Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Illik vagy sem igy beállitani...

Illik vagy sem igy beállitani valakihez? Még akkor is ha családtag.

Figyelt kérdés

Szóval,megpróbálom röviden. 20-án úgy volt hogy kimegyünk délután egy koncertre,majd este a tüzijátékra. Azonban nem éreztem jól magam,igy inkább a délutáni alvás alatt lefeküdtem én is a lányunkkal.2éves mult. Párom délelött beszélt a szüleivel,akik mondták hogy lehet hogy átjönnek megnézni tölünk a tüzijátékot.(Nálunk látszódik az ablakból egész jól) Délelött mondták. Én olyan 5 körül felkeltem, s mondtam hogy beszéljen a szülőkkel jönnek vagy sem. Még akkor sem mondták biztosra hogy jönnek vagy sem.

Játszottunk a lányunkkal,s akartunk kimenni a tüzijátékra de ekkor is gyenge voltam igy itthon maradtunk. Mi este a Magyar vándort néztük(nagyon szeretjük ) s 8:20kor beállitanak a párom szülei hogy akkor nézik a tüzijátékot.Vagyis csak az anyuja mert az apuja leült az egyik TV elé hogy valami meccset nézzen. 5percre rá beállit a anyujának a testvére is a barátjával. Párom huga is jött.Igy sec perc alatt 5emberrel többen lettünk. S kérdezték,higy milyen dolog hogy semmi rágcsálni való nincs itthon meg semmi üditő.(Mi teát iszunk általában,amit mi csinálunk) S nekem ez rosszul esett,hogy csak igy beállitanak,s mondták akkor is jöttek volna ha elmegyünk. (Van kulcsuk a lakáshoz,mert hivatalosan az övék). Itt laknak 10percre gyalog,de alig jönnek át.

Kicsit hosszú lett,ne haragudjatok.Köszönöm hogy elolvastatok!


2012. aug. 23. 10:59
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Pénteken voltunk náluk,s mondták szombaton délelött átjönnek egy vidéki rokonnal. Nem mentünk direkt sehova,erre nem jöttek.
2012. aug. 23. 11:00
 2/20 anonim ***** válasza:
73%
Szüleim a legváratlanabb időpontban is beállithatnak,az nem zavar.Anyósék már neccesebb,mert szégyenlem előttük ha kupi van.Ha tudom hogy jönnek rendbe vágom a házat,ha véletlen bevágodnak akkor olyan amilyen.
2012. aug. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig szólok előre, ha valakihez megyek. Szerintem nem illik így beállítani, még ha az Ő lakásuk is. Most Ti éltek ott, én nem hagynám szó nélkül az ilyesmit. Nyilván a kislány aludni, Ti is élni szeretnétek az életeteket. De tudják, hogy nem nagyon vagytok üdítősök? Ha igen, csak mond meg nekik, hogy nálunk ritkán van üdítő, jobban szeretjük a teát, valamint váratlanul jöttetek. Ebből lehetne érteni, mire célzol. Amúgy én épp ezért mindig tartok itthon egy kis ropit, apró perecet, kekszet és valami narancsot vagy colát. De szörp az mindig van és az is üdítő. De délután is jöhettek volna, aztán megnézik a tüzijátékot este és mennek haza. Én biztos ezt tettem volna.
2012. aug. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán illik.


Általában nálunk is van mindig itthon 1 üveg üdítő és valami sós harapnivaló, meg gyors muffint szoktam csinálni.



Az már ne illetlenség hanem bunkóság, hogy ha nem vagytok otthon akkor is mennek csak azért mert az ő házuk.


Ahol mi élünk annak a fele anyósomé,mégse jön akkor mikor nem vagyunk otthon pedig van kulcsa.

2012. aug. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Épp volt itthon kis rágcsálni való,mert úgy volt hogy innen nézzük barátokkal a tüzijátékot.Náluk mindig van (gyári) tea,kóla,fanta,sör.S nálunk miért nincs.. Miért kellene legyen,amikor teát vagy sima csapvizet iszunk?

Utoljára a Balcsiról hazajövet voltak fent,feldobták a böröndünket s mentek haza.Erre leszóltak hogy milyen kupi van. Mondom vonattal mentünk( 1 helyre nyaralni) ők kocsival.A vonat nem olyan hogy azt mondom hogy bocsi még rendet rakok aztán 8:20kor felszállok és ez olyan vonat legyen amit én mondok.Egy 2évessel nem mindegy szerintem hogy 2óra vagy 3.5óra az út.Igy amiból reggeliztunk a mosogatóban maradt.

2012. aug. 23. 11:16
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Parasztok, neked van igazad. Sz@rd le, és kezdj el gondolkodni, hogy tudnátok elköltözni, mert ez nem fog változni.
2012. aug. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
49%

# 2. kommentelő vagyok.

Kicsit bunkóság ez is, de mi lenne ha zárat cserélnétek? Majd amikor észreveszik akkor kitalálnátok valamit. Pl.: Elhagytad a kulcsodat, ezért kellet új zár, nehogy betörjenek. Addig se jön be a lakásba és kutakodna esetleg a dolgaitok között.

2012. aug. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
51%

Kérdésedre válaszolva nem illik.


Viszont nálunk a családban megszokott, hogy beállítunk egymáshoz csak úgy mert épp erre jártunk. Mi nem csinálunk ebből ügyet. Ugyebár, ha párom nem szól érte, akkor én se szólok, ha a szülei tesznek így. Bár azt azért én se szeretem, ha az anyós jön csak úgy váratlanul.

2012. aug. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Nem illik.
2012. aug. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén, hogy én egy kicsit azon is megrökönyödtem, hogy kulcsuk van a lakáshoz. A fiuk él benne a családjával és nem értem, nekik minek hozzá kulcs!?

A férjem nagyija él a lakásomban, és mind a két kulcs nála van, meg sem fordul a fejemben hogy magamnál tartsak egyet. Közvetve tehát a lakásban való lakás hasonló szituáció.


Azzal sem értek egyet, hogy normálisnak tartják. Szüleimmel vannak problémák, de MINDIG szólnak, ha jönni akarnak, és nem állítanak be szó nélkül, ha mégis, az egy fontos dolog, de hozzáteszik: a kapuig jönnek, nem alkalmatlankodnak, ilyen eset 2x volt és így volt helyes.


Egyáltalán nem normális, és ha már beesek valahova (egyébként magamból kiindulva, nekem hogy esne, ezért sem teszünk ilyet soha) akkor a minimum, hogy viszek pont hogy rágcsálni valót, vagy valami üdítőt. Viszont ha így számítani lehet rájuk, akkor vegyél 1 csomag valamit és egy üveg üdítőt, még ha nem is fogyasztjátok el, szépen elteszitek és ha jönnek, lesz mivel kínálni. Párod mit szólt mindehhez?

2012. aug. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!