Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anya ezentúl nem fog főzni,...

Anya ezentúl nem fog főzni, rám hárult a feladat és most "éhezik" a család. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Anya kb 15 évig itthon volt, semmit sem dolgozott, most viszont talált egy munkahelyet, konkrétan heti 5x 4 órára kell mennie (8-12-ig). Ráadásul itt dolgozik a városban, kocsival 5 percre.

Múlthéten kitalálta, hogy mivel ő elmegy dolgozni, ezért ő ezentúl nem fog főzni, csináljam én, úgyis mindjárt 18 leszek, ideje lenne már főznöm a családnak (??? nem értem, de mindegy..).

Viszont én minden egyes nap fél 5-re érek haza hulla fáradtan, és akkor még tanuljak, mert idén előrehozott érettségit teszek, sportoljak, meg még ezt csináljam, azt csináljam..

Gondoltam ha nem főzök, akkor majd ő megteszi, de nem. Egész héten engem b@szogattak, hogy milyen lusta disznó vagyok, még főzni sem tudok nekik, stb.

Annyira zavar, hogy anya 4 óra munka után ilyen, de nekem 8 óra után még főznöm is kéne. Egyiküket sem érdekli, hogy este 8-kor már beesek az ágyba, annyira kivagyok már 2 hét suli után, annyira hajtanak most minket..


Szóval ez a helyzet, egyszerűen elegem van már, semmi időm, és még én főzzek.. Elegem van nagyon... Szerintetek mit tegyek? Szép szó nem használ...


2012. szept. 15. 21:18
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
15%
18 évesen, ha csaj vagy, tényleg nem árt megtanulni főzni. Beszéld meg vele, hogy egy héten 3x főzöl te, a maradék napokon meg ő. Találj ki valami ilyesmi kompromisszumot.
2012. szept. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

Egész nyáron én főztem, tök jól főzök.

Még 3 napon sem tudnék főzni, annyi szabadidőm van 2 naponta, hogy le tudjak ülni olvasni kötelezőt. Ennyi a "szabadidőm".

2012. szept. 15. 21:21
 3/37 A kérdező kommentje:
De nem hiszem el, hogy 4 óra munka után nem tud főzni, de komolyan. Volt, hogy nyáron 12 órát dolgoztam egyhuzamban, utána mégse mondtam azt, hogy akkor most nem főzök, vagy nem mosogatok el.
2012. szept. 15. 21:22
 4/37 anonim ***** válasza:
96%
Az rendjén van, hogy megtanulhatsz főzni ennyi idősen, de hogy átvedd a teljes főzést, azt nem hinném, hogy jó ötlet. Főleg, hogy anyád 4 órát dolgozik és képes megjátszani a hattyú halálát. Van, aki 8-10 órákat dolgozik és utána áll neki főzni. Mi lesz a következő? Takarítani se fog, mert dolgozik 4 órát?
2012. szept. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem azért mondom de tőlem, amikor reggel 7kor elmentem és délután 4 vagy 5 körül estem haza, úgy hogy 10kor legkésőbb le kellett feküdnöm aludni, mert viszonylag messze lakok a sulitól.. senki nem kényszerített úgymond főzésre. Én se tudok olyan hú de nagyon, max alap dolgokat. Az más volt, ha hétvégén megkértek segítségre, de hétköznap.. anyum is itthon dolgozik, mégis annyi ideje azért volt, hogy főzzön, habár én nem vártam el tőle személy szerint ezt se, megfelelt volna a hideg étel. Azonkívül tudom, milyen amikor meghajtanak a suliban, én is volt hogy sokszor elaludtam délután, annyira fáradt voltam, volt hogy utána még külön angolra kellett mennem, stb.. szóval..
2012. szept. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

A takarítás nála annyiból áll, hogy 2 naponta elmosogat (én magamnak mosogatom el), ha eszébe jut, meg naponta felporszívózik. Ja meg összerakja az ágyát.

Ha már nagyon ronda az ablak, azt is én pucoltam meg mindig is, pedig akkor még nem dolgozott.

2012. szept. 15. 21:24
 7/37 anonim ***** válasza:
59%

A tanulás mellett szerintem helyes, ha végzel egy kis házimunkát is.

Egy családra minden nap főzni viszont elég komoly feladat...

Esetleg felajánlhatnál a főzés helyett egy másik házimunkát: pl takarítás, bevásárlás heti 1x-2x, illetve vállald, hogy szombaton együtt főzöl anyuval vagyis besegítesz a háztartásba. (és mellesleg megtanulsz egy-két ételt elkészíteni)

2012. szept. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Ma is igazából csak sütöttem ki krumplit meg csirkemellet, ennyi volt, mert egész nap tanultam. Ja, meg ma végre elmehettem futni egy jó 1,5 órát. És ott tartok, hogy már fél 10...
2012. szept. 15. 21:25
 9/37 anonim ***** válasza:
88%

Húúú ismerős.Én a helyedben heti 2X főznék valami egyszerűt

Pl:Tasakos levest,Túros tésztát vagy valami knor rafinériás cuccot.Ezek max fél órába tellenek.Oda figyelés nélkül és még közbe a mosógépet is beindíthatod.Ha ezek után is utasítgat akkor meg kell mondani,te a magad részéről megtetted amit tudtál valamikor tanulnod is kell,ha nem akar 30 évesen is eltartani.

2012. szept. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

Vásárolni apa szokott, én nem is tudnék, mivel nincs jogsim, a közeli boltokban meg nagyon drágák a dolgok.


Takarítani anya minimálisat szokott, a húgom többet csinál nála, pedig 11 éves.

Bármilyen kaját nem tudok főzni.

2012. szept. 15. 21:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!