Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ennyi pénzzel?

Mit csináljak ennyi pénzzel?

Figyelt kérdés

Szóval. 8.-os lány vagyok és régebben nagyon rossz tnuló voltam...mondjuk most is az vagyok, de már egy fokkal jobb. Tavaly kezdtem belehúzni a tanulásba, így évvégén már csak matekból, fikából, bioszból voltam 3-as, föciből 2-es. Bár földrajzból tényleg hülyébb vagyok, mint valakinek a segge...odáig még eljutok, ohgy a földrajzi neveket megtanulom, de az ilyen gazdaság, stb., hát az már nagyon nem megy. Plusz a föci tanár se tanít SEMMIT órán. És ezt nem csak én mondom, hanem mások is, akiket ő tanít.

De mindegy, szóval apa tegnap megígérte, hogy ha idén évvégén nem leszek semmiből 1-es vagy 2-es, kapok 50 000 Ft-ot. Amit már csak azért sem értettem, mert így sem állunk valami jól anyagilag, de mikor erre rákérdeztem, azt mondta, azzal én ne törődjek.

Szerintetek nem felelőtlegség egy 15 éves gyereknek csak úgy odaadni ennyi pénzt? És mit csináljak vele? Először arra gondoltam, így végre vehetek normális ruhákat, de a márkásabb boltokban tizenvalahány ezer Ft egy sima cipő...szóval inkább nem ilyenekre akarom elkölteni. Szerintetek mit csináljak ennyi pénzzel? Mi lenne a leghasznosabb, amire fordíthatom?

14l


2012. szept. 22. 12:37
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

Végezz el egy nyelvtanfolyamot.

Utazz el valahova, láss világot.

Kösd le a bankba kamatozni.

2012. szept. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Amúgy tudom, hogy tök gáz ilyet kérdezni, de nem nagyon értek az ilyen dolgokhoz...szóval ha beteszem a bankba és ugye kamatozik, akkor ha mondjuk 1 év múlva kiveszem, már több pénzem lesz? És akkor kb. mennyivel?

2012. szept. 22. 12:45
 3/33 anonim ***** válasza:
93%
Kösd le bankba, szerintem ez a legjobb amit tehetsz vele.
2012. szept. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 nagylzs ***** válasza:
60%
Bankba teszed, akkor éves kamat 10% körül van. Persze ez sok dologtól függ. Ami azt jelenti hogy egy év múlva 60 ezer forintod lesz. Én a helyedbe nem tenném bankba. Valami olyat vennék belőle ami emlékeztet rá, hogy a kemény munkád milyen eredményre vezet. Hogy később se hagyd abba a tanulást.
2012. szept. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
28%
Ha leteszed 1 bankba akkor majd csak 18 évesen nyúlhatsz hozzá, én úgy tudom
2012. szept. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 nevem-senki ***** válasza:
91%
50ezernek a 10%-a nem 5ezer? Vagyis 55ezer forintja lesz.
2012. szept. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
91%
Mivel csak 14 ill 15 leszel én egyenlöre semit nem csinálnék vele.Bankba teném és pl késöbb amikkor már idösebb leszel akkor kezdhesz vele valamit.lehet tovább tanulásnál is segit vagy pl iskolai kirándulás,pont nincs a szüleidnek rá pénze.Nyelvtanulás azt már természetesen most is kezdheted egy jo privát tanárnál, amit nagyon jo ha komolyan tanulsz is mert a mai világban csak igy létesülsz, ha van nyelv tudásod. pl angol elég sok cég meg is követeli ezt már.Márkás ruhára azért nem költeném mert egyrészt drága ,másik részt kinövöd,és azzal sem leszel több nagyobb ember ha márkás ruha van rajtad.Vannak márka nélküli ruhák is nagyon jo minöségüek.
2012. szept. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésedből látszik, halvány fogalmad sincs a pénz értékéről. Tudom, a Te szemedben nagy összeg 50 E Ft, de valójában komoly dolgot nem lehet vele kezdeni. Ha lekötöd, egy év múlva jó esetbe 7-8 % kamatot kapsz rá. Ha tovább akarsz tanulni, addig tedd félre (ez nyilván jövő ősz lesz), és akkor vásárolj magadnak néhány "jobb" cuccot, amit addig akciósan olcsóbban megkapsz.
2012. szept. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Hát mondjuk ha csak 18 évesen nyúlhatok hozzá, tényleg nme éri betenni...

Mondjuk én is gondolkodtam azon, hogy esetleg járhatnék belőle angoltanárhoz, ilyesmi. Mert ebben az országban úgyse lehet megélni, szóval amint nagykorú leszek, az lesz az első dolgom, hogy elhúzok innen. És végülis az angoltanárral jól is járnék, mert a suliban németes vagyok, úgyhogy ha nem angol nyelvterületű országokba költöznék, még mindig mehetnék Németországba, vagy Ausztriába :D:D Király.

2012. szept. 22. 12:55
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Előbb kapd meg. Mivel még messze az év vége, az se biztos, hogy neked sikerül, de ha igen (remélem), akkor meg az nem biztos, hogy apukád elő tudja teremteni.

Várd meg amíg kezedben a pénz.

2012. szept. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!