Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aljas húzás volt ezzel "megzsa...

Aljas húzás volt ezzel "megzsarolni"?

Figyelt kérdés
Már van két gyermekünk és a párom nagyon szeretne egy harmadikat is. Igazából én is örülnék neki, de nem a már meglévő kettő rovására. Nem panaszkodhatunk, mert bár van hitelünk, azt tudjuk fizetni, van mit enni és a számlákkal sem vagyunk elmaradva sőt a gyerekeknek is jut néha extrákra. Félretett pénzünk nincs. A hétvégén a párom felvetette, hogy milyen jó lenne, ha hamarosan lenne megint egy babánk (még gyeden vagyok a kicsivel). Én mondtam Neki, hogy igen, jó lenne de akkor több pénzre lenne szükségünk és ez egyszerűen megoldható lenne, ha Ő kicsit kevesebbet költene magára (cigi, szórakozás a haverokkal...). Ezen nagyon megsértődött, mert szerinte ez neki "jár" és felelőségre vont, hogy én ebben az esetben mégis miről mondanék le. Még ma is elég fagyos a hangulat, mert "megzsaroltam" Őt. Úgy tűnik, nagyon megsértettem, pedig nem ez volt a célom.
2012. szept. 14. 07:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolnám, hogy úgymond jogos a felháborodása. A cigi sokba kerül, és mint mindennek, hamarosan megint árat emelnek, így akár havi 30e ft is elmehet csak erre, ami azért tényleg sok, gondolom, lenne helye nálatok is. Szórakozás a haverokkal, sok ember mondhatná, de valójában: járni jár, csak nem jut. Ha valamit szeretnék, akkor áldozatot hozok érte, hogy sikerüljön. Egy gyerkőc sok esetben lemondásokkal jár, de ez csak nekünk anyáknak nem jelent gondot sokszor :)
2012. szept. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%
Normális embernek eszébe se jut cigizni kisgyerekek és pláne várandós édesanya mellett, anyagi helyzettől függetlenül. Én biztos nem hagynám, hogy teherbe essek, amíg valaki a közeli környezetemben dohányzik. Mellesleg ha az apuka cigizik, akkor nagyobb eséllyel lesz rákos a kicsi még gyerekkorában.
2012. szept. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
És t mikor mész el szórakozni?Nincs is miről lemondanod.Mondd meg neki,hogy tegye félre az önzőségét.
2012. szept. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
e
2012. szept. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Pfff, hát ez azért elég bicskanyitogató. Neki "jár+ a cigi meg a buli, ok, de a gyereket nem ő fogja megszülni... Miért nem elég neki akkor 2, inkább éljetek normálisan 2 gyerekke, mint 3-al nyomorogva. Azért nem kis kiadás már így sem és valljuk be, ma is még bármikor megeshet az, hogy valaki bebukja a munkahelyét. Na akkor meg hová raksz 3 éhes szájat? Elég szánalmas volt a viselkedése. A cigi pluszban meg baromi káros is és a gyerekeitől veszi el a pénzt így. Jájon el néha a haverokkal, de ennyire ne legyen már éretlen...
2012. szept. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a párod,hogy Te miről mondj le,ha semmi "olyat" nem csinálsz.Te nem cigizel,nem jársz bulizni.
2012. szept. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem zsarolás. Ne cigizzen és kész. Én mondjuk cigiellenes vagyok, sok pénzt visz el és egészségtelen is. Ráadásul mindezt 2kisgyerek mellett teszi.

Te meg nem hiszem hogy le tudnál mondani valamiról is, ha egy picivel vagy otthon. :D Én visszakérdeztem volna, hogy mégis miről kellene lemondanom? Ne 3csomag pelenkát vegyek, csak 2t? :D no comment....persze járjon szórakozni, azzal nem árt senkinek, de a cigi luxus, amiről le tudna mondani, főleg hogyha terhes leszel, le is kellene

2012. szept. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
79%
ha neked is vannak ilyen felesleges dolgaid, pl 5 tonna sminkcucc, miegymás, akkor mindketten tegyetek félre abból. Ha csak neki van, akkor nem jogos hogy megsértődött
2012. szept. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Arról is kellett volna írni, hogy mennyire mintaapa, mennyit foglalkozik a 2 másikkal, mert én inkább annak a fényében döntenék a 3.-ról, amennyiben te is akarsz még gyereket. És valóban, több pénz kell több gyerekhez.

Ez nem zsarolás, amit mondtál, ezek tények.

2012. szept. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez mókás. 3 gyerek mellett már hova akar bulizni? Felelősség is jár melléjük, mondd meg. Persze bulizzon, ha van rá szabadideje és kellő mennyiségű pénz. De ezek szerinte nincs.

Az meg hogy cigizik az duplán rossz. A pénz megy rá rendesen és még ha nem is gyújt rá a gyerek mellett, a bőre és a ruhája tömény nikotin, csak hozzá kell érnie a gyerekhez.

2012. szept. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!