Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszéljem rá a szüleime...

Hogyan beszéljem rá a szüleimet hogy engedjenek el a sítáborba?

Figyelt kérdés
Nem akarnak elengedni (pedig szeretnék megtanulni síelni) mert hogy túl veszélyes. Anyagilag megengedhetnénk magunknak. Amúgy meg osztályból sokan mennek köztük a barátaim is és nem akarok kimaradni
2012. szept. 19. 16:49
 1/6 anonim válasza:
100%
Hát szerintem nem kell rábeszélni,ha megmondod neki simán szeretnél elmenni mert megy mindenki az osztályodból,és szeretnél megtanulni síelni akkor látni fogja hogy érdekel a dolog és megengedi de ha nem akkor nem. Veszélyesnek veszélyes az a sport,de ti gondolom kezdő pályán tanulnátok és csak azért mond nem-et mert félt téged,és azért nem mer elengedni.
2012. szept. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem a szüleid nem annyira a síeléstől, mint az általános lepusztulástól (pl. részegeskedés) féltenek, ami az efféle táborokra igencsak jellemző.

Próbáld rávenni őket, hogy családilag menjetek (persze a barátaiddal együtt), vagy legalább valamelyikőtök szüleivel! Így megtanulhatsz síelni.

Valószínűleg az is egy érv (ha jókor sütöd el), hogy holnaputánig lehet sok helyen kedvezménnyel előfoglalni. :)

Hajrá!

2012. szept. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Eddig minden sulimban volt sítábor (általános, gimi és most, egyetemen is), de mindig külön árkategóriák voltak megadva szint szerint. Kinek kell csak az alap pályákra bérlet, kinek kell a durvábbakra is... Ki kér oktatást, ki nem. Ha a szülő kifizette az alap jegyet (szállás, kaja), mellé a kezdő síbérletet és az oktatást, akkor azért biztosra mehet, hogy nem egy szakadékba fognak lécekkel behajítani kapásból...


Amúgy, az hogy anyagilag mi a helyzet. Az egy dolog, hogy ki kell fizetni a tábort, de bérelni kell felszerelést, overált, dzsekit, kesztyűket venni, azért az sem olcsó mulatság!

Mindezek mellett én azt mondom addig tanulj meg amíg lehet! Én 20 évesen voltam először, rokonok próbáltak tanítgatni, de rájöttem, hogy ez olyan mint az úszás. Ha valaki egész pici korában nem tanulja meg, akkor lehet elbénázik mélyvízben éppen annyira, hogy nem fullad bele, de igazán vízbiztonság érzése sosem lesz az illetőnek. A síelés dettó... leértem valahogy a hegyről mindig, ha borultam az sem fájt, de baromira bizonytalannak érzem magam a mai napig még a kölyök pályán is néha.

2012. szept. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sítáborban lerészegedni? Szent ég, melyik iskolába jártál? Gimiben minden évben elmentem síelni a sulival (Ausztriába), de soha nem ittunk, mindig elfáradtunk a nap végére a sok síeléstől. :)

Azon kívül, hogy veszélyes, hoznak fel más indokot?

2012. szept. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ez főindok. A többi átlátszó pl.Szlovákiába lesz és ezért nem engednek, meg fogják egymásra anya mondja apa nem engedi, apa meg azt hogy anyja nem engedi
2012. szept. 19. 21:02
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Volt egyszer egy sítúra egy kőszegi gimnáziumból. Az autóbusz lecsúszott a jeges útról. Tizenegy diák meghalt.

...

Volt egy levelezőpartnerem még az internet előtti időkből.

Amikor találkoztunk, minden hülyeségbe belevitt. (Utazásba a drótkötélpályáról lógó csillén.) Ő is azt mondta a síelésre, hogy semmi kedve a lábát törni.

...

Ne menj a hullajelöltek után, hanem válassz magadnak egy kevésbé veszélyes sportot!

2012. szept. 22. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!