Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan, hogy valaki úgy él...

Van olyan, hogy valaki úgy él kapcsolatban hogy nem is szereti igazán a párját?!?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre több kísérteties hasonlóságot vélek felfedezni barátnőm kapcsolata és az én kapcsolatom között.

Barátnőm egyszer volt nagyon szerelmes, élete első szerelmébe a jelenlegi kapcsolatában már 2 éve van együtt, de azt mondja nem szeret úgy ahogy kellene. Hiányzik a "régi" érzés. Párja a világot mindent megtenne érte, a csillagokat lehozná neki, imádja és mindennél jobban szereti, meglehetősen el is kényeztette. Barátnőm azonban mindig panaszkodik, mindig megállapítja, hogy nem jó a kapcsolata, újra azt a szerelmet akarja érezni amit már egyszer érzett és elhatározza hogy szakít. Persze soha nem lesz belőle semmi.

És itt van az én kapcsolatom. Párom egyszer volt nagyon szerelmes az első szerelmébe, becsapta és megcsalta. Itt vagyok én, aki senkit nem szeretett annyira azelőtt mint a jelenlegi páromat. Persze nem olyan végletesen mint barátnőm esetében, mert én még használom az eszem és figyelek arra, hogy nehogy kihasználjanak. De mégis azt érzem, hogy párom nem szeret eléggé. Ha nem látna 2 hétig talán minimálisan hiányoznék neki, de feltalálná magát, ha kidobnám talán búslakodna pár hétig de túlélné. Nem halmoz el a szeretetével, nem bizonygatja nem érezteti, hogy mennyire nagyon szeret, csak épp hogy. Csak annyit kapok, hogy ne szakítsak vele és higgyem el, hogy tényleg szeret. És áltat, hogy majd idővel közel enged magához és minden jó lesz. Ezt ő azzal magyarázza, hogy már nem tinédzser(30éves). Már nem engedheti meg magának, hogy valaki annyira az élete részévé váljon, hogy ha elveszíti teljesen összeroppanjon.

A kérdésem az lenne, hogy lehet nem szeret igazán? Lehet csak elvan velem, úgy mint barátnőm pasijával? És ha így van akkor ezek az emberek barátnőm/(párom is esetleg) miért nem lépnek ki a kapcsolatból és keresik meg azt, aki őszinte szerelmet tud kiváltani belőle?

Szerintetek igaz lehet, amit párom mond? "Kiöregedhetsz" a szerelemből és máshogy látod a kapcsolatokat vagy pedig nem én vagyok az az ember, akit őszinte szerelemmel tud szeretni? Én nem váltom ki belőle ezeket az érzéseket?

Mit gondoltok?

(25/N)


2012. szept. 17. 00:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban tud őszintén szeretni sőt szerelmes lenni, akkor nem te vagy az az ember. Ha csak háttérnek kellesz te vagy bárki más, mélyebb érzelmekre pedig nem képes, akkor a következővel is csak ilyen lesz. Csak neki már lehet, hogy rád mondja, hogy élete szerelme voltál. Valamiért az előző kapcsolata is véget ért, gondolom ott is hasonlóan viselkedett.
2012. szept. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Van ilyen. én is tudok jó néhány olyan kapcsolatról, ahol az egyik fél nem mély, igaz szerelemmel szereti a párját. az viszont nem igaz, h ebből ki lehet öregedni. szerintem sem szeret igazán téged a párod. de hogy csak veled ilyen és mást tudna szívből szeretni vmást sem lenne képes, ki tudja? .. a te szempontodból sajnos mindegy is. egy biztos: nem az az oka, hogy túl idős hozzá. a szerelemből nem lehet kiöregedni. hogy miért van mégis veled? ha mély szerelmet nem is, szeretetet, ragaszkodást azért érezhet irántad. az is lehet, h fél az egyedülléttől. sokan inkább élnek egy közepesen jó kapcsolatban, mint egyedül. többen, mint hinnéd...
2012. szept. 17. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nálam is igy van.Volt egy nagy szerelem és azóta nem tudom kiverni a fejemböl.A mostani párommal mér 5 éve vagyok de nem éreztem még olyat mint az elsönél :(
2012. szept. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Bocs az affért, de kedves utolsó válaszoló esete hasonló az enyémhez. Nálad sincs esély hogy újra össszejöjjetek?
2012. szept. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
én... :/
2012. szept. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed, hogy a másik nem szeret igazán, akkor az úgy is van. Tapasztalat. Én is voltam mindkét oldalon, de amint világossá vált a helyzet, leléptem. Talán ezért is vagyok most épp egyedül :) Hogy miért nem lépnek ki az emberek az ilyen kapcsolatból? talán mert tényleg elhiszi amit a párod is mond. Hogy kiöregedett. Ami nem igaz. Biztos szeret téged valamennyire, meg kedves vagy vele, meg jól esik neki, de lehet hogy tényleg egy fűszálat se tenne keresztbe hogy ez így is maradjon ha jön valami ami körülmény ami kizökkent ebből a helyzetből.


És valóban vannak olyan emberek, akik képtelenek elengedni egy régi szerelmüket. Ez jó nagy marhaság, de hát ez van. Úgyhogy olyan pasival se szabad kezdeni akinél ennyire nyilvánvaló, hogy egy régi nagy szerelme faképnél hagyta, és ő ezt a mai napig nem tudta elfelejteni. Az ilyen férfiak azok, akik, ha adsze nekik szeretetet elfogadják, de igazán viszonozni nem tudják. Tehát felesleges az energiabefektetés.


Én azt tanácsolom, hogy mondd meg neki ezt így, hogy úgy érzed, ő nem szeret téged igazán, nem érzed hogy szeretne, ezért te is el akarsz gondolkozni hogy kell-e neked egy ilyen kapcsolat, és tartsatok szünetet, és valóban ne találkozz vele. Nehéz lesz, de ha rájössz tényleg, hogy nem szeret téged, akkor könnyebb lesz neked is elfelejteni őt. Aztán meglátod mit lép. Ha nem lép semmit, akkor egyértelmű.


33/N

2012. szept. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
57%

Igen én.

De ne felejtsük el,hogy alángoló szerelem idővel csökken,vagy átalakul szeretetté.Persze van kivétel de az ritka.

Sokan a régi szerelmet túl értelmezik és az idő felnagyitja az érzelmeket.

Ha a párod ujra összejöhetne az exével valószinű nem ugy érezne mint ahogy te gondolod.

Egyébként nem lehet,hogy szeret téged nagyon csak mivel megégette magát most óvatosabb és nem adja ki az érzéseit?

2012. szept. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nem tudnék olyannal lenni, akit nem szeretek igazán. Minek?

A te párodnál ez kétesélyes, vagy tényleg nem szeret igazán, vagy csak bezárkózott és idővel majd megnyílik. Kiöregedni nem lehet a szerelemből, maximum elzárkózni előle és azzal áltatni magunkat, hogy úgy könnyebb és nem sérülünk. Lehet, hogy nem, de közben lemaradunk minden jóról. Nem is értem, hogy mit keres valaki egy kapcsolatban úgy, hogy közben a szíve meg be van zárva és hónapokat éveket vár arra, hogy szeretni merjen! Ugyanakkor az is lehet, hogy direkt van olyan kapcsolatban, olyannal, aki nem vált ki belőle különösebben nagy érzelmeket, azt remélve, hogy így nem sérül. Ez is ökörség, nem értem, de hát ők tudják.

2012. szept. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
55%
Ezért tart itt az ország, mert iylen érzelemszegények vannak, mint a kérdező és az eddigi hozzászólók. Az emberi fejlődésről fogalmatok sincsen. Érzelem (-és tudás) szegény emberek nőnek fel, szülnek gyereket és azok is lyan idióták lesznek, mint a szüleik. A tiniszerelem tinikorban van. Az a belebolondulós. Egy felnőtt szeressen felnőtt módjára. De ez az agy kifejlődése miatt is van. Ennyit nagy vonalakban erről, ha valakit érdekel részletesen, majd utánanéz. (Vagy inkább ne, úgyse értené, pláne akinek ez a legnagyobb gond az életében.)
2012. szept. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
6%
Hát kedves előző, ezt jól megaszondtad. :) kívánok neked egy párt, aki jól lenyúlja a bankszámládat, és utána elhajint, hiszen ezek szerint te értékeled, ha nem szerelemből vannak melletted :)
2012. szept. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!