Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vajon képes lenne a tudomány...

Vajon képes lenne a tudomány egy mesterséges gyümölcs létrehozására?

Figyelt kérdés
arra gondolok, hogy ugyanúgy magokból kinő a fa, és a termése az egy olyan termés amit az ember hozna létre, persze a magok megalkotása lenne a feladat

2012. júl. 22. 00:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ha pl. létre lehet hozni génmódosított kukoricát, akkor szerintem ez már csak idő kérdése.
2012. júl. 22. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
Nem tudom. De egy rajzfilmben egy beszélő hód génmanipulálta a paprikákat, hogy töltelékkel együtt nőjenek!
2012. júl. 22. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez eléggé hétköznapi dolog már - rengeteg különböző génmanipulált terményünk van már, amelyek végeredményben mesterséges termények, hiszen több különböző növény tulajdonságát ötvöztük egy növényben.
2012. júl. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
aha értem, én inkább arra gondoltam, hogy a "semmiből" alkotás lehetséges-e, de akkor látom, hoy ez még nem
2012. júl. 22. 10:37
 5/16 anonim ***** válasza:
Mit értesz "semmiből alkotás" alatt?
2012. júl. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ha arra gondolsz, hogy atomonként valamiféle gépben csinálunk egy gyümölcsöt (vagy magot, amiből a gyümölcsfa lesz), akkor a válaszom az, hogy ehhez még nem eléggé fejlett a tudomány.
2012. júl. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

6.


igen erre gondoltam..

atomonként, vagy még kisebb egységekből, a gyümölcsök magjában megtalálván a hasonlóságot, létrehozni egy gyümölcsöt, ami még nincs a földön, mert szerintem van még pár lehetőség ha szétnézünk a gyümölcsök között, biztos, hogy lehetne még újat létrehozni

2012. júl. 22. 19:46
 8/16 anonim ***** válasza:
Akkor már csak azt szeretném kérdezni: Mi értelme lenne erre a kutatásra rengeteg erőforrást pazarolni?
2012. júl. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

na várjunk csak, hát most mi értelme van kutatni a téridő hasadást, meg szemlélni az eget, csillagokat ,szupernovákat, galaxisokat

ennek mi értelme?


mi értelme van 100 oldalas egyenleteket,összefüggéseket alkotni?!


ha másért nem is egy finom, gyümölcsöt létrehozni, egy új ízt, az valami hatalmaskirály:D

2012. júl. 22. 19:54
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Amíg nem tudni mi az élet pontosan addig és mi indítja be nem. Élőből lehet élőt de a szimpla anyagból nem.
2012. júl. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!