Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha a kislány...

Mit csináljak, ha a kislány anyának szólít? (többi lent)

Figyelt kérdés
Páromnak van egy 3 éves kislánya. A kislányt 1 éve nem keresi az anyja pedig itt egy városban lakunk. A kislány ugye mindig engem lát az apukájával, én vagyok mindig náluk és tervezzük az összeköltözést is. A kislány össze van zavarodva van, hogy engem hív anyának a másik pillanatba meg nekem mondja, hogy hívjuk fel anyát telefonon. Meg van hogy kitalál történetet a "nem létező" anyjáról. Mikor meg az én kezem fogja meg és anyának hív nem tudok mit mondani. Azt csak nem mondhatom h anyádat nem érdekled, de sokáig hitegetni nem lehet hogy most ezért nem mehetünk, ezért nem beszélhetsz vele...
2012. aug. 8. 14:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Párod mit mond erre?
2012. aug. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha kötődik hozzád, akkor nagyon oda kell figyelni nehogy törést okozz neki, ami később mentális betegségekhez vezethet. Szóval neki nyilván nem mondhatod meg, hogy az anyja nem kíváncsi rá, de egy idő után nem fog vele foglalkozni, pláne ha te ott leszel számára, mint anya.
2012. aug. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem szoktuk lereagálni, ha mondja ráhagyjuk. Elég kényes a dolog... ahhoz h megmagyarázzuk neki ahhoz meg még pici.
2012. aug. 8. 14:42
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne tulajdoníts ennek túl nagy dolgot. Ezt úgy értem, h a kislánynak biztos hiányzik az anyukája, és örül neki,h ott vagy Te néha, mint "egy nő, aki lehetne az anyuja". Biztos szeret téged, de nem kell neki semmit mondanod. Majd ha elég nagy lesz, magától is megérti, hogy mi a szitu. beszéld meg a pároddal, h mit mondjatok a kicsinek, ha az anyukája felől érdeklődik.
2012. aug. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 intrepid ***** válasza:
81%
Fogadd el a státuszt! Ő kinevezett anyukájának, mert szüksége van anyukára, te is szereted őt, tiszteletbeli anyuka.
2012. aug. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ez nem jó ötlet, egy anyát már elvesztett... ha elkezd téged is anyának hívni...és megszokja...


de tegyük fel szakítani fogtok a pároddal akkor a úgymond már két anyát vesztett el a kicsi....


tudom hogy most azt gondolod hogy nem fogtok szakítani, de bármi benne lehet a pakliban ( nem sértésként mondom) gondolj a kislányra :((((


megszakadna a szíved, ha ott kell majd hagynod miközben neked mondja hogy anya...

2012. aug. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Szeretem nagyon a kislányt és a páromat is, de ha azt hiszi hogy az anyukája vagyok és ne adja isten szétmegyünk párommal pár év múlva akkor még rosszabb lesz a kislánynak. (tudom nem szép dolog ilyenre gondolni, de a legrosszabb lehetőségre is sajnos gondolni kell.) nem szeretném, hogy a kislánynak ebből baja legyen.
2012. aug. 8. 14:53
 8/17 A kérdező kommentje:
Utolsó kommentelő, pont erre gondolok én is. Szóval nem tudom...sok olyan kapcsolatot lehet látni ahol ilyen korán szétment a pár a másik "anyát" fogaja el anyának. Szeretnék éni is közös gyereket páromtól, akkor nem fogja azt érezni hogy a kicsinek az anyukája vagyok neki meg nincs? Ááá bonyolult nagyon:(
2012. aug. 8. 14:56
 9/17 anonim ***** válasza:
60%

nálunk fordítva van én vagyok a nő.Páromat hívja apának a fiam.Nem volt még 3 éves mikor összeköltöztünk.Ö neveli a fiam azt hiszi ö az apukája.Az apja nem keresi,teljesen elfelejtette.Van közös babánk.A kisfiam most 5 éves múlott.És hidd el még mindig nem jött rá ,hogy nem a párom az apukája.Azt hogy elmondjuk neki ahhoz még kicsi.

Szerintem ez megtiszteltetés ha valakit elfogadnak anyának vagy apának!!!!Arra meg hogy szakítotok x idő után butaság gondolni,így nem lehet közös életet tervezni.

2012. aug. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
93%
Utolsónak mondom, hogy mi az, hogy ezt elmondjuk neki, ahhoz még kicsi? Szépen hozzá kell szoktatni a gyereket, mert minél később tudja meg, annál nagyobbat fog ütni.
2012. aug. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!