Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerektartásnál kötelezhetnek...

Gyerektartásnál kötelezhetnek 2x-es havi díjra iskolakezdésnél vagy választható, hogy megveszem a szükséges taneszközöket?

Figyelt kérdés
2012. aug. 31. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
nem kötelezhetnek, és nem szükséges, de illene. legalábbis felezni mindenképpen.
2012. aug. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Gyerektartásnál kötelezhetnek 2x-es havi díjra iskolakezdésnél"

Nem

"hogy megveszem a szükséges taneszközöket?"

Ez úgy érted, hogy veszel a gyereknek taneszközöket, persze bármit vehetsz.

2012. aug. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyerektartást CSAK annyit vagy köteles fizetni,amennyit megitéltek, iskolakezdéskor SEM dupla összeget nem kell fizetned, SEM a tanszereket nem kell megvenned.


De ez a jogi helyzet, ha megteheted, akkor segits ilyenkor bele, de hogy mennyit, az CSAK töled fögg.

2012. aug. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelességed, ilyen nincs hogy 2x-es gyerektartást kell fizetni iskolakezdéskor. A férjem előző házasságából született lányának minden évben segítünk a beiskolázásnál. Persze nem pénzt adunk, hanem mi vesszük meg a gyereknek ami kell. A lányka most lesz 5. osztályos. Leültem vele és megkérdeztem hogy nagyjából mi hiányzik még az iskolához. Ő elmondta én meg megvettem neki. Most nem a legdrágább isten tudja milyen divatos tanszerekre kell gondolni, hanem normális jó minőségü dolgokra. Persze ebben a korban már kihagyhatatlanok a trendi kütyük. (én is vettem ilyet is) Na de hazavittük a leányzót és Ő örömmel mutatta a mamájának és az anyjának a kapott dolgokat és a reakció ez "volt jobb lett volna ha pénzt adtok". Nehéz ilyenkor is higgadtnak maradni, főleg az után hogy 10 ezer ft-ot költöttünk a gyerekre tanszerekre, amíg anyuka csak egy 5. osztályos füzetcsomagot vett eddig.De nekünk az számít hogy a gyerek örült a kapott dolgoknak.

Ezt javaslom neked is, kérdezd meg a gyerekedet hogy mire van szüksége, vagy menk be az iskolába és a tanárnőt aki tanítja, ő biztos tud egíteni. Menj el és vedd meg és kérj róla számlát is hogy tudd bizonyítani. Nem olyan világot élünk sajnos hogy minden mindegy....

2012. aug. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Nem kötelezhetnek, hogy törődj a saját gyerekeddel...
2012. szept. 1. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek :)

A kérdés nem azért volt mert nem akarok törődni vele hanem mert a volt feleség szerint MINDENT nekem KELL fizetni...........

2012. szept. 1. 11:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát, akkor a volt feleséged egy idióta. bocsi.. és sajnálom. felesben lenne a legideálisabb.
2012. szept. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!