Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha kiderülne rólad 20évesen,...

Ha kiderülne rólad 20évesen, hogy súlyos beteg vagy (pl SM) akkor a) még gyorsan vállalnál egy gyereket amíg nem késő? b) örökre lemondanál az anyaságról/apaságról?

Figyelt kérdés
2011. aug. 3. 12:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

ez nagyon nehéz kérdés .De ha belegondolsz h örökíthető ..-kicsit önzőség a gyerekeket is kitenni egy nehéz gondokkal teli életnek .


Nálad van a gond ? fiú vagy lány vagy ? Hogy derült ki ?

2011. aug. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
nem csak SM gyanús voltam és (szerencsére MR kihozta hogy nincs semmi) de akkor gondolkoztam ezen. (lány)
2011. aug. 3. 12:42
 3/23 anonim ***** válasza:

nekem is van egy betegségem, ugyan nem SM de hasonló kategória, és csak ezért soha nem vállalnék gyereket, bár amikor kiderült eszembe jutott, hogy mi lesz majd.

bár akkor nem voltam abban a helyzetben, hogy gyerekem legyen, most meg, hogy abban a szituációban vagyok, nem ez befolyásolja azt, hogy még nincs.

gondolom te most arra gondoltál, hogy esetleg árván marad korán a gyerek, de én ezen nem törném a fejem, mert mindent megteszek, hogy "megmaradjak" és mi van, ha 80évig élek? sosem bocsátanám meg magamnak, hogy nem született gyerekem. Szóval engem nem befolyásol ez a betegség.

2011. aug. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
bocsánat,de mi ez a betegség?
2011. aug. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
én most úgy gondolom, hogy nem. ha gyerekem lesz, akkor felakarom nevelni, és nem úgy vagyok vele, hogy legalább abban a pár évben van gyerekem és boldog vagyok... sőt nem is lennék boldog, mert tudnám, hogy nem vigyázhatok rá örökké.
2011. aug. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

előző SM = scelrosis multiplex


Én nem vállalnék, most vagyok 20 éves, de én nem tudnék kiállni egy szülést, meg egy terhességet, erre még nem állok készen lelkiekben, tudom magamról. Inkább lemondanék az anyaságról, esetleg később megpróbálkoznék az örökbefogadással (ha lenne párom).

2011. aug. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem vállalnék. Ha eleve tudom, hogy milyen sok évig ápolgatni kell majd engem, nem ítélném erre a gyerekemet.
2011. aug. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
A skelórzis nem halálos! Barátnőm anyukája 10 éve az, neki néha van egyensúlyvesztése, meg apróbb problémái! Szóval ha nem lenne nagyon rossz az állapotom és lenne egy szerető, segítő férjem, akkor lehet,hogy elgondolkodnék!
2011. aug. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Nekem (ha minden igaz) SM-em van. Rengeteg SM-beteg szül, és neveli gyermekét.

Én még nem tudom, eléggé patthelyzet. Leginkább attól félek, hogy örökölné a gyermek - ennek valószínűsége valószínűleg 5%-alatt van, de volt már rá példa, és én ezt nem tudnám feldolgozni. Lehet, hogy az örökbefogadás mellett döntenék én is, ha reálisnak látnám az esélyeket.

Még nem tudom, ez rengeteg dologtól függ, stabil-e a kapcsolat, stb.

Én még várok, meglátom, hogy az elkövetkezendő 5-6 évben hogyan alakul az állapotom, aztán döntök.


22/L

2011. aug. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
És nálad hogy derült ki ??
2011. aug. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!