Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a velemenyetek egy olyan...

Mi a velemenyetek egy olyan ferfirol, aki szeretot tartott, majd vegul a csaladjat valasztotta?

Figyelt kérdés

Masik kerdes kapcsan lettem kivancsi.

A ferfi ertelmes, normalis, rendes ember, nem kicsapongo, alapban csaladcentrikus.

A felesege szinten egy ertelmes, kedves, vonzo no. Kicsi gyermekek is vannak.

Alapban mindenki mintacsaladnak latja oket, a szulok szerettek egymast oszinten, tarsai egymasnak, de egyszer megkezdodik az eltavolodas (munka, penz, stressz miatt) es egyik fel sem tesz ez ellen semmit.

Egy-ket ev utan a ferj kozel kerul egy nohoz, akivel munka miatt naponta talalkoznak, akinek van ideje meghallgatni, akivel kozosek a problemaik es aprankent sodrodnak egymashoz, szeretok lesznek.

Honapokkal kesobb az eltavolodas kezd csokkeni a hazaspar reszerol, a feleseg nem erti, hogy miert nyomott, depresszios a ferj, a feleseg kezd a ferjre koncentralni, visszateroben van az eredeti eletuk.

A ferj egyre jobban kikeszul, ugy erzi, hogy okorseget csinalt, raadasul a szeretot is sajnalja, mert kozben a szereto elhitte, hogy lehetnek egyutt boldogok, kilepett a hazassagabol (ott is volt kicsi gyerek es a ferjjel nem volt kulonosebb gond). A szereto surgeti a valast a ferfi reszerol is, a ferfi ket tuz kozott van, mert tudja, hogy a feleseget is elveszitheti, vallania kell es az asszony dont, de tudja, hogy a szeretovel sem akar kozos eletet, de a sajat felelossegenek erzi, hogy abbol a hazassagbol valas lett.

Vegul lezarja a kulso kapcsolatot, megszakit minden kapcsolatot a novel, vall a felesegenek, a feleseg ad egy lehetoseget es aprankent visszater minden a regi kerekvagasba.

A hazassaguk tokeletesen mukodik, szeretik egymast, a gyerekek boldogok, a ferj es a feleseg sugarzik, par evvel kesobb ismet gyermeket is vallalnak.


Kivulallokent mit gondoltok errol a fefirol, szituaciorol?

Eliteli-e meg vajon ennyi idovel kesobb valaki a ferfit amiatt, amit tett?


2012. szept. 12. 17:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%
Én azt gondolom, hogy az ember a szívének, a hormonjainak nem mindig tud megálljt parancsolni, de egy idő után többnyire győz a szeretet és a józan ész. Itt is ez történt.
2012. szept. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben lényegtelen, hogy KIVÜLÁLLÓK mit szónak ehhez, ha a feleség adott még egy esélyt a házasságuknak, akkor ettöl kezdve kettejük dolga.


Én személy szerint nem tartom tisztességes dolognak, ha valaki házasságban él és közben szeretöt tart, mert szerintem elöször le kellene zárni egy kapcsolatot, MIELÖTT belekezd valaki egy másikba.

De gondolom, a szeretö legalább annyira erölködött, hogy ez a helyzet bekövetkezzen, mint a férfi, így ö legalább annyira elitélendö.


De mint irtam, mivel a feleség úgy döntött - és a késöbbiek öt igazolták - hogy megegyszer megpróbálják együtt, másnak semmi köze hozzá, a volt szeretönek meg végképp nem.

2012. szept. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nem, ez nem regeny. En a ferj (es a szereto) munkatarsa voltam akkor, a balhe robbanasa utan az egesz tarsasag errol csamcsogott, pedig a ferfi egybol kilepett a munkahelyerol. A szereto sem maradt sokaig, mert sok szepet nem kapott a tobbiektol, eliteltek, vagy epp lesajnaltak.

En addig is ismertem a feleseget latasbol, azota eleg jo baratnok lettunk.

Kozottuk a megcsalas mar nem tema egyaltalan, nem is hinnem, hogy akarnak erre emlekezni.

Viszont most, hogy kiderult az ujabb gyermek erkezese a "kedves" regi kollegak elovettek a sztorit.

En nem ertem, hog miert kell meg evek utan is errol csamcsogni.

Es a hazaspart is szeretnem "vedeni", nem akarom, hogy ismet roluk pletykaljanak.

2012. szept. 12. 18:00
 4/16 anonim ***** válasza:
62%

Jaj, hogy oda ne rohanjak, a családját választotta? Milyen megható! Kár, hogy a házasság és a szerető nem egy zöld alma és egy piros alma, amik közt választani kéne a boltban.

Engem a feleség helyében pont nem érdekelne. Úgy kivágtam volna, mint a papírsárkányt. A megcsalás, az megcsalás, bármilyen mázat is próbálunk ráfarigcsálni.

2012. szept. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

A szereto egyebkent teljesen kikerult a kepbol. Eleinte meg probalkozott, azt tudom, uzenetet irt a ferjnek, de semmi valaszt nem kapott, feladta. Utana ilyen-olyan kapcsolatokba ment bele, alkalmi partnerei voltak, akkor ilyan igazi "szereto" kategoriakent viselkedett, pedig eredetileg egy normal erkolcsu csaladanyanak ismertuk. Utana kilepett a munkahelyrol, nem hallottunk rola semmit.


A feleseg elott egyebkent semmi titok nem maradt, mindent elmondott a ferj. Nem kellett volna egyebkent vallania, mert kb senki sem tudott a dologrol, a feleseg nem sejtett semmit, mi munkatarsak sem vettunk eszre semmit, csak akkor jott a hir miutan a feleseg is be lett avatva.

2012. szept. 12. 18:08
 6/16 anonim ***** válasza:
73%
Hm. Kíváncsi lennék, akkor is ilyen elnéző lennél e, ha a nő csalta volna meg a férfit.
2012. szept. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A többséggel ellentétben nem hatódtam meg attól, hogy visszamászott.

Ennyi alapján felelőtlen embernek tartom, aki összevissza ígérget és nem mernék hitelt adni neki. És úgy gondolom, valami probléma mégiscsak akadt a házasságában. Ha ezt sikerült tisztázni és a felesége őszintén tud bízni benne a továbbiakban, akkor még lehetnek maradéktalanul boldogok. Ha nem, akkor ez is egy látszatházasság lesz, ha vállalnak újabb gyereket, ha nem.

Nyilván a másik oldalon is problémás volt a házasság, de annyival többre tartom a nőt, hogy még ha szintén felelőtlen volt is, ő legalább kész volt vállalni mindent és továbblépni. Ha talál egy szerető társat, akkor nagyobb esélye lesz a boldogságra, hiszen tiszta lappal indulnának.


Ez egy feltevés, nem biztos, hogy megállja a helyét, hiszen nem ismerem a szereplőket.

2012. szept. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy mi lenne, ha a no lepett volna felre. Teny, hogy eleve a ferjet ismertem csak jo ideig, de rola sem tudtam volna elkepzelni, utolag is hihetetlen volt. Teny, hogy kettejuk kozul a nonek lenne esetleg tobb lehetosege felrelepni, ha az osszhatast nezzuk, nem lenne nehez pasiznia, de nem tudom elkepzelni, hogy megtenne, megtette volna-e valaha.

Es megegyszer: ez sajnos nem egy regeny, de mindenki kiegyezne azzal, ha csak regeny lenne.

Megvedes alatt arra celoztam, hogy nem lenne jo, ha ismet felhozna a kornyezetukbol valaki elottuk temat.

2012. szept. 12. 18:40
 9/16 anonim ***** válasza:
87%

Az, hogy a nő megbocsájtott, persze, mit tehetett volna egy gyerekkel, főleg ha szerette a férjét. De nem biztos, hogy örökre megbocsájtott. Nőknél ezt szerintem sosem lehet tudni.


Pl engem amikor megcsaltak, nem azonnal dobtam ki a srácot. Együtt voltam még 1 évig vele, mert akkor még szerettem. Viszont folyamatosan bennem volt az az érzés, hogy az a nő nálam rondább volt, és hogyan lehet ilyen szar izlése a pasimnak. Ez volt az egyik. A másik meg, hogy valamiért egyre kevésbé toleráltam azt, ahogy ránéz más nőkre. Elkezdtem figyelni, hogy ismerős csajok mellét nézi, miközben bájolog velük, és lehet hogy túl jó a fantáziám, de emiatt elkezdtem undorodni tőle. Végül egy nap, minden magyarázat nélkül fogtam és kidobtam. Ő azt sem tudta, hogy mért, és hogy most mi van, de valahogy nem sajnáltam. Egyszerűen csak megmondtam neki, hogy ne jöjjön át többet, a szerelem átcsapott ilyen utálatba.


Azóta van egy szép szőke felsége. Most legalább jót választott, rendes csajt. Most a lányt sajnálom, mert ő egy tündér. Remélem őt nem csalja meg.

2012. szept. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Igen, elítélem.
2012. szept. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!