Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez tényleg idegesítő húzás...

Ez tényleg idegesítő húzás volt a szüleim részéről vagy csak én reagálom túl?

Figyelt kérdés
Megbeszéltük, hogy csütörtökön elmegyünk nagybevásárlásra (tartós élelmiszer, tisztítószer, pelenka...). Nekik van autójuk én meg most nem cipekedhetek, így megbeszéltük, hogy melyik bevásárlóközpontokba megyünk el, hogy mindenki beszerezze a neki kellő holmikat. Erre ma felhívnak, hogy ők már voltak is mindenhol és vettek mindent nekünk is. Igen, mindent, csak nem annyiért és nem olyat ami nekünk kell. Elköltöttek egy csomó pénzt és vettek egy rakat olyan cuccot amire nincs is szükségünk és/vagy nem is jók (pl a 12 kg-os fiunkra 18kg-osra való pelust 4 csomaggal!!!). Most robbanni tudnék olyan ideges vagyok. Erre mégis hogy reagáljak?
2012. szept. 5. 10:52
 1/10 A kérdező kommentje:
Édesanyám gondolom hallotta a hangomon, hogy nem repesek az örömtől, így megjegyezte, hogy "semminek nem tudok örülni". Igen, ennek így valóban nem. :(
2012. szept. 5. 10:55
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Velünk is megcsinálták egyszer, amit drágábban vettek, arra megmondtuk, hogy annyit fizetünk, amennyiért mi vettük volna, amire nincs szükségünk, azt nem fizettük ki. Többet nem csináltak ilyen húzást.

Amúgy az én fiam 11 kiló, és 4es pelust hord régóta, a tiédre már kicsi?

2012. szept. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ilyen húzás után én nem hoznék el semmit,nem fizetnék semmit,hanem elmennék vásárolni,egy taxi árát vagy szomszédnak fizetni a fuvarért megér annyit.
2012. szept. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

:) Ismerős. Az a baj, hogy a főleg idősebb szülők (mondjuk 55 felett) teljesen hülyének nézik az ifjakat, ők mindent jobban tudnak nálunk.

JObban tudják, hogy mire van szüksége a gyereknek, pl. nálunk mindig mondom, hogy NE csipszet vegyenek már állandóan a kölykeimnek, hanem pl. banánt, mert azt ugyanolyan szívesen megeszik stb.

2012. szept. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%

Nyugi...

A 18 kg-os pelus pár hónap múlva tök jól fog jönni. :)


Segíteni akartak. Nem jött össze. Nem nagy ügy. Inkább röhögj egyet az egészen.

Annyi felesleges dologra szórt el már mindenki pénzt (te is biztos vissza tudsz emlékezni pár ilyenre)...belefér.

2012. szept. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Tényleg idegesítő. Az egyik válaszadónak. Igenis probléma, mert ha eltudod volna menni a kérdező vásárolni akkor nem a szüleit várja hogy jöjjenek érte kocsival. Arról nem is beszélve hogy elég macerás kisgyerekkel visszamenni az üzletbe, blokkal a kilométeres sorba állni, hogy cseréljék ki a termékeket mert nem jók.. A pelenkát még kicserélik, de a babkonzervet meg a sok felesleges dolgokat nem. Mégsem mondhatja azt, hogy ő az olcsóbbat akarta venni a tojásból?


Egyébként az anyósom velem csak egyszer tolt ki a segítőszándékával. Dolgoztunk mindketten, és a karácsony előtti hajtás miatt minden este 9- vagy 10 re értünk haza. (reggel fél 4--kor ment a vonatunk) Anyósom felajánlotta, hogy megfőz nekünk, hogyha hazaérünk, legalább meleg kaját együnk. Örültünk neki. Adtunk pénzt, hogy vegyen virslit, és csináljon paprikás krumplit.

Alig vártuk hogy hazaérjük és végre meleg ételt együnk. Erre mi fogadott minket?? Anyósom csinált paprikás krumplit, de csirkelábakból. Mondván olcsóbb volt mint a virsli. Azt hittem elájulok. Én még véletlenül sem eszem meg a csirkelábat, és a férjem bár minden evő, ő sem ette meg. A kutya aznap este jól lakott, mi éhesen feküdtünk le, mert nem vettünk szokás szerint hideg kaját. Na ez is bosszantó volt. Soha többé nem kértünk segítséget.

2012. szept. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A mi fiunk is 4-est hord, de ők valami diszkontosat vettek (4 csomag 15000-ért), ami 18kg+-os, mert csak annyit mondtak, hogy a gyerek már nagyobbacska. Ráadásul a fiunk már csak estére hord pelust így a 4 csomag is igen sok.

Sajnos nem tehetem meg, hogy nem fizetem ki nekik, mert akkor meg ők nem fognak tudni számlákat fizetni. Azt még megnézem, hogy mi az ami visszavihető (élelmiszerek kilőve) és azt megpróbálom levásárolni, becserélni.

Nevetnék én csak az a feleslegesen kiadott 40000Ft bosszant.

2012. szept. 5. 11:28
 8/10 A kérdező kommentje:
Most hívtak, hogy megpróbálták visszavinni a pelusokat, de mivel nem tették el a blokkot, nem vették vissza. :( Remek, már ebben sem reménykedhetek.
2012. szept. 5. 11:37
 9/10 anonim ***** válasza:
84%

Akkor sem fizetném ki nekik! Jelenléted nélkül ne vásároljanak a Te kontódra, ha fingjuk sincs mit akarsz venni és meg van beszélve, h együtt mentek!

Amikor én mentem vásárolni ismerősöknek akkor újságból ki lett vágva, h EZT hozzad lécci, ez vált be ez kell, ezt tudjuk megfizetni! Ilyen nincs, h hasamra ütök és veszek amit akarok. Ha milliomos lennék rendben, de nekünk is vannak számláink és ezt kell megértetni mindenkivel!

2012. szept. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mikor megnyugotál tárgyilagosa beszéld meg velük hogy legközelebb ilyet ne csináljanak mert

nektek anyagilag nem éri meg ha ők rosszat vesznek

nekik az időbeli ráforditás volt felesleges így mindenki veszit. Higgatan beszéljétek meg akkor nincs sértödés.

2012. szept. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!