Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Különleges nevűek, szeretitek,...

Különleges nevűek, szeretitek, hogy így hívnak?

Figyelt kérdés

Annyi furcsa nevet olvasni akár ezen az oldalon is, mindig azon szoktam gondolkodni,hogy vajon a szülők belegondolnak abba, hogy mit tesznek???

És a kérdés most a másik oldalhoz szól, akik valamilyen különleges, ritka nevet kaptak. Szeretitek? Kell magyarázkodni? Milyen az élet vele?


2012. aug. 23. 13:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

27 éves vagyok, nekem még csak ritka nevem van, nem az az úgynevezett "különleges", mint a mai gyerekek Mia, Kia, Lia, Lina, és egyéb egyedi nevei. Ha felnő ez a generáció, szerintem ő majd tudnak mesélni bőven.


Az én nevem megosztó, vagy nagyon tetszik valakinek, vagy nagyon nem. Már kérdezgettem itt a fórumon is, kétféle vélemény volt róla: soha nem adnám a gyerekemnek és ez az álmom, hogy így hívják. Középút soha nem volt, átlagosnak sosem tartották, és gyakran neveztek el másnak, mert nem tudták megjegyezni. Bár a 20-30-as korosztályban azért találtam pár ilyen nevűt, szóval nem 1-2 db van belőle.

2012. aug. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elég ritka van.Sosem zavart nem szeretnék tömegnév lenni.Néha kell magyarázkodni,ha meg okoskodnak max leosztom őket.Egy név nem határozza meg az életemet,nem vagyok ennyire felszínes.
2012. aug. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%

Nekem szerintem elég különleges nevem van, Emerencia. 22 éves vagyok, de még most sem találkoztam a nevemmel sehol. Így hallottam már tv-ben, stb, de egyébként nem. Se iskolában, se sehol, pedig jártam főiskolára is, ott pedig azért elég sok ember megfordul. :)


Örülök neki, hogy nem tucatnevem van, szeretem a nevem, eddig bárki akinek bemutatkoztam, rácsodálkozott, hogy soha nem hallotta még, és milyen szép. És az a jó, hogy nem hétköznapi a vezetéknevem sem, hanem ritkább, így passzol a kettő. :)


Egyébként ettől függetlenül, hogy nekem nem hétköznapi a nevem, rosszul vagyok ezektől az erőltetett nevektől, amik manapság vannak. Ezek a külföldről behozott nevek, meg az ősmagyar nevek, annyira erőltetett az egész. Szerintem az enyém nem tartozik ebbe a kategóriába, és én ennek örülök.

2012. aug. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Aki cikiz az bunkó, nem kell foglalkozni vele. A normális emberek nem bántják meg a másikat a nevük miatt. Intelligencia kérdése az egész. Nem bűn különleges nevet adni, szerintem ezzel semmi probléma. Mért kellene 5000 évig ugyanazokat a neveket használni?!
2012. aug. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a vezeték- és a keresztnevem is szinte egyedülálló. Nagyon szeretem, nem adnám semmiért. Eddig mindenkinek tetszett, akivel találkoztam, bár sokan furcsállják, mindig kérdezik hogy magyar vagyok-e, de szerintem ez teljesen nyilvánvaló a nevemből. Kimondani senki nem tudja elsőre helyesen, ez mulatságos, bár hivatalos helyeken néha idegesítő, főleg, ha nyomtatottan van írva és mégsem tudják felolvasni helyesen.
2012. aug. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Én ismertem egy Emerenciát, nagyon szép név szerintem!


Igen, vannak gyönyörű ritka nevek, és van az erőltetett kategória.

Az én nevem manapság már nem ritka, gyerekként még inkább az volt. Én szeretem, és soha nem szólták meg.


Az a tapasztalatom, hogy inkább a gyerekek csúfolnak, felnőttként már viselkedik az ember. Kivéve, amikor a születendő gyerek nevét kell véleményezni. :)

2012. aug. 23. 13:42
 7/22 anonim ***** válasza:

Engem gyerekkoromban sokan csúfoltak a különleges nevem miatt,szóval akkor nem igazán szerettem.Mára persze megbarátkoztam vele,sőt megszerettem :)

A nevem ma már nem számít annyira különlegesnek,mint régebben,szóval már nem tűnök ki vele annyira.


22/L

2012. aug. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
20%

Akkor én kivétel leszek,mert én nagyon nem szeretem az enyémet,még kimondani sem.

Folyton megkérdezik,hogy kell kiejteni,leírni,de sokan azzal piszkálnak,hogy a Harry Potterből én vagyok a Hisztis Mirtill...Egyszerűen nem szeretem,nem tetszik.

Pedig igazából olyan szinten sosem csúfoltak vele,hogy sírtam volna,de már ovis koromban is mindig a második nevemmel mutatkoztam be,mert az normális és tetszik is.

2012. aug. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi a nevetek?

Nekem is inkább ritka a nevem mint egyedi, engem nem zavar sőt örülök, hogy nem Kitti lettem aki után megfordul az osztályba 2lány is.

2012. aug. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom... Bántani nem szoktak vele, de nekem kicsit régimódi a nevem, Emíliának hívnak :)
2012. aug. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!