Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy örüljek a nővérem babáján...

Hogy örüljek a nővérem babájának, mikor mi is nagyon szeretnénk már?

Figyelt kérdés
Én már 15 évesen éreztem hogy gyereket szeretnék, ez mindig megvolt bennem. 23 éves vagyok, van még időm, de jó lenne...A nővérem ezt nem tudja, sőt senkinek sem mondtam soha, mert dilinyósnak néztek volna. De a tesóm ma megmutatta az ultrahangos képét, nagyon-nagyon örül, én is örülök neki mert tervezett baba, jó anya lesz belőle + ha lehet ilyet mondani benne van már a korban mert 37 éves múlt. De mégis van bennem egy érzés...

2012. aug. 23. 16:00
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Irigységet érzel,mivel Te is szeretnél már nagyon egy babát.Hogy örülj?Simán örülj neki..másat nem tudok írni.

Ti mikorra tervezitek?

2012. aug. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

Belefér, hogy irigy vagy :)

Mi is így voltunk, korán szerettük volna, de tudtuk, hogy nem fér bele anyagilag, így vártunk vele. Jöttek a babák a családban, én irigykedtem és vártam. Ez így volt rendben. Én mondjuk jobban aggódtam, hogy a sok éve eltervezett nevek közül választanak majd, de szerencsére megúsztuk. Később árulták el, mikor már én is megszültem, hogy nekik is listás volt a név, szóval húzós :D

Nyugi, Te is anyuka leszel majd, és boldog, nagyon boldog!!! Addig is gyakorolhatsz majd a tesód babáján, less el minden fortélyt.

2012. aug. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Úgy hogy: Nagynéni leszel! Gratulálok! :))) Hozzád fog majd szaladni, amikor ki lesz a töke a szülőkkel :D
2012. aug. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Nyilván kicsit irigy vagy, mert szeretnél, ez picit normális. Neked is lesz babád, ne aggódj ez miatt!
2012. aug. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy írtatok. Tényleg, nagynéni, de fura :)


Na igen, a nevek. Én már évek óta "írom a listám" hogy milyen nevek tetszenek, és bár még nem tudni hogy milyen nemű lesz, de én elgondolkodtam rajta hogy csak nehogy a favoritjaimból adjon... :)

2012. aug. 23. 16:24
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nővérednek már épp itt volt az ideje a gyerekvállalásnak, lassan ki is csúszott volna az időből. Neked még van bőven időd, nem maradtál le semmiről. :)

Ismerem a helyzeted, párom nővére pár hete szülte meg a harmadik gyerekét, ugyanígy éreztem. :S Engem inkább az kedvetlenített el, hogy nekünk nagyon sokáig még nem lesz anyagilag esélyünk családot alapítani (albiba nem akarunk). Ők meg merészen a vakvilágba vállalták a 3-at pedig nincs hova tenni.

2012. aug. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6-os vagyok: ja és én is 23 éves vagyok.
2012. aug. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%
Nem baj, ha van benned egy kis irigység. De miért nem leghet ezt megbeszélni? Elmondod, hogy örülsz, gratulálsz, de szomorú vagy, hogy neked még nem lehet, pedig úgy szeretnél. Ő majd biztat, hogy ne izgulj, biztos összejön, addig is ott leszel nagynéninek, és együtt örültök. ja, és kérd meg, hogy ha egy mód van rá, akkor a favorit neveidet ne válassza (és máris nem kell aggódnod az elnevezés miatt). A lényeg: kommunikáció! És máris sokkal könnyebb mindenkinek.
2012. aug. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%
Ha van egy több névből álló listád, akkor gondolom nem fogsz belehalni, ha a 10 névből egyet az ő gyereke kap, mert 1:10 az esélye, hogy te is azt adnád. Amúgy sosem tudtam megérteni, hogy valaki hogy nem tud örülni a saját testvérének, barátnőjének a terhességének. Az egy dolog, hogy te is szeretnél, de te magad mondtad, hogy még nem most lesz... Ennyire nem lehetsz önző és irigy, hogy csak magaddal foglalkozz. Örülj neki, és tedd túl magad a saját dolgodon, majd lesz neked is. Annyi ilyen kérdés volt már, és sosem értettem, hogy lehetnek ilyen irigyek egymásra testvérek. Az én nővéremnek is a 3. gyereke született, mire az én életem abba a szakaszba ért, hogy egyáltalán terveztük a gyereket. Én is szerettem volna mindig is, de tudtam, hogy még nincs itt az ideje. Egy percig sem futott át az agyamon, hogy "jajj a francba, neki már összejött...".
2012. aug. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

nem értelek: hogy ne örülhetnél? Miért ne örülhetnél?


Az öröm önzetlen érzés: örülj, hogy boldog, hogy van gyerek, majd neked is lesz. Ha pedig nem, és annyira akarsz, akkor adoptálsz.


Ilyen mentalitással azt mondom, hogy várj még egy kicsit...

2012. aug. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!