Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjemtől még hivatalosan...

A férjemtől még hivatalosan nem váltam el, de 5 éve külön élünk, egy éve van egy élettársam és most gyerekünk lesz . Lehet -e a születendő gyerekem az élettársam nevén ha apasági nyilatkozatot tesz? Vagy lehet-e az én nevemen?

Figyelt kérdés
2012. szept. 16. 18:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet! El kell válni, és férjhez kell menni az új párodhoz, hogy az ő nevén legyen. Ugyanis a férjedet védi a törvény válás után még 300 napig!
2012. szept. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak a szules utan tudod elintezni ha mar elvaltal.Az elettarsad gyermeke a ferjed nevet fogja viselni.
2012. szept. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Nem férjed nevére kerül.
2012. szept. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A férjed nevére fog kerülni, mert még nem váltatok el.
2012. szept. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Off


Sosem értettem, miért nem lehet elválni több év különélés után, főleg ha új kapcsolat is van. Most itt a példa, lehet inni a levét a lustaságnak.

2012. szept. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
Elválsz és újra házasodsz a baba születése ellőtt akkar lehet az Apja nevére anyakönyvezni.
2012. szept. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Bence_ ***** válasza:

Elválik és apasági?

Vagy a 300 napos védelem miatt kell az új férj?

2012. szept. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hiába válik el a baba fogantatásakor házas volt így a férj nevére kerül, mert ritkán születik gyerek 11 hónapra.
2012. szept. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel még nem váltál el, a baba a férjed nevére kerül, szülés után lehet az apaságit elintézni.

Ha szülésig elváltok, akkor is a volt férj nevére kerül, még ha az új élettárs nyilatkozik is az apaságról. Ez a törvény, ez van...


Ha gyorsan beadjátok a válást, nincs közös gyerek a volt férjjel, akkor egy tárgyaláson is szétválasztanak és a pici születése előtt összeházasodhatsz az új társaddal, ebben az esetben kerül a gyerkőc a nevére.

2012. szept. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Beballagtok az apukával a gyámügyre ahol ő egy nyilatkozatot tesz, előre elismerve az apaságát!

Bárki bármit mond, ma ez a helyes eljárás.

Ekkor az apa nevére anyakönyvezik aprókádat.

Mivel ez családon belül hasonló gond volt, a jelenlegi joggyakorlatot írtam le.

2014. jún. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!