Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerekelhelyezésnél szerintete...

Gyerekelhelyezésnél szerintetek is ezért ítélik az anyának több %-ban?

Figyelt kérdés

Most olvastam egy kérdésnél ezt a választ és maximálisan egyetértek.


"A legtöbb gyerek anyával akar maradni, már 3-4 évesen is. Ez is fontos!


Az anya van vele otthon 3 évig, ő virraszt mellette este, ő beszélget és játszik vele, ő ISMERI.

Igencsak ritka az az apa, aki akár csak fele annyi időt tölt a gyerekével, mint az anyja. Legtöbb esetben ez még TERMÉSZETES IS. Elvégre az apa dolgozik, anya van otthon.

A gyereket ez nem érdekli. Ő csak annyit lát a világból, hogy a biztos pont az életben az anyu. Ő viszi oviba, ő hozza el, ő jár szülőire (elvétve ha akad egy-egy apuka), ő viszi orvoshoz, ő tudja, milyen ételt szeret, melyik a kedvenc ruhája, melyik plüssel alszik, melyik mesét kell este felolvasni.

A gyereknek a válás után biztos pontra van szüksége, állandóságra, és odafigyelésre.

Ezt a legritkább esetben tudja az az apuka biztosítani, aki eddig csak este meg hétvégén volt vele együtt, akinek sejtelme sincs, ki az a bizonyos "szemüveges Lacika", és hogy mi a gyerekorvos telefonszáma.


Ma még mindig elsősorban az anya feladata minden, ami a gyerekkel kapcsolatos, bár a szoptatás után akár már az apával felesben is vállalhatják. Mégsem teszik... A legtöbb apuka elájul saját magától, ha hétvégén egy órát fociznak, egyébként a gyerek neve a "Menj innen-maradj csendben - kérdezd anyádat".


Ezek után nem kell sírni, hogy a gyerekek többségét az anyának ítélik.

Amint fele-fele arányban lesznek az apukák a szülői értekezleten, a karácsonyi előadáson, és a gyerekrendelőben, a játszótéren, és a farsangi büfében, máris megváltoztatom a véleményem..."


2012. aug. 25. 11:26
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
78%
Alapvetően egyetértek, sajnos tényleg ez az általános. Bár nálunk hálistennek nem, 4 gyerkőc mellett muszáj mindkét szülőnek kivennie a részét mindenből, a párom simán eljár szülői értekezletre vagy gyerekzsúrra.
2012. aug. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
80%
A gyereknek mindkét szülőre szüksége van.Neki így kerek a család. A gyerekelhelyezés pedig nem anya-apa, hanem ahol a legmegfelelőbb a gyerek elhelyezése, és nem utolsó sorban, aki vállalná is a gyerekek nevelést. Nagyobb számban ezt az anyák teszik.
2012. aug. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
31%

Majd ha a családjogi bírók többsége nem nőnemű lesz, akkor születnek majd másféle ítéletek is!


(off: Amíg valakit pl. egy olyan bírónő, -akin látszik, hogy életében nem kefé.ték meg rendesen- simán 6 évre ítél egy pasit, csak azért mert egy nő azt állította ,hogy megerőszakolta, addig nem várhatóak igazságos ítéletek egyéb ügyekben sem! lásd. Damu ügy.)

2012. aug. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
12%
70valahány ember megöléséért, meg mindössze a Damu ítéletének a 3 szorosát mérték ki!!
2012. aug. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
66%

Én is maximálisan egyetértek. Nálunk még kicsik a gyerekek, a nagyobbik is csak 2 éves, de bizony a gondozás és a nevelés kellemetlenebb részei az én dolgaim. A férjem jó ember és alapvetően jó apuka is. De nem cserél kakis pelust, mert elhányja magát, nem kel fel éjjel, mert "csak te tudod megnyugtatni gyereket", hétvégén hagyjuk délig aludni, "mert egész héten melózok", soroljam még? A gyerekekkel sokat hülyéskedik, dögönyözi őket, sokkal jobban meg tudja nevettetni őket, mint én. De amikor egyszer úgy alakult, hogy be kellett mennem a nagymamámhoz a kórházba, ezért fél órát egyedül volt lenn az utcán a két gyerekkel, kikészült.

Én azt tapasztalom, hogy a legtöbb esetben nincs is gyermekelhelyezési per a váláskor, mert minden érintett félnek természetes, hogy a gyerekek az anyjukkal maradnak. Szerintem a legtöbb férfi egyáltalán nem akar egyedül nevelni egy vagy több gyereket. És nem azért, mert rossz ember, hanem mert tényleg nem tudja, mi merre.

Persze biztos van ellenpélda, de ez azért elég általános, amit leírtam.

2012. aug. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
38%

Úgy vélem nagyon leértékeled az apákat.

Amit mondtál, részben és nagyjából igaz ugyan, csakhogy válás után a dolgok rövid idő alatt megváltoznak, kiegyenlítődnek. Az anyának is dolgozni kell, ugyan azok a problémák vetődnek fel mindkét félnél.

Az apuka sem volt a gyereknek idegen, Ő is tudja a gyerekét oviba vinni, stb...

Az apának még van egy előnye is, ami nagyon is fontos: sokkal nagyobb az esélye, hogy párt találjon, mint az anyának. A férfiak uis. elmenekülnek a gyerekes anyáktól, más csemetéjét nem szívesen nevelgetik, csak a sajátjukat. A nők viszont kaphatók erre. Még a mesékben sincs soha mostohaapa, csak mostohaanya.

Ha engem kérdezel, azért van ez így, mert a válóperes bírók többsége nő és általánosan elterjedt tévhitektől vezérelve automatikusan ítélik a gyereket az anyának. Ezzel az apákat tönkre is teszik, mivel az életük értelme foszlik semmivé. Lehet, hogy az anyáknál is ez történne, de nefelejtsd el, a válások túlnyomó többségét a nők kezdeményezik. A férfi mit is tehetne egyebet, ha elrúgja magától az asszony, beleegyezik... Mindenbe...

2012. aug. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
36%

Miért érzem úgy, hogy szerinted az apának annyi köze van a gyerekhez, hogy "megcsinálta"??


Egyébként a válasz egyszerű: a családjogi bírók általában nők, akik persze nőpártiak..

2012. aug. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
49%

Én azt vettem le ebből a pár sorból, hogy aki ezt írta kicsit besavanyodott anya lehet, aki elvált apától, és most a világ minden haragját rázudítja.

Javíts ki ha nem, nekem végig ezt sugalta..:)

Ez egy egyéni vélemény

Jöhet a lepontozás.


'A legtöbb apuka elájul saját magától, ha hétvégén egy órát fociznak, egyébként a gyerek neve a "Menj innen-maradj csendben - kérdezd anyádat". '


ebből is látszik szerintem.

2012. aug. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

miért érzed? szerintem az apa csak másodlagos.sosem lesz akkora szerepe,mint egy anyának

általában az apák azért akarják maguknak a gyereket válás után,mert azzal tönkre tennék az anyát lelkileg. semmi másért.

a családjogi bírók meg lehet,hogy nők,de ők is pontosan tudják,hogy egy anya többet jelent,mint egy apa.

hiába vagytok oda ezzel a nőpárti szöveggel, egy anya mindig is jelentősebb szerepet tölt be egy gyereknél.

2012. aug. 25. 12:17
 10/35 anonim ***** válasza:
63%

Nekem picit furcsa vagy Te!

Láttam én olyan apát, aki épp annyira szereti és épp akkora szerepet tölt be a kicsilánya életébe, akárcsak anya.

Mit gondolsz, egy olyan apának nem fáj, ha elszakítják a kislányától?

Az csak anyának fáj?

Mert apa vére nincs bent? Ő nem nevelte a picit x évig?

Gondolkodj kicsit,mert lehet Te nem jót fogtál ki, de vannak nagyon jó apák, akik épp úgy lelkieleg összetörnének, mint egy Édesanyuka.

2012. aug. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!