Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek? Női kamionos...

Szerintetek? Női kamionos szeretnék lenni. A család nem támogatná. Csinos nő vagyok, ne menjek azt mondják.

Figyelt kérdés
Jelenleg gyárban vagyok,pedig nagyon jó szakmám és érettségim van,de nincs máshol munka.
2012. szept. 9. 11:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Beszélj férfi kamionosokkal: ugyanis az NEM annyiból áll, hogy autózok külföldön és sok mindent látok, közben meg agyonkeresem magam.

Elöször is a rakományt sokszor neked kell megmozgatni, ami még erös férfiaknak sem könnyü dolog, nemhogy egy nönek (kivéve, ha 180 cm magas, 90 kg-os csupaizom nö vagy)

Másodszor jóformán semmit nem látsz más helyekböl, mert idöre kell menned, az autópályákon meg utakon kivül nem sok másra van lehetöséged.

Harmadszor a fizetés sem annyira sok, de ebböl kell még az esetleges javitásokat is állnod a gépen, ha netán valahol szabálytalankodsz, azt is te fizeted, ha nem érsz valahová idöben oda, akkor a kéresedelni dij is a te fizetésedböl jön le.

Negyedszer annyira nem romantikus heteken keresztül gázrezsón melegitett ételeket enni (mert ugye más nincs útközben), benzinkutakon lévö mosdókban tisztálkodni - amiket mellékesen föként férfiak használnak és legtöbbször nincs zuhanyzófülke.

Ötödször (föként csinos) nöként nem igazán kellemes egy rakás férfi között elboldogulni, és ha valamelyik netán eröszakosabb, akkor semmi esélyed leállítani (kivéve, ha az elsö pontban emlitett adottságaid vannak).


Kérdezd meg a kamionos ismeröseidet, hidd el, nem annyira fenékig tejfel, mint ahogy elképzeled. (Az öcsém kamionos már 10 éve, és ha lenne rá lehetösége, azonnal otthagyná, de ez alatt - erös spórolás mellett sem - jutott oda, hogy lakása legyen, vagy a hogy a 6 éve meglévö barátnöjével esetleg tudjanak gyereket vállalni.)

2012. szept. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%

Olvasd el ezt az oldalt:

[link] - ha már, szeretnéd tudni, milyen a kamionos élet. Viszont vannak női kamionvezetők is, ha jól teljesítenek.

2012. szept. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%
Olyan eszméletlen veszélyeket tartalmaz ez egy nőnek, amit kár lenne vállalnod.Pl. Balkán országokba kell vinned a rakományt.Valahol egy ilyen ország "pusztáján" kell töltened az éjszakát.Ezt ne vállad.
2012. szept. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Értem.168cm és 70kg vagyok,egyedül élek jelenleg.a gyárban 12férfival dolgozom,autóalkatrészt gyártok,amik nehezek.
2012. szept. 9. 11:59
 5/16 anonim ***** válasza:
84%

Az elsőnek igaza van.

Bátyám is kamionozik és úgy kezdett neki,hogy ez majd milyen jó lesz,agyon keresi magát. Hát,ez nem egészen így van. Függ attól,hogy belföldi vagy külföldi utakra mész. Ott is szeretnek ilyen-olyan címszó alatt levonogatni a fizudból. Ha olyan céget fogsz ki,ott még a KÖTELEZŐ pihenőidőkkel is sakkoznak. Valamint az sem túl jó,ha hétvégére kint ragadsz. Attól,hogy elvileg akkor is dolgozol,attól még pénzt nem igazán kapsz érte. Nem olyan könnyű ez. A helyedben inkább elvégeznék valami okj-s tanfolyamot,nyelvet tanulnék ilyesmi. Ha nagyon ragaszkodsz hozzá,akkor mindenféleképp kérj szakmabelitől tanácsot hogy eltudd dönteni,megéri-e. Van olyan női kamionos,aki nagyon szereti ezt csinálni. Amúgy a vezetés is nagyon letudja ám fárasztani az embert.

2012. szept. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
72%

Nekem a férjem kamionozik. Háááát, én mondtam neki,hogy ezt nem lenne az a pénz, amiért ÉN csinálni tudnám. Voltam vele úton, többször is. Hogy mennyire nehéz, vagy könnyű, ez mindenkinek mást jelent. Az előttem szólókkal nem teljesen értek egyet: igen, vannak rossz cégek, akik hajtanak, nem néznek pihenőidőt, satöbbi.

De azért vannak normálisak is. Tehát ez a része cégfüggő. Az, hogy Te személy szerint egy rakás (sajnos sokszor gusztustalan! - tapasztalat -)férfi közt mennyire tudsz önmagad lenni, megvédeni magad, kiállni magadért - az csak rajtad múlik. De szerintem se nőknek való, úgyhogy jól gondold át. Ha esetleg lenne konkrét kérdésed, akár privátban is szívesen válaszolok. (Ja, és még annyit, hogy pl a rakományt eddig sose kellett a férjemnek pakolnia, pedig már volt, h türelme fogytán azt mondta, inkább felrakja ő...de nem lehetett :o) )

2012. szept. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
61%
Sajnálom,de hátrányos megkülönböztetésben fogsz részesülni a nemed miatt.
2012. szept. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%
Azt is vedd bele hogy a kaminosok kivannak téve azért veszélynek..nem egy kaminos alól kiráganták az éjszaka alól az árút és volt akit még meg is kötöztek és olyna is volt akit a mai napig nem találnak.Azért vedd azt is számításban hogy vannak országuti kalózok és a te hátad mögött több milliós vagy akár több 10 milliós rakomány van..
2012. szept. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hát nem egyszerű dologra adod a fejed, az biztos. Az én férjem 11 éve kamionozik, van női kolléganője, aki csinos, ápolt és el sem mondanád róla, hogy ekkor gépet vezet. A kamionos élet tényleg nem fenékig tejfel. Én is sokszor voltam vele külföldön belföldön, de pénzért állandó munkaként nem tudnám csinálni, pedig már dolgoztam pár dolgot életemben. Ha te úgy érzed, hogy mint életformát tudod vállalni, le tudsz mondani bizonyos dolgokról, akkor próbáld ki. Ám nagy lelkierő is kell hozzá. Sok sikert és kívánom, hogy úgy legyen ahogy szeretnéd.
2012. szept. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 yuda ***** válasza:
83%

Véleményem szerint nincs olyan munka, amiről ne lehetne mondani negatívumokat. Ez nem azt jelenti, te ugyanazt fogod átélni. Utána lehet olvasni valaminek, de azok egy bizonyo nézőpontból vanak. Valószínű másik 100.000 kamionosnak más a véleménye, sőt vannak sokan, akik pedig direkt szeretik csinálni.


Nemrég hallottam egy rádió riportot és neked is azt akarom mondani. Ne aggódj, a riportot nem foglalom össze, csak a végszót.

Ha te arról álmodozol, hogy kamion soffőr legyél, akkor legyél az. Ez az álmod, erre vágysz, csináld meg.

Keserű ember lennél, ha nem lépnéd meg igaz? Mindig azt gondolnád, kihagytál valamit.

Ne hallgass az ellenzőkre, mert senki nincs a helyzetedben, nem tudják te mit érzel ezzel kapcsolatban, mennyire akarod, mennyire érdekel.

Egyébként elárulom, ha az ellenző beírók a te helyzetedben lennének és ilyen nagyon vágynának valamire, ők sem hallgatnának másokra, mert mindenki maga tudja, hogyan érez.


Tudtad például, hány ember irinyel most téged, mert tudod mit akarsz elérni?

Tudsz te arról, hány ember bolyong céltalanul az életben, mert nem tudja mihez kezdjen?

Tudsz arról, hogy hány ember végez olyan munkát, amit nem is szeret?

Neked legalább megadatott egy vágy, egy cél. Azt mondom, ne hagyd ki.

2012. szept. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!