Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azoknak akik nem akarnak...

Azoknak akik nem akarnak gyereket, nem nehéz olyan párt találni, aki szintén nem akar?

Figyelt kérdés

Megismertem egy férfit. Szimpatikus, vonzódom hozzá, ami nálam azért nem mindennapos. Ő akar gyereket, én nem. Ez olyan fárasztó... :( Más mit kezd az ilyen helyzettel?

Azt ne mondjátok, hogy majd én is akarok, mert nem.


2012. aug. 22. 15:24
1 2
 11/13 Pötyös Panni ***** válasza:
A legtöbb férfi akinek már van 1-2 gyereke és elvált az nem nagyon akar már többet,meg azok se akiknek még nincs, mert nem akarnak se elköteleződni se felelősséget vállalni mert még magukért sem tudnak sajnos..Olyat sokkal nehezebb találni aki szeretne gyereket.Szóval ilyen szempontból jobb helyzetben vagy..:)
2012. aug. 23. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
43%

3/11 es hozzászólással tökéletesen egyetértek, és igen én pont ez vagyok. Figyelem! Mindenki egyedül hal meg! Nem a szappanoperában vagyunk emberek! Eleve egy házaspár sem ugyanakkor hal meg! A nők az esetek többségében tovább húzzák mint a férfiak, de leet fordítva is. 1 milliárd párból jó ha van 1 akik egyszerre halnak meg. Mindkepp a párod nélkül fogsz. A másik meg az,hogy a gyerekek is kiröppennek a családi fészekből, elköltöznek más útcába, városba, országba, aztán tök egyedül maradsz, mégis alapítottál családot. Sok ember rá sem bagóz az öreg kullancs szüleire sajnos, mert ugye, amikor már lepusztul, megöregszik, önmagáról nem tud gondoskodni, akkor nyűggé válik, és feloldozás ha jobblétre szenderül. Keserű a valóság, de az ember csak addig jó ha van, ha lehet élvezni a társaságát. Gonosznak tűnő rideg kijelentések ezek, amit nem sokan vállalnak fel, de mindenki tudja ,érzi legbelül, hogy az mber egy idő után kikopik a társadalmi életből ,megöregszik, már senki nem számít rá, senkit nem vonzz szexuálisan, senkinek nem igazán kell, csak maximum hálából. Én az ilyen kort pont ezért meg sem akarom érni. Amíg vagyok valaki, addig meg jobb kiélvezni az életet ahogy csak lehet, nem kell szaporodni. Az öregkor meg nem kell, nincs rá szükségem. Ennyi.

Hogy találhatsz e olyan társat magad mellé, akinek szintén nem kell kölök? háát, nem elképzelhetetlen. De sajna ritka. A nők sajnos olyanok,hogy a vérükben vannak az anyai ösztönök, pont ez nem tetszik bennük. De manapság már amennyire ritka önzetlenül szerető tásat találni, csak annyira ritka olyat is ,aki lelke mélyén nem vágyik utódra. Viszont a gazdasági válság megoldja szépen a problémákat, van ugyanis egy nagyon nagy előnye, ami az ilyeneknek kedvez mint amilyen én is vagyok! Sokan kilátástalannak tartják a jövőjüket, tudják,hogy nem tudnának megfelelő élhető, és élvezhető gyerekkort biztosítani a leszármazóiknak, ezért kénytelenek lemondani róla. Így egyre többen vannak szerencsére, akik nem akarnak szaporodni. Ez egy kedvező dolog.

Bele kell gondolnia a nomrál embernek abba is, hogy ha a gyereke, egy ágrólszakadt lemondásokkal teli életű egyén, akkor azt a többségben menő társak kiközösítik, kitapossák, mert alsóbbrendű, mert nem olyan menő, mert látja ez a gyerek, hogy a társaknak milyen menő játékai vannak ,de ő csak sóvárog, csak vágyik, hogy neki soha a büdös életben nem lesz olyanja, és megkeseredik, ha meg olyan géneket örököl még tán erőszakkal el is veszi, és egy társadalomra veszélyes egyénné is válhat a késöbbiekben. Csak megfelelő egzisztencia, pénzügyi körülmények között érdemes jó génekkel rendelkező személlyel szaporodni, különben a gyerek marhanagyot fog szívni az életében, és oda már bőven kevés a szüőli szeretet. Kemény világot élünk, ezt át kell tudni látni.

2012. aug. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
39%
Még visszaolvasva van mihez hozzászolnom. Szóval, azokat az embereket, akik azt írják, hogy ma meg holnap sem akarnának, és ezt lelkükben is így érzik, de mégis mert imádják a párjukat ,ezért az ő kedvükért mégis, hát ez olyan semmilyen dolog. Ez már régen rossz. Mert te csak a párodat szereted továbbra is, csak az ő kedvéért szülnél kölköt, nem pedig azért mert te is vágysz rá. Egy egészséges családban mindkét szülő azért szaporodik, mert akarják és szeretik, nem a másik kedvéért,hogy ne hagyja el őket. Én férfi létemre nem akarok, már írtam, és ha a nőm annyira gyöszködne, csak az ő kedvéért nem vágnám azért teherbe. Soha nem tudnám szeretni azt a gyereket, idegesítene, egy hideg apa meg nem apa, nem kell az ilyen. Pont ezért nem vagyok párkapcsolatpárti sem, mert tudom,hogy hosszú távon vagy az van,hogy teherbenyomod, vagy elmegy a nő és keres magának egy normál partnert aki akar. Egy idő után tudod, érzed, ha családcentrikus beálítottságú a párod, te meg nem ,akkor nem fog menni sokáig a dolog. Csak egymás idejét fecsérlitek. A nő kiszalad az időből, mire oda kerülne a sor, aztán meg már nem biztos hogy talál magának olyat aki.. Te meg közben ezer másik nőt is kipróbálhattál volna, más értelmesebbre is költhetted volna pénzedet ,idődet, mint egy eleve bukásra ,szakításra pre-desztinált kapcsolat. Olyan szerintem nincs, nem jó hogy egyik akar, másik nem. Vagy mindkettő igen, vagy egyik sem. Csak az ami életképes kapcsolat a jövőben is. középút nincs.
2012. aug. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!