Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy beszéljem rá a anyuékat,...

Hogy beszéljem rá a anyuékat, hogy engedjenek el nyaralni?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőimmel elszeretnénk menni idén nyaralni egyedül,Olaszországba.Repülővel mennénk,szóval nem kéne napokat a buszon ülni.Már ki is néztük a hotelt,van saját tengerpartja,all inclusive ellátásra mennénk,szóval még kaját sem kell majd vennünk.6-an mennénk és akkor sztem kb. 3 szobát kéne foglalni.De mi anyuékkal,amikor nyaralni megyünk már kb. február körül lefoglaljuk az utat,és sztem már itt is lekéne foglalni.

Csak azt nem tudom,hogy anyunak hogy mondjam el,mert még apa az csak-csak bele menne(őt nem nagyon érdekli,hogy mit csinálok),de anya...

Egyébként az össze barátnőm minden nyáron repülővel megy a szüleivel külföldre,szóval nem most először mennénk...

15/L


2011. márc. 3. 09:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak a barátnőiddel mégy,akkor én sem engednélek el. Veszélyes tini lányoknak külföldön nyaralni.
2011. márc. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Te ismered anyukádat, valahogy muszáj előállnod ezzel a dologgal. Talán úgy, ahogy nekünk leírtad. Az más kérdés, hogy én nem engednélek el. :(
2011. márc. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
79%

Anyagiak megvannak hozzá? Te kapartad rá össze, vagy szüleid?

Most nagyon nehéz Mo-on az élet, az ország egyre szegényebb, drágul minden. Szóval ha anyagiak a gond, akkor érthető, hogy mért nem engednek.

Más részről 15 éves vagy, még féltenek.

Olaszul tudsz? Vagy valaki a bandából? Angolul?

Angollal valószínű elboldogulnátok.

Dolgozol majd a nyáron? Mondogasd ezt is, hogy dolgozni szeretnél, meg hogy bele akarsz szálni az összegbe, akkor talán könnyebben elengednek. Addig teperj otthon, legyél szorgalmas az iskolában. Lássák, hogy érett vagy erre.

Az nem indok, hogy mások is külföldön nyaralnak. Én még örültem, hogy évente feljártunk Pestre a vidámparkra:S Repülőről álmodni sem mertem.

Sok sikert egyébként, de követelőzni ne követelőzz.

Tudod, hogy hogy kell felvezetni a dolgokat anyukádnál és apukádnál, vezesd fel úgy. Előbb én apukáddal próbálkoznék. Őt meggyőzöd, akkor már van egy szövetségesed.

2011. márc. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
84%

Nem korai ez még egy kicsit?


Én sem engedném el a 14 éves lányomat még jövőre sem - de eszébe sem jutna barátnőkkel elutazni.

2011. márc. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

A pénzzel nincs gond,az megvan hozzá.

5-ünknek van középfokú nyelvvizsgánk,de a másik lánynak alapfokú van,szóval beszélgetni majd tudunk.Dolgozni nem akarok,de anya nem is engedné meg,de tudja rólam,hogy én sem fogok,hiába mondom.A suliban 4,9 az átlagom,szóval a tanulásba nem tudnak belekötni.

De azt nem értem,hogy amikor velük megyek nyaralni,akkor is külföldre megyünk,külön szobát vesznek ki nekem,van olyan,hogy csak vacsinál talizunk,szóval nem érteném,hogy miért nem engednének el,bár anya az mindig mondja,hogy "jaj,mennyire félt" ,de ahhoz képest ezt ritkán látom rajta...

De egyébként már kb. én is azóta repülök,amióta járni tudok...nem tudom,hogy ez miért van,csak szokás,hogy szép helyekre megyünk nyaralni.



De már gondolkoztunk azon is,hogy beszervezünk pár srácot,csak hogy ne legyünk annyira egyedül.

2011. márc. 3. 10:20
 6/23 A kérdező kommentje:
A nővéremet már 11 éves korában elengedték külföldre táborba,szóval szerintem engem el lehetne.
2011. márc. 3. 10:21
 7/23 A kérdező kommentje:
Csak az a gond,hogy anyuék elváltak és attól,hogy apa belemegy,még nem biztos,hogy anya el fog engedni :SS
2011. márc. 3. 10:21
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

És nem tudsz olyasmit kitalálni, ami mindenkinek rendben lenne? Hogy mondjuk menjetek akkor, amikor valakinek a szülei is ugyanott nyaralnak, nem kell egy szállodában lakni, de mégis rátok néz egy "felnőtt".

Mert ilyenkor tényleg az a kérdés, hogy oké, nagyok és önállóak, de mi van, ha történik valami? Ha valaki beteg lesz, ha valaki belemegy egy túl rizikós kalandba egy sráccal, vagy ellopják a pénzét... Írhatnék még száz ilyet. De akkor elengedném a fiam (a lányom? talán őt is), ha tudnám, hogy naponta le kell jelentkeznie valakinél, akiben megbízok.

2011. márc. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
78%
15 évesen még nagyon fiatalok vagytok, én leghamarabb 18 éves korában engedném el a lányomat. Mondjuk érettségi után egy érettségi ajándék gyanánt (Ha lenne annyi pénzem).
2011. márc. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
73%
A tábor az más, ott vannak felnőtt kísérők. Én sem engednélek el.
2011. márc. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!