Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Egy idős ember, amikor megtudja, hogy beteg, a családjának azt mondja, hogy csak egy egyszerű fejfát szeertné fából. Ezt nem írja a végrendeletébe, de tekinthető annak, hiszen egyfajta utolsó kívánság. A család gazdag volt, de belementek. A most élő utódok lecseréltették a fejfát egy márvány síremlékre. Anyagilag megtehették, és bár tudtak arról, hogy ezt kérte az "ükapa", de jobban érdekelte őket a külvilág véleménye.


Szerintetek meg kellett volna hagyniuk a fejfát (különben jó állapotban volt még), vagy helyesen cselekedtek?


2012. szept. 2. 08:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg csak a külvilág miatt tették, akkor minimum felesleges volt.
2012. szept. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
ismerni kellene az öregembert is. az én nagyanyám állandóan azt mondta, h "nekem nem kell ajándék, ne hozzatok semmit, ne köszöntsetek fel, stb". de közben meg láttad a szemén, h sosem vallaná be, de nagyon szeret ajándékot kapni és jólesik neki a köszöntés. ő is hangoztatta volna, h csak fejfát szeretne, de a lelke mélyén úgy érezné, h egy szép családi sírkővel kimutathatnák az unokái a szeretetüket. ha a bácsi is ilyen, akkor jó, h átláttak az álszerénységen. ha nem, akkor nem szabadott volna másképp tenni, mint ahogy a bácsika kérte.
2012. szept. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tiszteletben kellet volna tartani a kívánságát. Le kell sz@rni, hogy ki mit gondol, már bocsánat a kifejezésért, de komolyan.
2012. szept. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagymamám is azt kérte, hogy ne legyen nagy hacacáré a temetéséből. Erre akkora banzáj lett belőle, hogy az egész falu a csodájára járt. Baromi ideges lettem miatta.


Az ilyen embereket tényleg csak a külvilág érdekli.

2012. szept. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!