Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Anyukám állandóan...

Mit tegyek? Anyukám állandóan szít a barátom ellen.

Figyelt kérdés

Engem ez nagyon bánt, mert mindig szidja nekem, de amikor itt van nálunk a barátom, akkor mindig jópofizik vele, viszont már ez is egyre kevésbé megy neki, már a barátom is mondta, hogy érzi hogy valami nincs rendben.


Még mindketten a szüleinknél lakunk, ezért csak egymásnál tudunk találkozni, azt is csak hétvégente.


Nem lehetünk állandóan náluk sem, mert az ő szülei meg épp válófélben vannak és nagyon durva szokott lenni ott a helyzet, folyton megy az ordibálás meg a harc.


Mit tegyek???


2012. aug. 27. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg anyukádtól, hogy miért nem szimpatikus neki a barátod, és miért viselkedik ilyen kétszínűen?
2012. aug. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 valaki a tömegből válasza:
100%
Beszéld meg édesanyáddal hogy mi a problémája mit nem szeret ebben a fiúban és miért. Szerintem csak annyi az egész hogy félt és nem akar elengedni, ezt elmagyarázhatnád neki is.
2012. aug. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy szerelmes vagy, és ilyenkor az ember lánya mindent rózsaszínben lát, a szerelmét ért kritikákért nagyon haragszik, de gondold végig logikusan, van -e valóságalapja az anyukád ellenérzéseinek? Ennyi idősen én is mélységesen fel voltam háborodva, ha az aktuális fiúmat nem kedvelték a szüleim (hozzáteszem, ezek az "együtt járások" kimerültek a csókolózásban meg tapizásban, semmi komoly), most, huszonévesen már a hideg is kiráz azoktól az alakoktól, akik akkor tetszettek :D Ezek a fiúk amúgy mára elkallódtak mind, semmi életcél, csak züllés, adósságok.


A lázadás korában vagy, ilyenkor hajlamos az ember alábecsülni a szüleit, de hidd el, nekik annyi már az az élettapasztalatuk, olyan jó emberismerők lettek, hogy észrevesznek olyan gyanús jeleket, amiknek te nem tulajdonítasz nagy lehetőséget. Beszéld meg édesanyáddal a kétségeit négyszemközt (ne vádaskodva, hanem nyugodtan, őszintén, odafigyelve, érdeklődve), aztán gondolkozz el ezen a kapcsolaton, nem érdemes időt pazarolni egy olyan fiúra, aki mellett csak rossz irányba fejlődhetsz, bármilyen vonzó is! Az is tévedés sajnos, hogy a kedvedért majd megváltozik... Ha így van, bármilyen elképzelhetetlen is most, pár év múlva hálás leszel anyukádnak :)

2012. aug. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Az előző barátom az én anyukámban is ellenérzéseket váltott ki. Én egyszer meghallgattam, hogy mik a problémái, aztán szépen megkértem, hogy ne mondja el a negatív véleményét többször. Nem azért, mert nem bízom az ítélőképességében, hanem azért, hogy amennyiben szakítok, ne hibáztassam őt, hogy miatta ment tönkre a kapcsolat, az esetleges szakítás legyen egyedül az én felelősségem. Ő ennek eleget is tett. Később magamtól szakítottam az illetővel - egyébként tényleg igaza volt anyának, de így nekem is egyértelmű, hogy nem szülői ármánykodás miatt szakítottunk, hanem tényleg életképtelen volt a dolog. Anya tényleg megpróbálta a legkevésbé kimutatni az ellenérzéseit (azért nem ment ez neki tökéletesen, én láttam rajta). De ha ő próbál keresztbe tenni, és ráadásul később mással se sikerül a kapcsolatom, akkor úgy érezném, miatta vesztettem el életem szerelmét, akivel leélhettem volna az életem.
2012. aug. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, én egyébként 19 éves voltam akkor (vagy talán csak 18?).
2012. aug. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!