Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szomszédban verik a gyereket...

A szomszédban verik a gyereket, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem kicsit verik, hanem rendszeresen és durván. A szemközti panelban hétvégéken mindig hallom, hogy veszekednek, hogy a gyerek azt kéri, hogy apa, engedd el a nyakamat. De ilyen kis dolgok miatt ám, hogy nem csavar rá valamire kupakot vagy együtt "tanulnak" és a gyerek szorosan van fogva. Én nem tudnék pofonok között tanulni és itt is sokszor sir a gyerek, hogyha besokall. De az evés is igy zajlik náluk. "Edd meg azt a k..a levest, b..meg, " stb. mondatok röpködnek. El kell, hogy mondjam, hogy ez az apa nem mindig ilyen állat. Rá hárul a gyermeknevelés feladata, a főzés és a takritás is, mert az "anya" úgy tudom, hogy semmit sem csinál, na jó, dolgozik, meg olvas és fekszik állitólag, de az tény, hogy örökké a pasi van a gyerekkel, rengeteget biciklizik a fiával, de ott is lejön, hogy nagyon szigorú vele. Én elhiszem, hogy ez mind egy férfinak nagyon nehéz és sok rajta a stressz, na de azért ez elég durva dolog. Én nem akarok senki életébe beleszólni, nem is fogok, de mit lehet tenni? Ha fojtogatja, minden mozdulatnál vár és lecsap, ha valami nem tetszik neki?
2012. szept. 23. 18:31
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
69%

Talán átmehetnél szólni, hogy viselkedjen emberként, különben mész a gyámügyre.

Persze csak fenyegetés, de talán megérné.

Szegény kisfiú :(

2012. szept. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
74%
Jelentsd fel névtelenül.
2012. szept. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem is jelentsd fel.
2012. szept. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:
Azt hogy lehet? Komolyan fogják venni? Mi a teendő? Attól tartok, hogy kimennek hozzájuk és ott, mint a filmekben, nem találnak semmit, az apja letagadja, a gyerek az apja miatti félelmből, meg mert ezt tartja természetesnek, letagajda, stb. Nem vezet sehová vagy igen? Mert ha igen,m akkor megteszem. Bár félek is, mert ha megtudja, hogy ki volt az, akkor lehet, hogy bosszút áll. Azért tudhatja meg, hogy én voltam, mert itt a telepn én erről már beszéltem egy közös ismerősönkkel, aki nem kicsit pletykás. Szóval patthelyzet? Vagy mi legyen?
2012. szept. 23. 18:40
 5/44 anonim ***** válasza:
49%

Elsőnek igaza van, nem kell ezt túlspirázni és félni, mikor megint hallod hogy megy az agresszió becsöngetsz és megkérdezed ártatlan arccal hogy valami gond van? Segiteni jöttél.


Az ember közvetlen szomszédai pedig szégyeljék magukat, épp olyan bűnösök mint az apa, de talán téged követve ők is felbátorodnak.

2012. szept. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem is a névtelen feljelentés lenne a legjobb ötlet. De csak ezzel nem érsz el sok mindent mert bizonyíték is kell, és ha van esze a szülőknek akkor nem hagynak nyomokat. Ha pedig a gyereken látszódnának verés nyomok akkor már az iskola rég lépett volna. De mindenképp próbáld meg nincs mit vesztened.
2012. szept. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
80%
Jaja, gyámügyön feljelentés.
2012. szept. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
80%

Ne menj át, ne rendezkedj, mert rajtas csattan minden!


Hívd fel a rendőrséget és jelentsd fel őket, aztán szólj a gyámügynek. Ha csak a R-nek szólsz, az is jó, mert ők értesítik a gyámügyet.

2012. szept. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
48%
Hát igen, feljelentés. Csak nehogy utána téged verjenek el... Jobb nem beleavatkozni!
2012. szept. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 legion ***** válasza:
67%
Először fenyegesd meg az apát.Ha nem lesz javulás,mindenképpen jelentsd fel!
2012. szept. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!