Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a legszebb magyar vezetékné...

Mi a legszebb magyar vezetéknév véleményed szerint?

Figyelt kérdés
Nevet változtatok, és ami illik az Imre névhez. Kérlek,h segítsetek ebben.
2012. szept. 3. 16:16
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
78%

Füty! :D


Najó, csak hülyéskedek. Ha megírod, mi a (mostani) vezetékneved kezdőbetűje, talán kicsit szűkülne a kör. Esetleg anyai ági családtag/ős nevének felvételén gondolkoztál már?

2012. szept. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Faeper válasza:
20%

Angyal , Budai , Dávid , Farkas , Szimycsku , Katonai , Kórik , Michelberger

Szerintem ezek a legszebbek

2012. szept. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
29%
Szűcs :-)
2012. szept. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
86%
Magyar Imre
2012. szept. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
70%
Szentkirályi és Pataki.
2012. szept. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Hermán.
2012. szept. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Dr. Lie válasza:
100%
A szépség relativ...
2012. szept. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Szimycsku és Michelberger??? :D Ezek egyébként nem engedélyezettek.


"A magyar hagyományoktól eltérő hangzású, magyartalanul képzett név, történelmi név, régies írásmóddal írott családi név felvételét - különös méltánylást érdemlő körülmények kivételével - az anyakönyvi ügyekért felelős miniszter nem engedélyezi."

2012. szept. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 ava87 ***** válasza:
100%

Volt régen egy osztálytársam, Alkonyi volt a vezetékneve, nekem nagyon tetszett. Bár az Imréhez nem illik pont, az azonos betűk miatt. Pedig ha nem i-vel kezdődne az utóneved, akkor nagyon jól lehetne válogatni helységnevekből is, pl. Győri, Balatoni, Pécsi, stb. akár az alapján is, hogy melyik a kedvenced :) Viszont simán lehetsz mondjuk Magyar, Német, Székely, Horvát vagy ilyesmi, ha ezek szimpatikusak.

Vagy valami "színes" név, mondjuk Fehér, Vörös, és így tovább? Vagy "hangszeres" név? Dobos, Sípos, Dudás mondjuk. Ebből a Dobos nekem kimondottan tetszik.

De szerintem jó vezetéknév az is, hogy Polgár, ez most nem tudom, honnan jutott az eszembe, de tetszik.

2012. szept. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
27%
Andrássy :) nagy tisztelője vagyok Andrássy Gyula grófnak, így sztem nem csak nemesi, de szép neve is volt. Bár, hogy az Imréhez illik e, abban nem vagyok annyira biztos. Andrássy Imre...
2012. szept. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!