Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki ilyen helyzetben van/volt,...

Aki ilyen helyzetben van/volt, mit tanácsol?

Figyelt kérdés

Nagyon elegem van a családomból. Teljesen besokalltam.

A fő probláma az lehet, hogy már amióta megszületett az öcsém, nem nagyon bírom elviselni. És mostanában apukám kezdi kimutatni, hogy mennyivel jobban szereti.


Már annyira féltékeny vagyok az öcsémre, hogy szinte utálom… Tudom, hogy ez nem valami jó dolog, de nem nagyon tudok ellen mit tenni. Apával mindig mondogatják egymásnak, hogy így szeretlek, úgy imádlak, én meg olyankor nagyon rosszul tudom magam érezni.

Nem tudom megérteni, hogy én miért nem érdemlek annyi szeretetet. Én nem vagyok idegesítő, szótfogadok, értelmes dolgokról beszélek.

Anyával az a helyzet, hogy elég furcsa, mert ha összeveszünk (akár egy kicsit is), akkor utána nehéz kibékülni vele, és sokáig tud piszkáni. De most egész jól megvagyunk.

Eddig mindig azt hittem, hogy velem van a baj, de mostmár rájöttem, hogy nem létezik, hogy az egész családom hülye, úgyhogy próbálok én változni, dfe ilyen körülmények között nagyon nehéz. Nem tudom velük megbeszéni. :S

Ha azt mondanám, hogy pszichológushoz akarok menni, akkor eléggé hülyének néznének.

Nem tudom, hogy kaphatnék orvosi segítséget. Úgy érzem, szükségem van rá.



2012. aug. 27. 15:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2012. aug. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

ja, az kimaradt

15/L

2012. aug. 27. 15:48
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát, ez valóban egy súlyos dolog, hogy főleg most, a Te korodban is ennyire hanyagolnak. Egyik rokonom így volt és a mai napig viseli a következményeit. Jó volna ezt konzultálnod egy pszichológussal.
2012. aug. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És hogy jussak el pszichológushoz?
2012. aug. 27. 16:14
 5/9 anonim ***** válasza:
háziorvos be tud utalni, mehetsz egyedül is, a szüleidnek egyik orvos sem köteles beszámolni rólad, ha nem szeretnéd.
2012. aug. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna... :/
2012. aug. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#5: pszichológushoz utal be (kórházba) vagy a pszichiátriára?
2012. aug. 28. 13:15
 8/9 anonim ***** válasza:

A pszichológus rendelőjébe (szerintem). Nem kell diliházba menned, vagy ilyesmi. :)

Esetleg az iskolában is szólhatsz az osztályfőnöknek (ő biztos tudja, ki a suliban a gyermek- és ifjúságvédelmi felelős, aki megmondja, hogy juthatsz el gyermekpszichológushoz és segít. Ez a dolga.)

2012. aug. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm. :)
2012. aug. 28. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!