Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miként oszlik meg a vagyon...

Miként oszlik meg a vagyon egy nem bejegyzett élettársi kapcsolatban? A kapcsolat kezdete előtt megszerzett ingatlan ba (pl. örökség) vagy ingóságba részesül az élettárs ha közös háztartásban vagyunk?

Figyelt kérdés
2012. aug. 23. 21:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%
Senki nem részesül semmiben. Ha nincs végrendelet, olyan, mintha egy percet sem éltek volna együtt.
2012. aug. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%

Mindenki azt viszi amit bevitt a házaságba

az örökség hazáasságban is különvagyon aminek a másik félnek sose lesz köze.

2012. aug. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
kár, hogy nem ez volt a kérdés :D
2012. aug. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

A közösen szerzett vagyon nem feleződik, mint a házasságban, hanem szerzés arányában történik a megosztás.

Az ajándék nem közös vagyon ilyen esetben.


Az előtte megszerzett ingatlanhoz az élettársnak semmi köze, hacsak nem lett felújítva, amibe ő is beszállt.

2012. aug. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
12%
Én úgy tudom,minden uaz,mintha házasok lennétek.
2012. aug. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem bejegyzettről van szó.
2012. aug. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
0%
Régebben úgy volt, hogy min. öt évnyi együttélést kellett bizonyítani, de nem emlékszem utána mik lettek az elosztási arányok ilyen esetben.
2012. aug. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%

Olyan, mintha két idegen lennétek egymás számára, akik egy pillanatot sem éltek együtt.

Amiről nincs papír, az (hivatalosan) nem is létezik.

2012. aug. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Így már megnyugodtam a lényeges választ megkaptam, nem kell tartanom attól, hogy a barátnőm a vagyonomra utazik persze ő ezt nem így látja. Ő azt hitte mert kiporszívózik itthon meg elmosogat akkor már fele ház az övé meg az autó amelyet már előtte megvettem mióta megismertem és anyagilag még én segítem, nem hogy ő.
2012. aug. 24. 07:22
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Még házasságban is a házasság ELÖTT szerzett vagyontárgy SOHA nem lesz közös, még 100 év után sem.

2. Az együttélés nem vagyonközösség, ezért az együttélés ALATT szerzett vagyontárgyak annak a tulajdonában maradnak, aki kifizette, a nagyobb dolog (ház, autó), meg a jövedelmek arányában osztandó el.

2012. aug. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!