Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mindig érzelmi debileket...

Miért mindig érzelmi debileket fogok ki?

Figyelt kérdés

Miért nem találok én egy normális pasit? Akivel lehet beszélgetni, jövőt tervezni, egy kicsit romantikázni, értelmi és érzelmi téren egy szinten lenni!

Olyan nagy elvárások ezek???

A környezetembe csak azt látom, hogy vagy a pasi egy főnyeremény a csaja cseszik rá, esetleg csalja is, semmibe veszi és nem is szerelmes belé. Vagy pont fordítva.

Nem látok olyat, hogy 2 egymást valóban megérdemlő, tisztelő és értékelő ember kezd kapcsolatba!

Mielőtt még megkapnám, hogy biztos csúnya vagyok és igénytelen megjegyezném, hogy pont az ellentéte. (nagyképűség nélkül mondom) Számomra fontos a külső, az életem része a sport és az egészséges életmód. Adok magamra és a partneremtől is ezt várom. Nem tehetek róla nem találom vonzónak azokat a férfiakat, akik semmit nem foglalkoznak a testükkel és megjelenésükkel. Úgy pedig nem tudok kapcsolatot kezdeni, ha nincs meg a vonzalom.

Csakhogy ezekkel a "jó" pasikkal mindig befürdök! Minimális romantika, érzelem nincs bennük..rosszabb esetben még intelligencia sem. Bunkók és önzők és persze megbízhatatlanok.

Irigykedve nézem azokat a párokat, ahol a férfin már ránézésre látszik hogy mennyire szereti a nőt. Én ilyet még soha nem éltem át. Engem soha nem kezeltek úgy mint egy királynőt. Figyelmességet, kedvességet sem.

Nem olyan típus vagyok, aki bárkivel kapcsolatba kezd.Nem volt sok kapcsolatom, de mind tévedés volt. (Nem teszem könnyen túl magam a csalódásokon, túlságosan ragaszkodó típus vagyok. Azt gondolják rólam, hogy hűvös és kimért...ami a látszat, de belül nagyon tudok szenvedni!) Már nem akarok több tévedést!

Nincs középút? Nincs olyan aki ad magára, de mégis értékes belső tulajdonságokkal rendelkezik???

(Elkeseredett 26 éves nő)



2012. szept. 14. 23:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű az a hűvös kimért látszat az érzelmes, romantikus típusú számodra normális férfiakat elriasztja. A hiba nem bennük van hanem benned. Változz , hogy változzon az életed, vagy ha nem akarsz akkor ne legyenek nagy igényeid. Nem ők találnak meg téged, hanem te választasz rosszul.
2012. szept. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Mások véleménye azt mutatja,hogy te szerintük milyen vagy,viszont magadról te teljesen más dolgokat képzelsz.Tisztelem benned,hogy az életed része a sport és az egészséged életmód.A külső is valóban fontos része az életünknek,mivel egy jó megjelenésű nő sokkal többet elérhet,mint egy csúnyább.Persze a szép és a csúnya..ezek szubjektív fogalmak,mindenki a saját ízlése szerint ítélkezik.Lehet,hogyha ide felraknál egy képet magadról,akkor tegyük fel,hogy kapnál rá 6 választ,például:"jaj de szép vagy","gyönyörű nő vagy,hol laksz?","szimpatikus vagy,nem is tűnsz kimértnek","hát nem is tudom mit képzelsz magadról","nem vagy olyan szép,mint aminek képzelted magad","csúnya vagy,miért ekkora az egód?".

Gondold csak át:ezek a vélemények mindenkinek a saját véleményei.Aztán a külső tulajdonságokkal jöhetnek az elvárások is a férfiaktól is.Például mit vár egy férfi egy szép nőtől?Azt,hogy majd kedves,megértő,nyugodt párja lesz a férfinak!Mit vár a férfi egy csúnya nőtől?Azt,hogy minél távolabb kerüljön tőle,még véletlenül se érjen hozzá.Mindezek szép és jó dolgok,csak tudod ezek a dolgok egyszerűen nagy marhaságok.Miért hiszi mindenki azt egy szép nőről,hogy majd kedves lesz?Vagy miért hiszi egy kocka hasú férfiról egy nő,hogy majd jó családapa lesz meg hűséges férj?

Elárulom neked,hogy lehet bárki bármilyen!!Lehet,hogy látsz az utcán egy nagyvárosban egy helyes pasit meg egy szép nőt 3 gyerekkel:)Vagy lehet,hogy látni fogszegy csúnya nőt egy helyes pasival.Az utóbbi kapcsolatban is lehet ezerannyi előny.Mi derül ki egy csúnya nő és egy helyes pasi,vagy egy szép nő és egy ronda pasi kapcsolatából?Az,hogy fontosak számukra az érzelmek,és hogy az embereket vakká teszi a szerelem.Szerintem el kell mondjam neked azt is,hogy túl sok az elvárásod.Ugyanis kevés olyan ember van,aki egyszerre szép,helyes,kedves,okos,megértő,hűséges,sportb*zi,családcentrikus meg minden,ami kell!Ha ilyet kifogsz egyszer,akkor majd jól láncold magadhoz,mert állítom,hogy többet olyat nem találsz.Amúgy egy emberi kapcsolatban nem csak pozitív emberi tulajdonságok vannak,hanem negatívak is.Egy pasinál is el kell viselni pár hülyeséget..,ahogy egy nőnél is.Ha az elviselés nem megy,akkor baj van.Akkor az a kapcsolat nem ér semmit.Nem is szabad erőltetni.


A másik,hogy sok emberről,amint olvasom túl hamar ítélkezel.Ha ilyet gondolnak rólad,hogy hűvös vagy és kimért,akkor menj egyszer be a munkahelyedre vagy bárhova úgy,hogy nem vagy hűvös és kimért.:) Hanem éppen az ellentetje vagy mindannak,amit gondolnak rólad.Változtatnod kell magadon,hogy elvárhass másoktól valamit,hogy egyáltalán azt várhasd,hogy hozzád alkalmazkodjanak!

2012. szept. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

"...de neked csak a bicepszre nedvesedik be... és társai.. szimplán érzelmi csőd vagy"


Dr. Csernus Imre (erre írtam, ha nem világos)

2012. szept. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!!!

Valóban nem gondoltam arra, hogy bennem van a hiba és most rájöttem, hogy pedig nagyon is bennem van!

És az is igaz lehet, hogy túl sok az elvárásom! (Sajnos vagy nem sajnos magammal szemben is, maximalista vagyok! az élet minden területén erre törekszem)


Az, hogy változtassak magamon nehéz lesz! De megpróbálom.

Van, hogy kimondottan szeretem hogy hűvös és kimért vagyok, sőt sokszor megkaptam azt is hogy nagyképű! Nem tudom miért, de nem zavar ha ezt gondolják rólam. Csak azok az emberek és igaz barátok tudják, hogy milyen is vagyok valójában akiknek hagyom, hogy megismerjenek! Nagyon tudok szeretni, de nem adok mindenkinek a szeretetemből.

Sokszor megkaptam már férfiaktól azt is, hogy már a tekintetemen az olvasható, hogy "ne közelíts"..ez is így van. Minden kiül az arcomra és sajnos kimondottan irritál, ha mindenféle pasi felakar szedni és bepróbálkozik. (Lehet ez valamiféle védekező mechanizmus nálam, nem tudom!)

Az biztos, hogy önvizsgálatot kell tartanom! Nem hibáztathatom mindig a pasikat! :)


Egyébként most hogy leírtam a tulajdonságaimat és belegondoltam rájöttem, hogy lehet én vagyok nehéz eset és velem nem lehet könnyű párkapcsolatot kialakítani!

2012. szept. 15. 00:25
 5/13 A kérdező kommentje:

67%os (Dr. Csernus Imre)

Leesett, de köszönöm a kiegészítést!

2012. szept. 15. 00:26
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet abban valami, hogy mást mutatsz mint aki-ami vagy. Most gondolj bele, kapcsolatot kezd veled egy férfi, veled, a hűvös és kimért, akár kissé nagyképű lánnyal. Miért? Mert ő ilyen társra vágyik. Menet közben pedig átváltozol egy bújós, romantikus kiscicává, pedig direkt azért veled kezdett, mert ő nem tud mit kezdeni egy ilyen típusú lánnyal. Tudja magáról, hogy ilyenből bármennyit megkaphat. Ezért elkezd megolvasztani egy jéghegyet. De mikor pocsolya lesz belőle, az már neki túl langyos.
2012. szept. 15. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

ma 00:52

:)

De ez eddigi tapasztalataim szerint bejött nekik, hogy a jéghegyből pocsoja lett..mindegyik partnerem úgy értékelte, hogy ezt ők váltották ki belőlem, még büszkék is voltak magukra. "Sikerült meghódítaniuk."

Nekem volt csalódás és nekem nem tetszett, hogy ők olyanok maradtak, amilyennek megismertem őket, semmi rejtett tartalék.

Most már egészen bizonyos, hogy bennem van a hiba!!!!!:S

2012. szept. 15. 00:57
 8/13 anonim ***** válasza:
Erre csak egyetlen megoldás van.Addig maradsz egyedül,amég nem találsz egy ilyet.Megéri és ha kinyitod a szemed,találni is fogsz egy ilyen palit.
2012. szept. 15. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%
Ez ám az igazi patthelyzet! Maradj elérhetetlen, de akkor egyedül maradsz, vagy hagyd magad meghódítani de akkor is egyedül maradsz. A királynők magányossága. Nem tudnak királynék lenni.
2012. szept. 15. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


"És az is igaz lehet, hogy túl sok az elvárásom! (Sajnos vagy nem sajnos magammal szemben is, maximalista vagyok! az élet minden területén erre törekszem)"


Leírom a tapasztalatom. Én meg képzeld el,a legtöbbször lejebb adtam az elvárásaimból,mert gondoltam, hogy úgysem lesz olyan,aki tökéletes.Aztán az összes ilyen kapcsolatom ráment arra, hogy magamnak próbáltam bemesélni, hogy áh én ezt érdemlem,jobbat úgysem találok!És állandóan ott motoszkált a fejemben, hogy jaj sajnos hiányzik az a tulajdonság,vagy külsőség az akkori páromból,amivel teljes lenne.Egy idő után, már nem tudtam bemesélni magamnak a dolgokat,és vége lett a kapcsolatnak, hiszen nem ment az, hogy beleképzeljem azt,ami hiányzik belőle és sosem lesz meg benne!


Itt egy jó cikk,épp most olvastam és tök igaz!

Szóval én azt mondom, ha lejebb adod az elvárásaidat,nem leszel boldog, hisz olyannal leszel együtt,aki úgysem felel meg neked.Szóval csak felesleges időpazarlás.Egy félig jóval ne állj le!

Én hiszek abban, hogy van számunkra tökéletes férfi,és majd csak megtalál,de inkább vagyok egyedül, mint újra meg újra olyannal,akiből valami nagyon hiányzik!


S amíg nem volt meg sose az a tulajdonsága az illetőnek,addig mindig láttam, hogy más pároknál ez megvan(mármint a környezetemben...)és azon tűnődtem, hogy nálam vajon miért nem?!


És szomorú,de én is azt látom, hogy nagyon ritka az,aki igényes(vagy legalább normálisan ki tud nézni és öltözködni)és még értékes belső tulajdonságokkal is rendelkezik. Próbáltam olyannal is összejönni,aki külsőre egyáltalán nem tetszett,de belül oké volt.Na az nem tartott sokáig.Mert mi más tetszene meg elsőre,mint a külseje a férfinak?Utána úgyis a következő lépcső az, hogy ne csalódjunk a viselkedésében, modorában.



itt a cikk:


[link]


("De nem elég tudni, hogy mire vágyunk, képesnek kell lennünk ezt bizonyos mértékig a valósághoz is igazítani. Mert ha túl merev az elképzelésünk a vágyott másikról, előfordulhat, hogy senkire sem illik rá a »személyleírás«, ésa végén hoppon maradunk, vagy - hogy ezt elkerüljük - az elvárásainknak nem megfelelő társra pazaroljuk magunkat - magyarázza Dr. Meskó Norbert, a Pécsi Tudományegyetem párválasztás-kutatója. - ")

2012. szept. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!