Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Menjek pszichológushoz?

Menjek pszichológushoz?

Figyelt kérdés

Édesanyám sajnos idegileg kikészült, mert most elég sok probléma szakadt a nyakába. Apukámmal már nagyon régen elváltak, engem egyedül nevelt fel. Nagymamám velünk él, de mostanában kicsit legyengült. A munkahelyén is vannak gondok. Én egyetemre készülök, és így anyukám jóformán egyedül marad. Mostanában sokat sír, azt mondja, hogy semmit nem ér az élete. Próbáltam vele megbeszélni a dolgokat, de nem segít. A házimunkába is igyekszek besegíteni, de azt sem értékeli, mintha meg se csináltam volna. Az a gond, hogy így én is nagyon lehangolt vagyok, ha nem a barátaimmal vagyok, szinte mindig sírok, és hiába olvasok pozitív dolgokról, és optimistán gondolkodom, de félek, hogy el fogok indulni a lejtőn lefelé, mert senkiben nem tudok úgy megbízni, hogy el tudjak neki mondani őszintén mindent, ami bánt. Akiben meg megbíznék, annak nincs rám ideje...

Szerintetek keressek fel egy pszichológust?

Bocsi, hogy hosszú lett...


2012. aug. 29. 19:10
 1/9 anonim ***** válasza:
vagy próbálj megbízni valakiben
2012. aug. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez egy jó ötlet! Keress fel egyet!
2012. aug. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Elég sokat csalódtam már, és pont nemrég derült ki egy ismerősömről, hogy amit mondok neki, azt továbbadja...
2012. aug. 29. 19:16
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

Igen. Pszichiáter jobb lenne, ifjúsági, ugyanis túl sok teher van a nyakadon, sajnos ezek zöme nem a tied, hanem a kedves családtagjaidé.


Szakember támogatása nélkül nemcsak a lejtőn fogsz lefelé menni Uegyre gyorsabban), hanem a sulit sem fogod tudni befejezni - nem beszélve a szüleidről való leválásról, az önálló élet megteremtéséről.

2012. aug. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Pszichiáternek betegség kell. Oda nem szoktak egészséges emberek bejárni, és sajnáltatni magukat. Problémákat meg tud oldani egy pszichológus. Ő a beszélgetős. A pszichiáter az orvos, ő a gyógyszeres.
2012. aug. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%

5: tévedsz. Nem csak gyógyszeres kezelést ismer egy pszichiáter, viszont jóval többet tud segíteni, mint egy pszichológus.


Ha valamihez nem értesz, minek szólsz hozzá?

2012. aug. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6 ~os 5. Nek igaza van .......szerintem jobb lenne a pszichologushoz mennel de ....irhatsz uzenetet hatha tudok segiteni :)))

(L)

2012. aug. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6-oska nincs tisztában a pszichiáter és a pszichológus fogalmával. Pszichológus bőven elég ide.
2012. aug. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2012. szept. 1. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!