Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A "Kurucz" vezetéknévhez...

A "Kurucz" vezetéknévhez milyen lánynév illik?

Figyelt kérdés
Nekem a Szófia a kedvenc nevem és nagyon szerettem volna így hívni a lányom, de vki azt mondta, hogy a "cz-sz" kombináció nem túl jó. Hangzásilag engem is elgondolkoztatott, szóval lehet. Ti mit gondoltok? Hasonló ízlésű neveket tudnátok még mondani? Nekem vmiért a 3 szótagú nevek tetszenek.
2012. szept. 1. 16:57
1 2 3
 21/29 anonim válasza:
Lehet már nem aktuális, de én Biankát ismerek
2012. szept. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Kurucz Anita

Kurucz Petra

Kurucz Otília

Kurucz Viktória

2012. okt. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Én Mónika nevűt ismerek.

Kurucz Mónika

Nem rossz. :D

2012. okt. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 nylonx válasza:
Szerintem lehetőleg magánhangzóval kezdődjön. Én az Annát tartom egyik legjobbnak.
2012. nov. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim válasza:
Kurucz Kata/Katalin. Egyszerű, szép minden életkorban. Szerintem.
2013. jan. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
én Melindát ismerek ilyen néven, szerintem az is passzol.
2013. márc. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim válasza:
A mieink: Aida és Szintia, a fiú (bár ezt nem kérdezted... Regő)A sógornőm Gabriella, a sógorom Imre (bár ez is fiú) az ő lánya Kitti. Nekem tetszenek. Bár szerintem csak megszokás kérdése. Egy idő után mindegy, hogy "passzol-e" a vezeték és a keresztnév, megszokod és el sem tudnál mást képzelni. Nálunk a férjem választotta az Aidát. Először fura volt, de miután naponta "ezerszer" elmondtam a babának (beszélgettem vele) már annyira megszoktam, hogy a nekem tetsző Georgina már nem is tetszett... Szóval szerintem válaszd azt amelyik nektek tetszik, ne pedig azt, amelyik annyira nem tetszik, de passzol a vezetéknévhez. És különben is, ritkán fogsz neki úgy szólni, hogy együtt használod a vezeték és keresztnevet. (persze azért ne valami "csúnya" nevet válassz, csak azért, mert az passzol...) Tudom javasolni az utónév könyvet. Sok szép és érdekes név van benne. De a neten is találsz olyan oldalakat, ahol a keresztnevek vannak felsorolva (jelentésükkel együtt) ezt is érdemes átnézni.
2013. ápr. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Dóra
2013. dec. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:

Aléna

Borbála

Georgina

2014. jan. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!