Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit akart ezzel mondani Anyukám?

Mit akart ezzel mondani Anyukám?

Figyelt kérdés

Vigyázz!

Mikor még vagy már nem stabil a kapcsolat, vannak huzavonák, meg átfedések, meg se veled se nélküled állapotok, meg bizalmatlankodások, akkor az ilyen kijeletés, hogy kitől akar gyereket, abszolút nem releváns.



2012. szept. 23. 22:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az elejét értem, a gyerekdolgot nem, ismerni kellene a szövegkörnyezetet.
2012. szept. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A végét én sem értem. Kicsit bővebben?!
2012. szept. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Gondolom a barátoddal nem valami rózsás a kapcsolatotok. Se veled- se nélküli állapotban vagytok. Erre ő a viták hevében azzal érvel neked, hogy mégis te vagy az a nő akitől gyermeket szeretne. A releváns szó azt jelenti, hogy lényeges , fontos, meghatározó.

Tehát anyukád szerint ez a kijelentése a barátodnak nem bír jelentés tartalommal.

Bocsánat, ha valamit félreértettem, de nekem a szöveg környezetből ez jött le.

2012. szept. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, pontosan erről van szó.
2012. szept. 23. 23:12
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

Anyukád szerint a pasid nem gondolja komolyan hogy tőled akar gyereket, és ezt abból szűrte ki hogy eléggé instabil a kapcsolatotok.


De én erre tudnék ellenpéldát mondani. Volt egy ismerős haverom, aki sokszor összeveszett a csajával, mindenféle dedós dolgon is, hát röhely volt amit ők műveltek így kívülről nézve, de mégis hamarosan csináltak gyereket és együtt élnek. Most meg a srác tartja el a lányt, és 2 gyereket, mert már kettő is van azóta.

2012. szept. 24. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Így már értem.

Nos, saját példámból tudok kiindulni. Nekem a házasságom nagyon megromlott, válunk. A férjem még az utolsó évben is azt hajtogatta, hogy még a sok problémánkkal együtt is én vagyok az a nő, akivel le tudja élni az életét, és hogy örül, hogy én vagyok a gyermeke anyja...

Csakhogy ez egy kapcsolathoz édeskevés. Ahhoz, hogy egy kapcsolat működjön, mindkét félnek sokat kell belerakni. Lehet gyereket vállalni instabil kapcsolatban is - csak nem érdemes! A gyerekvállalástól semmi nem fog megjavulni.

Teljes mértékben egyetértek anyukáddal!

Akkor érdemes gyermeket vállalni, ha egy stabil, harmonikus kapcsolatba érkezik.

2012. szept. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mindig mondom, egy gyerek még a stabil kapcsolatnak is próbatétel. Aztán ha tényleg stabil és harmonikus a kapcsolat, akkor valóban jön az a rész, amikor elmélyíti, megerősíti, ami addig is mély és erős volt. De ahol már a bomlás jelei mutatkoznak... nos ott csak újabb gondokat okoz. A "kapcsolatmentő gyerek" a legnyomorultabb lény a világon...
2012. szept. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tehát akkor lehet a párom csak "ígéri" a gyerek témát, de közben eszébe sincs, hogy közös bébink legyen?
2012. szept. 25. 20:48
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem, nem errőlvan szó, hanem arról, hogy ELŐBB kéne kialakítani egy stabil, harmonikus, kölcsönös bizalmon, szereteten és tiszteleten alapuló kapcsolatot, és AZTÁN, ha ez megvan, akkor lehet azon gondolkozni, hogy mikor vállaltok közös babát.


Ergo ha a pasid 24/7 féltékenykedik, te meg 24/7 veszekszel vele, akkor nem az a kérdés, hogy ki kitől akar gyereket majd, hanem az, hogy hogy viselitek el egymást ma, holnap meg holnapután. Egy inszabil, gyenge lábakon álló kapcsolatot egy gyerek SOHA nem javít meg. Két össze nem illő ember nem fog békében kijönni egymással, csak mert az egyik petesejtjét megtermékenyítette a másik spermája!


Tehát: rendet kell rakni az életedben, és aztán lehet majd babán is gondolkozni, de a sorrend mindenképp ez kéne hogy legyen...!

2012. szept. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

*inszabil helyett instabil


Bocsi az elütésért!

2012. szept. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!