Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a legszebb magyar vezetékné...

Mi a legszebb magyar vezetéknév véleményed szerint?

Figyelt kérdés
Nevet változtatok, és ami illik az Imre névhez. Kérlek,h segítsetek ebben.
2012. szept. 3. 16:16
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
22%
Eperjes(i)
2012. szept. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
80%

ez most komoly? I végű neveket ajánlgattok az Imre névhez???

az egész egybefolyna.


nos, választhatsz foglalkozásneveket: Fazekas, Kádár, Mészáros, Varga, Szűcs, Kovács, Molnár és hasonlók.

vagy bármi olyat, ami mássalhangzóval végződik, és nem hangzik kellemetlenül a keresztneved mellé.


a legegyszerűbb, ha felütsz egy régebbi telefonkönyvet, abban még sok előfizető van, magad mellé veszed az ehhez kapcsolódó törvényt vagy rendeletet, és válogatsz, próbálgatod.

attól függően, hogy mennyire szeretnél tömegbe olvadni (Kiss, Nagy) vagy épp kitűnni.

2012. szept. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
65%
Elvileg Andrássy és Kádár se lehet, mert történelmi nevek. Erre figyelj.
2012. szept. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Szerintem a legszebb a Darázsi a Vércse és a Mihályfi
2012. szept. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Angeli, Vincze
2012. szept. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretnél olyan nevet, amelyhez köt is valami, nem csak úgy kiválasztod?

Például ki lehet indulni születési helytől, tájegységből, szülővárosból, ahonnan felnőttél. Persze, ezek nagyrészt i-re végződnek, ami nem jó a keresztneveddel... (Debreceni, Nyíri, Alföldi). De ha megírnád, mely városhoz kötődsz, lehet, ki tudnánk hozni belőle valamit :). Pl, ha valaki debreceni, lehetne: Debre, vagy Alföldi helyett Földes, Nyíri helyett Nyírő.

Ha ez nem tetszik, akkor olyat javasolok, ami harmonizál a keresztneveddel: 2 vagy 3 szótagos, mássalhangzóra végződő, zömmel mély magánhangzókat tartalmazó név. Pl: Kántor, Jávor, Hadas, Madaras, Angyal, Forgács, Dolmány...

2012. szept. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
12%

13-as, Kádár hogyne lehetne? Igen gyakori foglalkozásnév. Ennyi erővel minden nevet tilthatnának, amit viselt már híres ember. Andrássy viszont tényleg nem lehet, mert történelmi név és nem akarjuk, hogy ezzel szaladgáljon az összes csöves. Mondjuk én az olyannak a felvételét is tiltanám, amit csak egy család visel; kellene a családtagok beleegyezése, ha családon kívüli akarná felvenni.


Nekem a városnevekből képzettek tetszenek egyébként, a Pécsi, Szegedi, stb., de van, akit zavar, ha ugyanazzal kezdődik a keresztnév, mint a vezetéknév (engem mondjuk 35 éve nem zavar, pedig mások néha közlik, hogy zavarnia kellene). De szerintem válassz a felmenőid neve közül, mert a vezetéknévnek érzelmi jellege is van.

2012. szept. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Hiába pontozol le, akkor is ez van. Nézz utána!
2012. szept. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Faeper válasza:
0%

8/18 :

Ha nem engedélyezettek akkor miért ismerek ezekből a nevekből több 10 embert? :DD

2012. szept. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Az más, hogy valaki így születik és ezt kapja az apja után. Viszont a névváltoztatás az más. Ilyenkor nem választhatsz akármit, ami tetszik. Nem én találtam ki. Szóval mondom, hogy ha valakit érdekel vagy nem hiszi el, akkor nem nehéz utána olvasni.
2012. szept. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!