Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Állam általi gyerektartást...

Symba3 kérdése:

Állam általi gyerektartást mikor szüntetnek meg?

Figyelt kérdés
Két éve kapom a gyerektartást az állam által, mert az apa egy petákot sem fizetett. Mentek neki a felszólító levelek, börtön fenyegetésről már egy jó ideje. Most ő megijedt és kéregeti tőlem a lakcimemet hogy küldeni akar nekem pénzt. Én nem bízok benne, azt gyanítom hogy csak azért tesz fel nekem pénzt hogy bizonyítsa hogy ő már fizet, és felfüggesszék nekem az állam általi gyerektartást. Így neki sem halmozódna a tartozás. De tudom hogy rendszeresen úgy sem fog fizetni, eddig sem tette, csak a börtönbüntetés lehetősége miatt ijedt meg. Már a pontos lakcímemet is kitudakolta. Mit tehetek én ezügyben hogy ne lehessek ismét felültetve? Ne vegyem át a postán küldött pénzt? Megtehetem ezt?? Várok bármiféle javaslatot, tanácsot!

2012. szept. 7. 21:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Azt nem teheted meg, hogy nem fogadod el. Mert akkor ő mondhatja, hogy küldeni akart csak te nem fogadtad el. Főleg ha postai visszaküldés van róla.
2012. szept. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És létezik ilyen hogy feltesz egy havi összeget, utána már nem fizet, és kibújhat ilyen módon a fizetési kötelezettségéből?
2012. szept. 7. 21:20
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát ha az állam fizet egy ideig helyette tudtommal azt neki kamatostul vissza kell majd fizetni, illetve jól mondta az első hogy ha nem veszed át akkor ezt majd úgy veszik te nem is akarod azt a gyerektartást..
2012. szept. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem hogy egy havival de az egyhavinak az 51%-os feladásával is azonnal felfüggeszti a gyámügy a folyósítást.Igen,köteles vagy elfogadni.
2012. szept. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És ha a következő hónapban már nem küldi a pénzt az apa, akkor vissza állítja a gyámügy a folyósítást?
2012. szept. 11. 13:31
 6/10 anonim ***** válasza:
Vissza nem kapod rögtön,hanem hónapokra felfüggesztik.Ahhoz,hogy visszakapd,ahhoz legalább öt hónapnak kell eltelni,amit nem fizet.De ez a felfüggesztési határozatodban benne lesz.Sajnos ez a törvény,nekem két gyerekre szüntette meg az exem.Egyszer feladott 51%-ot,és a gyámhatóság dalolva elvette az akkor frissen megadott megelőlegezést.Itt megjegyzem,a gyámhatóságok előszeretettel tájékoztatják a kötelezettet a jogairól pontosabban arról,hogy ha felad egy 51%-os gyermektartásdíjat,akkor a megelőlegezést leállítják.Ami a nem fizetőknek csak kedvez.
2012. szept. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ma kaptam meg postán a küldőtt pénzt. Ilyenkor mi a teendő, jeleznem kell e a gyámügyőn. E hónap elején már megkaptam az államtól, most ő is küldte, akkor vissza kell fizetnem ezt a havit, vagy mi?
2012. szept. 12. 10:15
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen jelezned kell,és az államit vissza kell utalnod a gyámügynek.Sajna ez van:((
2012. szept. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Van elmeradottja is több mint 100 ezer ft. Nem lehet abba beszámítani?
2012. szept. 15. 22:10
 10/10 Csancsy válasza:
Hosszú távon nem a legjobb megoldás az államtól kérni...egy ismerősöm is így kapta és az apukát is ugyan így értesítették,hogy leültetik de nem tették aztán az apuka meghalt és most a gyerekek akik persze azóta felnőttek megörökölték,kamatostul kell vissza fizetniük..De rendes volt az állam mert adott részlet fizetést nekik.Tiszta vicc hogy a gyereknek kell kifizetnie...jól kitalálta ezt az állam.Egyébként utánam is vet fel anyukám az államtól gyerektartást kb 20 évvel ezelőtt és az én apukámat sem ültették le a mai napig sem,neki is csak a levelek mentek de mivel nincsen semmije már készülök hogy én öröklöm majd meg ezt a tartozását....
2012. okt. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!