Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor kaptam szeretetet...

Most akkor kaptam szeretetet vagy nem?

Figyelt kérdés
Nem emlékszem arra hogy az anyámmal lett volna bármilyen testi kontaktusunk valaha is.Soha nem ölelt meg,nem kaptam tőle puszit arcra sem.Ő azt mondja hogy adott szeretetet meg hogy szeret.Igazából ez a dolog fel sem tűnt nekem egészen 19 éves koromig amikor is láttam a vasútállomásról kiérvén egy srácot akit éppen átölel a családja:anyukája apukája egymás után,akik kimentek elé az állomásra.Akkor döbbentem rá hogy én nem hogy akkor,de még kiskoromban sem kaptam meg ezeket a dolgokat.

2012. szept. 20. 22:54
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Jobban anyukáktól szeretnék válaszokat kapni én még nem szültem gyereket így nem tudhatom milyen a másik oldalról ezt látni.
2012. szept. 20. 22:57
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én sem kaptam ölelést az anyukámtól már évek óta. 20 éves vagyok. Sőt én arra sem emlékszem, hogy mondta volna valaha, hogy szeretlek. Egy kisgyerekkori videón hallottam csak:)

De nem érzem, azt sem, hogy nem szeretne... még annak ellenére sem, hogy a 10éves tesóm ezeket mindennap megkapja..:) Néha rosszul esik persze, de volt időm hozzá szokni.

2012. szept. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
35%

Nem vagyunk egyformák, testi kontaktus nélkül is lehet szeretetet adni. Az én anyukám pl. szeretett megölelni, puszit adni stb., de én ezeket nem szerettem. Most is csak azért engedem meg, hogy örüljön, de csak mértékkel. Közben meg kiráz a hideg. A páromon kívül senki mástól nem szeretem.

Nagyon szeretem a testvéremék gyerekét, de nem nagyon szoktam ölelgetni, puszilgatni. Viszont imádok vele játszani, zenélni neki.

Nincs saját gyerekem, nem tudom, vele hogyan viselkednék, de biztos nem ölelgetném/puszilgatnám annyit, mint az átlag. Persze mikor még kisbaba más, akkor nagyon fontos a testi érintés is, bátyámék gyerekét is sokszor ringattam, stb.

Szóval az ölelés, puszi hiánya nem jelenti azt, hogy nem szeret és nem próbálta kimutatni, lehet, hogy ő másképp fejezte ki ezeket.

2012. szept. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Mindenki másképp mutatja ki a szeretetét. Valószínűleg anyukád családjában sem volt szokás a testi kontaktus, ezt szokta meg, ettől még nagyon szerethet téged. Ha gondoskodik rólad, odafigyel rád, meghallgat, segít neked, amikor szükséged van rá, akkor szeret.
2012. szept. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nekem sem mondták soha, hogy szeretnek. Persze elutazáskor mindig megölelgettek. A mi családunk nem volt sosem egy ölelkezős, puszilgatós fajta. Szerintem én sem mondtam nekik, hogy szeretem, de azt az ember anélkül is érzi. Pl tv nézéskor anyum mellé bújtam.Most felnőtt fejjel szoktam őket ölelgetni. De azért úgy érzem szeretetben nőttem fel.
2012. szept. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Te sem vagy képes rá, hogy megöleld őt, és szerintem ő ugyanígy van vele. Kéne nektek egy pszihomókus aki azt mondaná, hogy öleljétek meg egymást ott előtte. Ahhoz mit szólnátok?
2012. szept. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
35%

Biztos kaptál...

Nálunk úgy volt, hogy imádtam a lányomat puszilgatni, ölelgetni,kézen fogva menni...

A fiamat is,még kisebb volt.

De ahogy kamaszodtak,nem hagyták,ciki volt nekik biztos.

Aztán leszoktam róla...ennyi.

Attól,hogy nem ölelgetjük, puszilgatjuk egymást,még lehet szeretet.

Egyébként ,én se emlékszem, hogy a szüleim dédelgettek volna.

De mikor leérettségiztem sikeresen,apukám olyan büszke volt rám,hogy megpuszilt:)

Attól még szeretett ő is biztos.

2012. szept. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
35%

Van, aki a közeli ismerőseit is ölelgeti, mondja neki, hogy szeretlek, stb. Más meg a legközelebbi rokonának sem tesz ilyen kijelentést. Én utóbbi vagyok, anyukám is ilyen volt, mégis nagyon közel áll hozzám, és meg sem fordult a fejemben, hogy nem szeret annyira. Én úgy vettem át tőle ezt a magatartást, hogy tudom: a szeretetet nem szavakkal és érintésekkel kell elsősorban kifejezni, hanem tettekkel, gesztusokkal, azzal, hogy biztos háttér vagyunk egymás számára. Az egyetlen, akit ölelgetek, az a párom, de ez nyilván más tészta. Ő ilyen ember, de az, hogy szeret-e vagy nem annyira - nyilván ezt nem tudhatjuk, nem ismerjük a kapcsolatotokat.


(Sok hamis ölelést meg szeretleket kaptam már. Családtól.)

2012. szept. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!Én nem emlékszem,hogy egy puszit is akár,vagy ölelést kaptam-e.Mondjuk velem nem is viselkedett szeretetteljesen anyukám.Van egy 6 évvel fiatalabb hugom,őt viszont nagyon szeretgették.nyuszika,mokuska minden volt.és hát elég szarul esik az mikor egy 6-7 éves kislány azt nézi végig,hogy a kis tesóját már-már istenitik,úgy imádják.(nem vagyok féltékeny a hugomra,nagyon szeretem és szerintem különleges ember lett belőle)

Nekem ez sokszor hiányzott nagyon is.rosszúl esett,hogy anu neki ad puszit ,átöleli,munkába menetel előtt nekem meg odatol egy sziát,meg ne rosszalkodj..!:/

Nekem van egy 6 éves kisfiam, és talán ezért, vagy nem tudom, de nagyon sokszor próbálom kimutatni,hogy imádom,ölelgetném,puszilgatnám,na túlzásba nem viszem, de ő meg alapból nem az a fajta aki ezt szereti,már most 6 évesen sem.Mindig mondja,hogy jajj,anya én is szeretlek,de most nem megyek oda.:)Lehet olyan lesz mint anyum, vagy nemtom.:)

Na a lényeg,hogy attol,hogy valaki nem öleli meg a másikat még érezheti,hogy szeretik,vagy nem.Anyámnál sajnos ezt sokszor nem éreztem,sőt úgy éreztem idegesitem.A kisfiam meg tudom,hogy nagyon is szeret,csak nem az a típus,aki ölelgeti a másikat.:)

2012. szept. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Hú én nem a másik oldal vagyok, hanem úgy vagyok, mint te.

Bár nekem nem csak 19 évesen esett le, hogy másoknál így van, hanem minden példa nélkül egyszerűen csak hiányzott anyám úgy, hogy valójában ott volt...

Nagyon pici koromban élt a nagymamám, hozzá mindig odaszaladhattam csak úgy játékból is, ha rossz dolog történt, akkor is mindig ölébe ültem, simogatott.

Anyám ezzel szemben egy rideg kiskirálynő volt, mindig csak dirigált, elvárásai voltak. Jó, ha beteg voltam ő is ápolt, de ilyen odabújás, hogy csak a szeretetét érezzem, olyan soha az életben nem volt. Mindig rettegtem tőle, már ha egy 4-est kaptam kisiskolában, akkor is rossz voltam neki.

Aztán meghalt a nagymamám, és ezzel megszűnt minden szeretet. A nagypapámmal jókat játszottunk, de az mégis más volt. Apám meg ugye nem volt, mert gondolom őt sem tudta szeretni anyám...


Szóval mindig csak vártam, hogy hátha egyszer lesz anyámmal őszinte kapcsolat, hátha embernek tekint. (Persze tiniként már nem az ölelésére vágytam, csak hogy beszélgethessek vele mindenről anélkül, hogy leszidna.) De mindhiába. Ő nem ilyen. Rá kell hagyni és menekülni tőle.


Egyszer voltam külföldön cserediák egy családban. Hát az valami álom volt! Sok gyerek volt a családban, és egy igazi anyuka és vidám apuka. Az anya egyszer percekig simogatta a 24 éves fia fejét. Annak meg ez teljesen természetes volt. Néha én is kaptam egy ölelést, mikor reggelikészítés után a gyerekekkel indultunk a suliba. Nagyon jó volt!

Hát az biztos, hogy ezeket nem felejtem, és ha egyszer talán gyereket szülök, akkor én is jó anya leszek!

2012. szept. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!