Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti adnátok "mesterséges"...

Ti adnátok "mesterséges" fantázianevet a lányotoknak?

Figyelt kérdés

Kedvenc íróm egyik kreált neve nagyon szép, második névnek szívesen adnám a lányomnak, már csak a jelentése miatt és a történet háttere miatt is.

Úgy ejtendő a név, ahogy le van írva, nincs benne semmi különös betű (még csak x, vagy y sem).


Az első neve természetesen egy teljesen elfogadott név lenne.


2012. aug. 23. 17:28
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
90%
A Tünde is "mesterséges" név - most nem akarok hülyeséget mondani, de emlékeim szerint Jókai (javítsatok ki, ha rosszul emlékszem) kreálta.
2012. aug. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul emlékeztem, Vörösmarty volt, nem Jókai.
2012. aug. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez tudni kéne a nevet...
2012. aug. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
27%

Mi az a név?:)


Én adnám neki:) Én is valami különlegeset szeretnék majd:)

Amúgy tudtommal a Melindát is az Aranyembernek köszönhetjük:)

2012. aug. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Igen, de ez olyan név, ami mások számára ismeretlen, hacsak nem olvasta azokat a könyveket, amiket én és azokat is jó figyelmesen. :)

Egyáltalán nem elterjedt, sőt, beírtam Google-be a nevet és csak a könyvre utalásokat találtam, olyat, hogy valaki másnak már ez lenne a neve, nem.

2012. aug. 23. 17:34
 6/32 A kérdező kommentje:

A név: Elanor.

Tolkien alkotta.

2012. aug. 23. 17:35
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem hangzik rosszul. Féltem, hogy vmi idétlen kicsit, bár ha 2. névnek gondoltad, meg nem valami külföldi, íg nem kellett volna félnem.
2012. aug. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszik!különleges és nem furcsa vagy csúnya mint sok más különleges név..)
2012. aug. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
53%

A Tünde is Tolkien nyomán került bele a magyar fordításba :)

Manapság már átlagos név, gondolom Vörösmarty idejében olyan lehetett,nmint most neked az Elanor.

2012. aug. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt kérvényezni kell... viszont van egy könyvem...ilyen utóneves. És abban van olyan is hogy utána írják hogy ezt elfogadják Magyarországon vagy hogy ezt nem...szóval....:) szerintem kérvényezni lehet...de gondolom még nem tartasz a babavárásnál:)
2012. aug. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!