Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy gyereket otthon vertek,...

Ha egy gyereket otthon vertek, akkor el fogja ítélni az erőszakot?

Figyelt kérdés

Sok helyen mondják, hogy kiskorában verték a szüleik ezért elítélik az erőszakot, nem is ütnek vissza stb. Ez mindenképpen így van, vagy valakinél fordítva is elsülhet?

(Nincs semmi hátsó dolog, mielőtt valaki megijedne, csak kíváncsi vagyok :) )



2012. szept. 21. 21:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem inkább fordítva,bár egyénfüggő
2012. szept. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is egyénfüggő. Ismerek olyat, akit állandóan vertek a szülei, és most ő is a gyerekeit, de olyat is, aki szintén mindig kapott, és a világ minden kincséért sem csapna a saját gyereke kezére még egy icipicit sem.
2012. szept. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőre van példa, akár családon belül is eltérhet (ismerek is ilyen családot, az egy srácból nagyon erőszakos felnőtt lett, bárkit bármikor megüt, ha ellenkezik vele, az öccse ennek a teljes ellentéte)
2012. szept. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen. Egy ismerősömet az apja kicsi korától verte, mint a rongyot, kizárta a házból, stb. Ő maga is agresszív állat lett, felnőttként visszaadta az apjának, amit kapott, félholtra verte. Meg egyébként is zűrös srác volt, míg élt, mert sikerült kinyírnia magát huszasévei elején.
2012. szept. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon változó.

Itt arról van szó, hogy az erőszak az általában valamilyen rossz problémamegoldó stratégia a családon belül.

Két féle válasza lehet erre egy személynek:

- elhatárolódik és ellentétes viselkedés formát alakít ki. Felismeri, hogy ez nem megfelelő megoldás.

- azonosul és ezt sajátítja el Ő is, mint probléma megoldási mintát. Ez a könnyebb út, alapvetően. Hiszen, ha rá is jövünk arra, hogy a szüleink valamit nem jól csinálnak, egy idő után (évek után), egyfajta lojalitás támad bennünk a biológiai családunk felé. Ezért öntudatlanul is utánozzuk őket, akkor is, ha nem értettünk egyet vele.


Érdemes a témában egy-két pszicho könyvet elolvasni. :)

2012. szept. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Valaki lépjen közbe, egy tanár, vagy a másik szülő, vagy egy nagymama, tanítsa meg rá a ygereket: Apukád vert téged, ez rossz volt neked. Lehet, hogy a te kezed is hamar meglendül, ha gyereked vagy házastársad lesz, de stop! Fékezd le magad, ne tedd! Bizony, nagyon könnyen megy az otthoni példa, és csak nagy tudatossággal , önfegyelemmel, vagy a házastárs segítségével lehet változtatni a beidegzésen.
2012. szept. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Két irányba sülhet el a dolog.
2012. szept. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%
Elég nehéz téma.... régebben láttam egy riportot, ahol olyan gyerekek életét követték végig, akiket kicsi korukban bántalmaztak, éheztettek, sajnos az esetek nagy többségében kb 70 %-ában ugyanezt tették a saját gyerekükkel is. Akkor egyszerűen nem tudtam felfogni, hogy tehet ilyet az ember a saját gyerekével, ha ő maga már átélte ezeket a borzalmakat. Lehet magyarázni, hogy ezt a magatartást látta stb...De! Senkinek nincs joga mást bántani, felpofozni, ráncigálni az, hogy neki nehéz volt a sorsa még inkább visszatartó erőnek kellene lennie, nem pedig kiváltó oknak. Tisztelem és becsülöm azokat az embereket, akik ilyet éltek át és arra törekednek, hogy normális családjuk legyen. Emberek vagyunk, az életünkért mi felelünk, mi döntjük el, hogy melyik utat választjuk!!!!
2012. szept. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%
Hogyha bántalmaztak valakit gyerekkorában,akkor alapból van benne egy kis agresszió,amit lehet,hogy nem tudott feldolgozni és az kitörhet ilyen formában.Ezt kezelni kell,vagy tudatosan figyelni rá,hogy ne úgy jöjjön ki az emberből,hogy másokat bánt vele.
2012. szept. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
hát nekem minden képen ki hat az életemre , lelkileg ki vagyok és szinte minden nap sírok de nem lettem agresszív.
2012. szept. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!