Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megnyerhetem a gyermekelhelyez...

Megnyerhetem a gyermekelhelyezési pert az apával szemben? Elköltözhetek tőle a gyermekkel a tudta nélkül és beadhatom ugy az elhelyezési kérelmet? Származhat belőle gondom (elvehetik tőlem a gyermeket)?

Figyelt kérdés
Nem élünk házasságban, viszont a gyerekfelügyeleti jogról nem hajlandó lemondani. Bármi áron akár bemocskolni is képes csak hogy a gyermeket nála helyezzék el! Voltak problémák, veszekedések éjjel "alvás közben" kiabált velem piti dolgok miatt felébresztve a gyermeket.megvert többször, sőt az esetlenségemet kihasználva mikor rendőri bejelentést tettem, a gyermekkel megelőzött és azt mondta hogy kiakartam ugrani az ablakon emiatt pszihiátriára vittek, egy nap után majdnem sirva kérte az orvost hogy engedjenek ki mert dolgoznia kellett menni.hozzátenném jogositvány nélkül vezet. sok vád van amit feltudnék hozni ellene.. kérem aki tud és volt hasonlo helyzetben irjon. nem kritikát szeretnék hanem segitséget!!
2012. aug. 29. 12:45
 1/8 anonim ***** válasza:
25%

Nem látom hogy lenne akadálya annak,hogy az édesanyjától elvegyék a gyermeket.

Ahhoz,hogy az apa javára döntsenek az anyának

- ön és közveszélyesnek kell lennie

- alkoholistának kell lennie

- agresszívnak kell lennie

- prostituáltnak kell lennie

- drogosnak kell lennie

- ha rendőrsági ügye van folyamatban pl: gyilkosság vagy rablás ügyben..


Ezek mind olyan okok amikor a bíró az apa javára dönt. Ha egyik sem áll fent akkor semmi akadálya hogy elköltözz a gyermekeddel,bead a gyermekelhelyezési kérelmet,és bead a gyerektartási kérelmedet.

Neked egy valamit kell csak tenned. Erősnek kell lenned,és nem felvenni a férjed ármánykodásaid. Tiszta,értelmes,higgadt tudattal végig csinálni az egészet.

2012. aug. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
lenne hová menned? családod mit szól ehhez? van segítség bármi is? csak mert a válaszaidon múlik milyen lehetőségekkel tudsz élni! ha írsz, mondok pár dolgot én is....
2012. aug. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Elköltözhetek tőle a gyermekkel a tudta nélkül és beadhatom ugy az elhelyezési kérelmet?"


Amíg a gyerekelhelyezési per nem zárul le addig közös a felügyelet. Neki is annyi joga van mint neked. Így igen elmehetsz de utána ő is mehet érte és viheti, mert neki is annyi jár mint neked.

2012. aug. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

Sajnos a pszichiátriai "kezelésed" elég nagy adu a kezében.

Amíg nem tudod látleletekkel bizonyítani hogy megvert, nem vesznek komolyan.

Az pedig hogy jogosítvány nélkül vezet, nem hiszem hogy az elhelyezési ügyhöz tartozna. Esetleg ha rendőri intézkedés indulna ellene miatta.

Gondolom a pszichiátrián csak kapál valami zárójelentést vagy leletet vagy akármilyen papírt hogy nincsen mentális gondod, anélkül rtkán vennének fel/ engednének ki.

Ha az áll a papíron hogy semmilyen mentális problémád nincs, akkor nem fogják elvenni tőled a gyerekeket.

2012. aug. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

1.válaszolo. : semmi ilyen nincs viszont 2 alkalommal mikor valami ünnepség vagy valami volt alkoholos befolyásoltság alatt voltam( nem ittam sokat ) de a szonda jelezte.. ezt a rendőrök lekönyvelték akkor is veszekedés verekedés miatt hivtam rendőrt mert nagyon megvert( vér nem folyt ezért még neki adtak igazat) és emiatt megint én szivtam. :( erre mindig azt mondja hogy ugyis elveszi a gyereket mert alkoholista vagyok szerinte( hozzáteszem a 4éves kapcsolatunk alatt egyszer sem voltunk SEHOL együtt gyerekkel sem és nélküle sem.


2. válaszolo: Igen van hova mennem, munkahelyemen most kezdek, az anyukám nem igazán támogat mert vár a változásra, de kutyábol nem lesz szalonna. Én lépni szeretnék már, félig meddig felépitettem egy "biztos falat" magam köré, de szeretnék minél többet tájékozodni. Gyermekem érdeke a legfontosabb .. az éjjeli riadt sirások és "felesleges" hisztik az orvos szerint idegi alapon vannak nála.. sajnos eddig türtem de most már lépnék minél hamarabb..

2012. aug. 29. 13:05
 6/8 A kérdező kommentje:
ambuláns lapom van arrol hogy bántalmazott a látleletre nem volt pénzem. fényképpel tudok igazolni egy szemsérülést( nem tudom lehet-e ilyet) és van olyan kép is amikor idegességébe a szekrényajtot berugta/ betörte ..
2012. aug. 29. 13:08
 7/8 A kérdező kommentje:
a pszihiátrián meg egy nap után kiengedtek édesanyám és a gyerek apja aláirásával mondván hogy "vállalják értem a felelősséget" ( családterapeutához kellett volna járnunk egyszer voltunk de ő nem volt hajlandó többször eljönni..
2012. aug. 29. 13:14
 8/8 anonim ***** válasza:
Hogy áll az ugy, kérdező? Léptél valamit?
2012. dec. 31. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!