütőpor, 3 evőkanál kakaópor. Kivajazott tepsiben kb fél órát sütöd. Ha megsült, 2 dl tejet mikróban felforralsz, megszurkálod forrón a piskótát, ráöntöd a forró piskótára a tejet, nyugi nem ázik el. 2 vaníliás arankakrémport felversz 2 zacsis habtejszínnel jó keményre, majd a kihűlt piskótára rákened, s kész is! Esetleg ha van kedved díszíteni, akkor 5 evőkanál vizet 1 evőkanál cukorral s 1 evőkanál kakaóval elkeversz egy pohárban, mikróban felforralod hogy besűrűsödjön, s rácsurgatod össze vissza a kérm tetejére, így mutatósabb lesz a süti, és nagyon finom gyors!

2009. ápr. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is fasírtot csinálnék, csak én egybensültet. Stefánia na, vagy mi a neve, közepén tojással, ezt csak beteszed a sütőbe nem kell kiadagolva megsütni.Addig én csinálnék kínait, félkész termékből, hogy valami extra is legyen. Sütinek, somlóit, gesztenyepürét, vagy gyümölcsrizst. Pillanatok alatt kész akármelyik. Köretnek tényleg jó a tasakos rizs, és a franciasaláta.
2009. ápr. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, "Megmentettétek az életem"

Már teljesen pánikba voltam esve, de ezek finomak, kiadósak, és tényleg meg lehet csinálni gyorsan. És nem is drága.

Mindegyik jó ötlet írok egy bevásárlólistát.

De ha még van valakinek ötlete, szívesen elolvasom azt is.

Jhaajj.. :)

2009. ápr. 8. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!