Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyit rezsit kellene fizetne...

Mennyit rezsit kellene fizetnem? A szüleimnél lakunk, havi húszezret szoktam adni rezsire, külön konyhán vagyunk, szóval tényleg csak a víz, villany, és a szemét szállítás marad.

Figyelt kérdés
Csatorna nincs, tehát a víznek 500 ft alatt van a m3-e, én és a férjem a munkahelyünkön fürdünk, 2 gyerekünk fürdik csak itt, akik már 11 és 9 évesek. Mosni max 3-4 adag van egy hétre. Villanyt annyit használunk hogy megy a tv egy hűtő és kb este 2 órát ég egy !!! lámpa, meg a számítógép amit fogyaszt.

2012. aug. 22. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Amikor még együtt laktunk a fiamékkal, én úgy beszéltem meg velük, hogy a lakásból használt alapterület arányában fizetnek. Ők a tetőtérben laktak, mi a földszinten, a tetőtér a teljes alapterület 1/3-a volt, tehát minden rezsinek a harmadát fizették. Nem írtál a fűtésről. Az teljesen független? Most, hogy mi elköltöztünk egy kisebb lakásba a férjemmel, a villany 7000, a gáz nyári időszakban 1000, szemét 1500, víz szintén 1500 körül van. Szerintem a 20.000.- - fűtés nélküli rezsire - reális, mert ti négyen vagytok.
2012. aug. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Az is egy megoldás, hogy összeadjátok a számlákat és elosztjátok, hogy mennyi jut egy emberre. Hiába nem fürdesz otthon, lehet hogy az egyik gyerek több vizet használ, mint mondjuk édesapád aki 1 perc alatt lezuhanyzik, mérőóra nélkül nem igazán lehet tudni, hogy ki pontosan mennyit használ, csak átlagban. Meg van olyan fogyasztás, pl. fűtés, felmosás, locsolás, ami az ott lakók számától állandó és független. Tehát vagy a lakók száma alapján vagy a már ajánlott alapterület alapján osszátok el a költségeket. Ja és addig semmit se fizess amíg nem láttad a számlákat.
2012. aug. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem 20 ezer nagyon kevés.

Ott van pl; a főzés mosogatás az is viszi a vizet. Fűtés is nagyon drága amit nem írtál.

2012. aug. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem kicsit durva, hogy ennyire számolgatósan kell osztozni a rezsin egy családon belül. Értem én, hogy mondjuk valaki kevesebb vizet használ valaki többet de na. Ez akkor is egy család. Havi húszezer családon belül szerintem elég, bár kérdéses, hogy mennyi szokott lenni átlagosan a számla? Ha mondjuk 40-60 ezer, szerintem elég.


Ha 60 ezer felett van akkor kicsit több járna, 30-40 ezer kb.

2012. aug. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A villany 20 ezer, a víz havonta 7000, a szemétszállítás negyedévente 4500. A ház központi fűtéses, fával fűtenek, nekünk 2 radiátorunk van leágaztatva a főrendszerről. Vizet nem sokat használok mert lent lakunk a szuterénben, onnan úgy kell kihordani vödörben, csak amit tényleg nagyon kell. Bezzeg ők, félig megrakva indítják a mosógépet, egész nap csorog a víz ha itthon vannak (hallom sajnos). megy 2 tv ha kell, ha nem, a számítógép is megy ha nincsenek itthon akkor is. Ha összeadom az össz rezsit elosztom hattal, (ők ketten vannak most már 1 hónapja, eddig 3-4 voltak) akkor sem éri el még a 20 000t.
2012. aug. 22. 19:17
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan azért kellett lepontozni mert azt írtam, hogy kevés a 20 ezer.

Nem tudom ti hol laktok de nekünk csak a központi fűtés 20 ezer télen havonta. Nekem ez a véleményem.

2012. aug. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne csak a rezsire gondolj, hanem arra is, hogy máshol még lakbért is kellene fizetnetek. Ha megengedik, hogy náuk lakjatok két gyerekkel, akkor azért ennyit nyugodtan fizethettek.

De ha sokalljátok, akkor költözzetek saját albérletbe, és akkor csak annyi lesz a rezsi, amennyit ti használtok.

2012. aug. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én itthon élek a szüleimmel és egymagam fizetek 20ezret havonta.Szóval szerintem tök korrektek az ősök,hogy csak ennyit kérnek!
2012. aug. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!