Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha 18 leszek, egy szó nélkül...

Ha 18 leszek, egy szó nélkül elköltözhetek, és a családomnak ebbe semmi beleszólása nem lesz?

Figyelt kérdés
Mert akkor már nagyon várom, már csak 10 hónap és pár nap. Hogy van ez?
2012. máj. 3. 21:11
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan.

Akkor leszel nagykorú, tehát onnantól kezdve bármit tehetsz, téged büntetnek. (persze egy költözésért nem fognak :) )

2012. máj. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Persze, nyugodtan munkába állhatsz, kivehetsz egy albérletet, élhetsz úgy, ahogy kedved tartja. Már nem lesz kötelező kapcsolatot tartanod sem.

Nekik pedig ugyanúgy nem lesz feléd semmiféle kötelezettségük.

2012. máj. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
igy van, de ez nem azt jelenti, hogy nem is fognak:S
2012. máj. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Szuper, végre. Már csak pár hónap, kibírom!!:)
2012. máj. 3. 21:18
 5/29 A kérdező kommentje:

Igazából egyszer már elszöktem, majdnem 2 hétig az utcán éltem, napi 300 ft-ból kajáltam, tudtam tusolni is, minden rendben volt. Csak kerestettek rendőrökkel...


De ha betöltöm, még aznap éjszaka elhúzok innen...

2012. máj. 3. 21:19
 6/29 anonim ***** válasza:
5%
Ha majd öregek lesznek a szüleid, tartási kötelezettséged lesz velük szemben. Ha nem tartod el őket, és mondjuk a testvéred eltartja őket, akkor az örökséged a szülőkre fordított kiadásokkal csökken, sőt, akár a testvéred keresetet is indíthat veled szemben, hogy járulj hozzá a szülők eltartásának költségeihez.
2012. máj. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
81%
És amikor elhúzol otthonról, ismét az utcán fogsz élni és tarhálásból tartod fenn magadat?
2012. máj. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Van munka, csak suli mellett nem tudom csinálni.


Amúgy hallani sem akarok róluk soha többet, a tesómról sem. Soha többet nem akarok ebben a megyében élni.

2012. máj. 3. 21:30
 9/29 anonim ***** válasza:
80%

bizony, nagyon menő dolog 18 évesen csövesnek lenni.

inkább csinálj valami normális szakmát, aztán keress munkát. nem kéne ilyen korán elbaxni az életedet a kis tinikori lázadásoddal.

inkább nézd meg, h mennyi számlát fizetnek az őseid, és hogy egy vacak érettségivel, vagy xaros 8 osztállyal mennyi kell gürizni ahhoz, hogy ezt kifizesd.

addig meg maradj szépen a valagadon.

ha mindenáron lázadni akarsz, csináltass tetoválást vagy piercinget, azzal tovább életben maradsz mint az utcán egy fagyos téli éjjelen.

2012. máj. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha betöltöd, már nappal is húzatsz, nem kell megvárnod az éjszakát. A napi háromszázzal csodás életed lehet, de te tudod.
2012. máj. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!