Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatal párok, házasok! Mit...

Fiatal párok, házasok! Mit tennétek, ha a párotokról kiderülne, hogy súlyos beteg?

Figyelt kérdés

Legyen szó bármilyen, de súlyos, akár halálos kimenetelű betegségről, pl. rák. Sajnos számos példát láttam a családomban arra, hogyan lehet ezt 10-20 éves házassággal túlélni, avagy azt, hogy hogyan marad az egyik fél egyedül.

A kérdésem ezért most inkább fiatal párokhoz szólna, akik relative még csak most kezdik a közös életüket, nincs gyerek. Hogyan viselnéd? Hogyan próbálnád könnyebbé tenni mind a párod, mind a saját részedre ezt a helyzetet?



2012. szept. 11. 22:15
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Életmódot váltanék, hogy zökkenőmentesebben tudjunk egymás mellett élni.
2012. szept. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha bele gondolok is a hideg raz...!

Okoskodhatnek, hogy min valtoztatnek min nem... De vszin, az ember amikor oda kerul azt se tudja mit kezdjen magaval.

Egy biztos 100%ig mellette lennek. Es minden pillanatot kihasznalnek, hogy gyarapitsam a szep emlekek tarat.

Remelem soha nem kell megtapasztalnom. :(

2012. szept. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos van benne részem! Nem szeretném részletezni! Eleinte kiborult, én is! Neki persze nem mutattam, de csak zokogtam és rémálmaim voltak, mikor vele voltam tartottam magam és bíztattam őt! Azt hiszem ez volt az egyik legnehezebb! Minden percem vele akartam tölteni, ha vissza ült mellém az autóba egy 10 perces külön időtöltés után , egyzserüen élveztem a HANGJÁT, a JELENLÉTÉT! Apró mozdulatait figyeltem, rögzitettem!


Ez valami szörnyű dolog! Rémálmaim voltak, most úgy tünik kicsit túl vagyunk a dolgok nehezén, de közel sem egyenesben és a mai napig rettegek, hogy elveszíthetem!

2012. szept. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Biztos maradnék mellette és mindent megtennék, hogy megkapja a legjobb kezeléseket és a legjobb esélyei legyenek a gyógyulásra.

Semmiképp nem hagynám el, akkor sem, ha garantálnák, hogy mondjuk pár éve van hátra.

2012. szept. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A húgom ilyen helyzetben van. Márciusban volt az esküvője, a férje kritikus állapotban a kórházban. Nem tudjuk, mi lesz. Akár ma éjjel. Eszébe sem jut elhagyni. Mellettük az egész család. Mindig van bent vele valaki.
2012. szept. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

eszembe sem jutna elhagyni, mindent megtennék érte.

jóban-rosszban ugyebár.


sajnos én a szüleim esetét néztem végig. édesanyám az utolsó pillanatig harcolt, mindent megtett édesapámért, még akkor is mikor már nem volt semmi esély...


nagyon elszomorodtam itt pár hozzászóláson.

mindenkink a legjobbakat kívánom! (és sok erőt)

2012. szept. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nagyon szomoru dolgok ezek... Irhatnam, hogy eros lennek, es tartanam benne a lelket, de ahogy magunkat ismerem, en valoszinuleg osszeomlanek, es a prom vigasztalna. Megprobalnam minden idomet vele tolteni, ugy, hogy az minosegi legyen, olyan dolgokat csinalnank, amiket o akar. De remelem nem fogunk ilyen helyzetbe kerulni soha.
2012. szept. 12. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Létező összes orvost végigjárnánk,összes alternativ gyógymódot kipróbálnánk,olyan nincs hogy ne lenne gyógymód. Harcos tipus vagyok,aki sosem adja fel,mindig van B terv.


Nagynényém férjéről akkor derült ki hogy rákos,amikor 2 hetes volt a kisbabájuk.3 hónapot mondtam hogy még él.Brutális összegekbe kerül,de 5 év eltelt,kiujul időnként,mtötték sokszor,de él,rokkant,de jól van.Kérdeztem,sosem merült fel a feleségében hogy elhagyja.


Viszont van ismerős férfi-nő,együtt voltak 3 éve,a lány már hónapok óta azon kattogott hogy mikor lesz már eljegyezve.Kiderült hogy a párja leukémiás.2 hónapig tartott ki,utána otthagyta hogy neki huszonpárévesen nem az az életcélja hogy évekig ápoljon egy beteg embert.A fiút látogatom hetente vagy ahogy lehet,hiába telt el egy év is lassan,most is küzd,de erősen visszavetette a szakitás.

2012. szept. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
én dobnám a francba. kell a fenének egy olyan ember, aki mindjárt meghal. inkább keresek egy normális párt magamnak.
2012. szept. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
58%
15:44: Remélhetőleg te leszel dobva az első megfázásnál...
2012. szept. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!