Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnék egy is segítséget...

Szeretnék egy is segítséget kérni, de nem tudom, hogy kitől. Tudnátok ajánlani valamit?

Figyelt kérdés
A szüleim elváltak, az anyukánkkal élünk én és a nővérem. Már mindketten nagykorúak vagyunk, így akár a költözést is lehetne fontolgatni, csakhogy nincs pénzünk. Anyukánk teljesen rendben van, nincs vele semmi gond, bár eléggé letört a válás óta. A nővérem, viszont..gyűlölöm. Persze nem mindig, mert a tesóm ezért szeretnem kell őt, de 21 éves és még mindig leragadt ott, hogy bántania kell engem ahhoz, hogy tudjam, hogy ő idősebb. Szerintem ez szánalmas, 19 éves vagyok, ne kelljen már verekednem..de az az igazság, hogy nem is merek visszaütni vagy bármit csinálni, mert sokkal erősebb, úgyis én jönnék ki rosszabbul. Tudom, hogy emiatt csak sajnálnom kell Őt, neki is jó nagy gubancok lehetnek most a lelkében. Én viszont nem akarom ezt többé elviselni, felnőtt vagyok, nem akarok így élni. A családból nem tudok senkivel beszélni erről, mert én vagyok nálunk az "optimista, mosolygós" és nem akarom pl a nagyszüleimet ezzel terhelni, és egyébként is, maradjanak csak abban a hitben, hogy én mindent pozitívan fogok fel. Egyszer voltam pszichológusnál egyéb okból, és nagyon jó érzés volt kibeszélni magamból azt amire jutott idő. Szeretnék még elmenni, de borzalmasan drága. Nem tudom, hogy kivel kéne beszélnem, a barátaimat nem akarom ezzel terhelni, mert egy idő után elkönyvelnének nyafogósnak, és megunnának. Szóval ha valaki tud ajánlani egy könyvet, vagy egy olcsó pszichológust, vagy bármi megoldást, azt kérem, hogy segítsen! És a segítséget előre is köszönöm. :)

2012. szept. 4. 20:51
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

www.figyelem.net


Ott van több szakember is, akik (akár) online beszélgetést (is) vállalnak.

2012. szept. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
1-es: nincs is ilyen oldal.
2012. szept. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
És anyukádnak mirt nem szólsz, hogy állitsa le tesód? Azt irod minden rendben van vele, akkor szólj neki, el fogja intézni. Azért már nem gyerek a tesód hogy terrorizáljon. Ha haragszik az apjára azt dolgozza fel és ne rajtad töltse ki, töltse ki az apján.
2012. szept. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
nekem se jön be az oldal, talán rosszul írtad le. de mindenesetre köszi :)
2012. szept. 4. 21:05
 5/29 A kérdező kommentje:
mert anyu is elég rossz passzban van, de az előbb is szóltam neki és nem a tesómat állította le, hanem mindkettőnket lecseszett. de megértem, mert ő csak annyit hall a másik szobából h veszekszünk tesómmal, nem volt itt, hogy tudja mi a gond. apumon meg jobb ha nem vezeti le a baját mert neki is elég szar élete lett..nem értem miért jó ez, eddig egy nagy boldog mosolygós család voltunk, most mind a négyünknek rossz...:/
2012. szept. 4. 21:07
 6/29 anonim ***** válasza:
1. vagyok, bocs, látom, rákerestem, sajnos átalakítás alatt. Elnézést...
2012. szept. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

Könyvnek én a Virginia C. Andrews vadvirágok-at tudnám ajánlani. 5 kötetes ha azt olvasod el is felejted hogy neked rossz az amit az élettől kapsz. 4 lányról szól akik azt mesélik 1-1 kötetben, hogy mért kerültek szpichológushoz (sorban Misty Star Judy Caty ha jól emlékszem és érdekelne).

Egyébként én nem igazán kötődnék olyan barátnőkhöz, akik ha meghallják a problémáimat már nyafogósnak meg unalmasnak titulálnak. Inkább legyen csak egy barátnőd de azzal jót-rosszat megtudj nyugodtan osztani

2012. szept. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
a barátaim alatt azokra gondoltam akik közel állnak hozzám (pl a párom, a legjobb barátnőm és még néhány nagyon jó barátnő) akikre bármikor számíthatok. és nem gondolom, hogy ha egyszer beszélnék velük akkor történne ez, de ha folyamatosan csak a problémáimról beszélnék, biztos, h zavarná őket, nekem is volt már ilyen barátnőm akivel örökké csak az volt a téma h milyen szar az élete, azt leszarta h velem mi van, mindig csak ő, ő, ő..és nem szeretnék én is ilyen lenni.
2012. szept. 4. 21:39
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
2012. szept. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2012. szept. 4. 21:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!