Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rosszat terjesztenek a vőlegén...

Rosszat terjesztenek a vőlegényemről. Hogy lehet megcáfolni?

Figyelt kérdés

Régóta udvarol nekem a párom, most tervezzük az esküvőt. Egy éve hallottam vissza valakitől, hogy az a hír járja, hogy a párom megütött, elkékült a szemem környéke. Ledöbbentem, mert nem tudtam mire vélni ezt a negatív hírkeltést, aztán kiderült, hogy a pleytka forrása összetéveztette valakivel, aki valóban megtette amit tett. Csak hát az nem terjed már olyan gyorsan, hogy a "hoppá, nem igaz a hír, bocs összetévesztettem valakivel."

Ezen valahogy túltettem magam, míg ma összefutottam nagynénémmel, aki megkérdezte, hogy még tervezzük-e az esküvőt, mert hallotta, hogy durván bánik velem a párom, egyik szórakozóhelyen látták. Nem tudtam mire vélni, mert ismételten azt mondhatom, hogy alapja nincs a dolognak, csak ha már rossz hírét keltették egyszer az embernek, akkor arra könnyebb később építkezni. Már a saját rokonságom is kezd ellene fordulni, ami hát így esküvő előtt nem túl szép.

Mit lehet tenni ilyen esetben? Hogy tudnánk bizonyítan az ellenkezőjét? Esküszöm, megettem már az idegeim. Néhány pletyát generáló unatkozó mama tönkreteheti a családi kapcsolatainkat...


2012. szept. 13. 17:53
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem kéne egy vacsit vagy ebédet, vagy valamit tartani, ahol a kedvesebb ismerőseid, rokonaid is ott lennének, és ott elmondanad, hogy. Ez egy pletyka, és nem szeretnéd, hogyha ez rányomná a bélyeget az esküvőre, illetve a hangulatára, és valahogy szépen megfogalmaznad, hogy aki meg mindig elhiszi a pletykát, az ne is jelenjen meg az esküvőn, mert annak többet ér egy ócska pletyka, mint te, és nem szeretnéd ha álbarátok is jelen lennének életed egyik legszebb napján. Meg hozzateheted, hogy ha bárki is megütött volna, azzal egy percig nem maradnál együtt. Remélem szép esküvőd lesz, és boldog leszel! Gratulálok!
2012. szept. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem tartozol senkinek magyarázattal. Ha győzködöd az embereket, annál jobban hisznek a pletykának. Tojd le, mit mondanak, ha látják, mennyire rendben vagytok, senki sem fog ezzel foglalkozni. Minden csoda három napig tart.
2012. szept. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem törődnék vele. Ha látják majd, hogy jól megvagytok, akkor mások sem törődnek a pletykával.

Ha magyarázkodsz, akkor inkább tápot adsz a pletykának.

2012. szept. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Te tudod hogy nem igaz, mások véleménye meg ne érdekeljen :)
2012. szept. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mesélek valamit: nemrégiben volt egy balesetem, sportbaleset. Megrúgták a szemem környékét edzésen, és elpattant egy kicsi ér, amitől az egész bal szemem bevérzett. Pontosan úgy néztem ki, mint akinek benyomtak egy hatalmasat.


Rögtön utána haza kellett utaznom, repcsivel mentem. Mivel a németeket nemigen zavarta, engem sem zavart. Tudják, hogy akit valóban vernek, az igyekszik magát palástolni, nemhogy kitegye ország-világ elé. És tudják, hogy vannak bagatell balesetek.


Amikor hazaértem Mo-ra, onnantól kezdve mindenki úgy nézett rám, hogy "biztos veri az ura". Engem továbbra sem zavart, kb. három napig. Amikor már a sokadik ismerősöm szánakozott rajtam, hogy "biztos ver a férjem" és sokadszorra meséltem el a sportbalesetet - ja tudjuk, tudjuk... - ez volt a szöveg és a kísérő mimika -, akkor beleelegeltem. Soha nem szoktam sminkelni, most elmentem és vettem, egy rakás maszatot és kisminkeltem magam. Még rosszabb lett az egész, mert innetől kezdve már nemcsak én érzetem úgy, hogy rejtegetek valamit (és bűntudatom lett a semmitől), hanem mások is kétszeres erővel hitték, hogy biztos ver a férjem, mert azért sminkelem magam.


Este leültem magammal, megbeszélni a dolgokat, és a végén úgy döntöttem, hogy nem sminkelek tovább és nem magyarázkodok.


Másnap reggel még sárga és zöld foltokkal a szemem alatt elmentem bevásárolni, amikor összefutottam egy másik ismerőssel. "hát te...? " Egyszerűen és tömören közöltem, hogy sportbaleset ÉS nem engedtem tovább vinni ezt a témát. Azonnal témát váltottam és minden további kérdezősdit, célozgatást ignoráltam.


Én tudom, hogy nem ver a férjem, tudom, hogy hamarabb vágná le a saját kezét, sem mint hogy kezet emeljen rám; tudom, hogy az az ember, aki lerúgott edzésen, nem győzött bocsánatot kérni (nincs miért, edzés volt), és tudom, hogy mi az igazság. Más ember pedig azt hisz, amit akar.


Nálad pedig úgy, hogy pl. megkeresed a pletyka forrását, aki - van rá egy ezresem-, szinte biztos, hogy egy volt barátnő lesz, vagy egy irigy kollega, vagy egy szemét rokon. Valakinek érdeke a szcrkavarás, a pletyka, és az, hogy szétverjen és szétfúrjon titeket. és őt kell helyretenni.


A tanácsom: egyenes fejjel előre, kihúzott gerinccel tovább és lesz..ni minden pletykát. Aki azzal jön, hogy "azt hallottam...", attól azonnal kérdezd meg, hogy kitől? és miért érdekli ez ennyire?


A lényeg: nem kell bizonygatni, nem kell védekezni, mert az csak olaj a tűzre. Éltek boldogan, más pedig azt pletykál, amit akar.

2012. szept. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy megosztottad a történeted, legalább nem érzem magam egyedülinek egy ilyen sz*r vélreértett szituációban. Gondolkodtam azon, hogy leoltsam azt, aki elindította a pletykát (időközben kiderült a forrás is), de aztán rájöttem, hogy nem vehetem fel velük a versenyt, mert ők ezt napi szinten űzik. Ha leoltom akkor a következő pletyka az lesz, hogy védem az engem ütlegelú párom, és hogy biztos családi vonás ez, mert mintha édesanyámat is verték volna, bla-bla-bla. Szóval nagyobb lesz a pletyka.


Csak az az idegesítő, hogy a párom becsületét mocskolják be ezáltal. S ha valaki véletlenül meghallana minket vitázni (nem veszekedni!) akkor az előtte hallott rosszhiszemű pletykák alapján egyből megállapítaná, hogy továbbra is durva velem a párom, biztos mindjárt kapok egy pofont. Bármit tesz a jövőben azt a korábbi igaztalan pletykák függvényében ítélik majd meg.

2012. szept. 13. 21:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Én a helyedbe visszakérdeznék.

Pl. "Hallottam durván bánik veled a párod..." "Ne már, ki mondta, mert én ugyanezt hallottam rólad? Tényleg így van?"

Nekem ez bevált. Nem a pletyka forrását támadtam, hanem azt aki hangoztatta, ő se volt ártatlanabb, és persze az ilyen embereknek elég nagy a szája, és ritkán tűrik ha róluk kering valami, szóval azóta csend van.

2012. szept. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!