Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek a "családommal"?

Mit kezdjek a "családommal"?

Figyelt kérdés
Elegem van már belőlük. Tizenéves lány vagyok, középiskolás. Nagy terveim vannak, szeretnék diplomát, és jól fizető állást, amiért sokat tanulok. A baj csak az, hogy a folyamatos veszekedések közt nekem ez nem megy. A nevelőapán iszik, pénzünk alig van. Semmilyen külön órára nem tudok menni, pedig muszáj lenne, mert ha rajtam múlna már sokkal előrébb lennék. Megteszem a tőlem telhetőt, de egyedül kevés vagyok ahhoz, hogy ezt végigcsináljam. Semmilyen anyagi támogatást nem várhatok, a középsulit alig tudjuk finanszírozni. A lelki támogatásra meg nem igazán van szükségem, mert alapvetően kitartó vagyok, csak a nyugalom hiányzik. Nem tudom, hogy tegyek-e le erről az egészről, és hagyjam, vagy folytassam, mert ha ésszerűen belegondolok, így nem fogok eljutni semeddig. Már így is dolgozok, meg tanulok, és néha én segítek nekik. Az meg, hogy anyával és a húgommal lelépjünk, nem lenne megoldás, mert nincs hova mennünk. Csak abban reménykedek, hogy eljutok legalább a fősulira majd, és nem kellesz itthon lennem. 18 leszek, ami azt jelenti, hogy 18 éve veszekedést hallgatok napi szinten. Anyát is sajnálom, mert neki is nehéz. Nem tudom, mit csináljak.

2012. szept. 23. 19:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

A suliban nem készítenének fel külön? Nálunk a tanárok vállalták ingyen is. Volt aki magától felajánlotta, hogy külön órát tart azoknak, akik pl. fizikából szeretnének érettségizni.

Semmiképp se tegyél le a fősuliról. Ha felvesznek igényelhetsz majd szociális ösztöndíjat, ha van a településeden, akkor Bursa Hungaricát is. Mellé diákmeló, és már független is vagy a szülőktől.

2012. szept. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Suliban semmi esély. Ott nem foglalkoznak velem. Meg nekem emelteznem kellene. Arra meg egyáltalán nem készítenek fel.
2012. szept. 23. 19:41
 3/25 A kérdező kommentje:
Nekem valahogy mindig ilyen életem volt. Nem törődnek velem. Egyedül érem el amit akarok.
2012. szept. 23. 19:43
 4/25 anonim ***** válasza:

Nincs egy tanár se, akit külön megkérhetnél erre?

Nem voltunk egy elit gimnázium, sőt... De erre legalább adtak, lehet pont azért, mert tudták, hogy órán nem tudnak minket a megfelelő színvonalon oktatni.

Viszont ismerek olyat, aki egyedül felkészült emelt biosz és kémia érettségire, mindkettő ötös lett. Nem lehetetlen, csak nagyon nehéz.

Tanulhatnál könyvtárban, ott legalább nem kellene a veszekedést hallgatnod. Plusz ha összebarátkozol a könyvtárossal, ő lehet beajánl valakihez, aki tudna ingyen korrepetálni.

2012. szept. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Ilyen családi körülmények között, sztem ne a fősulira gyúrj, mert sok értelme nem lesz, hacsak nem vagy egy zseni alkat. Arra gyúrj, hogy minél előbb kezdhess el dolgozni. Keress egy jó technikumot, OKJ-s képzések közül válogass.
2012. szept. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Annyiszor kértem már... a sulikönyvtárunk max 10 percre van nyitva, ameddig kiveszek egy könyvet, a városi meg nem az a leülős könyvtár, nem szimpatikusak az ott dolgozók. Lenne egy másik, de oda meg megint költséges lenne bejárni, meg időigényes.
2012. szept. 23. 19:51
 7/25 anonim ***** válasza:

Egy barátnő, akihez átmehetnél tanulni? Igaz önerőből kéne felkészülnöd, de legalább a normálisabb környezet meglenne.

Ha ez sem megoldható, akkor passzolok. Más már nem nagyon jut az eszembe...

2012. szept. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Nincs. Másnál nem megoldható, hogy este 10 kor még a könyv felett ülök.. :/
2012. szept. 23. 19:57
 9/25 anonim ***** válasza:
Mondom én, az a mo., hogy dolgozz. Lesz saját pénzed, amit arra költesz, amire akarsz.
2012. szept. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Hát sajnálom... Ha nekem lenne ilyen helyzetben egy barátnőm, tanulhatna nálunk. A szüleim is megengednék, őket ismerve.

Esetleg még az a verzió marad, hogy suli után elköltözöl, dolgozol, a megkeresett pénzből pedig próbálsz magántanárt keríteni, és megismétled az érettségit, ha most nem fog úgy sikerülni, hogy felvegyenek. Mondjuk ezt sem könnyű egyedül összehozni, de nem nagyon látok más kiutat.

2012. szept. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!