Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van manapság olyan sok...

Miért van manapság olyan sok "elmebeteg" szülő? (Főleg anya? )

Figyelt kérdés

Én elég rendes családból származom. Nem vagyunk túl jómódúak, de a szüleim mindent megettek értem. Rendesen neveltek, kapok és kaptam is tőlük szeretetet. Szal nekem ez teljesen idegen és mindig ledöbbenek mások viselkedésén.


Egy kedves ismerősöm, akivel nagyon jóban vagyok, neki elég rossz a kapcsolata az anyjával. Az anyja iszonyú hatalommániás és manipulálni akarja, ő meg menekülni akar ezelől. Hazugságokkal próbált védekezni, sikerült is egy ideig, de rossz vége lett és most haragszanak rá, mert kiderült. Viszont nem volt más választása.


Gyakorin is amikor belenéztem a családi kapcsolatokba, rengeteg olyan kérdést lehet látni, ahol a szülők, mintha nem lennének normálisak. Számomra elképesztő, hogy mik mennek egyes családokban. Szinte mintha gyilkolnák egymást és csak a saját akaratukat akarják érvényesíteni. Nem fogadják el a gyereket önálló lényként és ahelyett, hogy elbeszélgetnének vele a problémákról vagy átadnának nekik értékeket, csak rájuk erőltetik a saját gondolkodásukat, amit ha a gyerek nem fogad el, mindig balhé a vége. És főleg mintha az anyák lennének ilyenek. Több gyerekről is ezt hallottam. Felnőtt gyerekekről is. Az apa kb nem is törődik semmivel, csak dolgozik, az anya meg egész nap csinálja a cirkuszt és pusztítja a gyerekeket.


Én ezekről az esetekről eddig kb semmit sem tudtam. Most ébredtem rá, hogy ilyen is van. És nem tudom, hogy ennek mi az oka. Lehet valahogy segíteni ezen? Esetleg az ilyen sorsú barátaimon?


Mitől van ennyi megbolondult anya?


2012. szept. 25. 22:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom, nekem normális a családom, de egyetértek veled.

Szerintem, ha vacak a házasság vagy az egyik szülő személyisége elcseszett és a gyereken éli ki minden frusztrációját, akkor van ez. Meg hát gyerek se való mindenkinek...

2012. szept. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
69%

Elmebeteg szülő, megbolondult anya ?

Talán a másik oldalt is meg kellene kérdezni..

Ez a fiatalok oldala..Idősek nem igen foglalkoznak internetes oldalakkal. nem értenek hozzá,nincs idejük..stb.

De van kamaszokról, gyerekekről szóló kérdés is..AHOL A SZÜLŐ KÉRDEZ..DE még egyszer sem olvastam,hogy egy anya elvetemültnek, megbolondultnak nevezné a gyerekét.

Kritikát finomabban is meg lehet fogalmazni..

Talán úgy kellene...

Egy -remélem nem elvetemült,megbolondult-anya

2012. szept. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
41%

Kedves még nem elmebeteg anyuka, hadd reagáljak én: tudod vannak szülők, akik a normális gyerekükön élik ki a napi bajaikat, rosszabb esetben alkoholisták vagy úgy beszélnek az utóddal, mint akit a se*géből rántott elő. Ilyen is van! És itt most nem a követelőző kezelhetetlen kamaszokról van szó. Tudod, akinek nem inge, az nem veszi magára.

1. voltam.

2012. szept. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
86%
Az én anyám is ilyen, mintha azért szült volna, hogy rajtam vezethesse le a napi frusztrációit.
2012. szept. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
84%
Én anyám ilyen, mint amit leírtál. Vele egyáltalán nem törődtek a szülei és azt hiszi, hogy a törődés egyenlő azzal, hogy ráerőlteti a másikra a saját akaratát. Az a baj, hogyha megmondja neki valaki, hogy ok, elmondta, hogy szerinte mit kéne tennie, de majd ő eldönti, akkor megsértődik, hisztizik, őrjöng. Egyébként nem csak velem ilyen, hanem mindenkivel, elég elviselhetetlen.
2012. szept. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Kedves 2.!

Köszönöm, hogy írtál. Érdekel a másik oldal véleménye is. Remélem, hogy te nem ilyen vagy és neked nem inged. Bár eléggé magadra vetted. Vajon miért... :D

De persze sok normális szülő is lehet, akik kiakadnának a kérdésemen.


ÉN NEM AZ ÉN SZÜLEIMET NEVEZTEM ELMEBETEGNEK. CSAK AZT ÁLLÍTOM, HOGY VANNAK ELMEBETEG SZÜLŐK. MÉGHOZZÁ MEGLEPŐEN SOK!!!


Igen, én is olvastam már olyat, hogy egy anya írt gyakorira, hogy a fiával mi van, drog prosti vagy valami. Itt azonban minden esetben én a szülőt hibáztatom. Hogy a fenébe juthat egy fiú 10akárhány éves korára ahhoz, hogy prostihoz menjen? Ha az anyja rendesen nevelte, megadta neki a kellő szeretetet, átadta neki az értékeket, fenntartotta a személyes és bizalmas kapcsolatot, akkor mégis hogy fajulnak odáig a dolgok, hogy a gyerek prostihoz jár vagy drogozik vagy akármi?


Igaz, hogy elzüllött a társadalom és a haverok is beleviszik, de ha otthon minden rendben van és a szülők megteremtik a biztonságot és a szilárd értékrendet, akkor hiába érik a gyereket ilyen-olyan hatások. Legalábbis sztem.


Vagy velem van valami baj akkor...

2012. szept. 25. 23:25
 7/24 A kérdező kommentje:
Na igen, itt is van. Az őrjöngés. Ez az egyik olyan dolog, amit még mindig nem értek. Egyre többször hallottam az utóbbi időben egy szülőről, hogy őrjöngött a gyerekével szemben vagy hogy magán kívül volt vagy valami ilyesmi. Tehát olyan, mintha a szó szoros értelmében valami szellemi problémája volna. Vagyis beteg. De nemértem mitől. Vagy hogyan.... Hogy lehet mégis ilyen egy társadalomban? És szinte senki sem veszi észre? Vagy nem foglalkoznak ezzel?
2012. szept. 25. 23:29
 8/24 anonim ***** válasza:
71%
Ketteske! Szerinted hány anyuka vallaná be, hogy alkoholista állat, és rendszeresen terrorizálja, veri a felnőtt gyerekét? Attól, hogy te nem olvasol itt ilyet, még létezik a jelenség...
2012. szept. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
84%
Nem foglalkoznak vele, nem nagyon érdekel senkit. Csak ha nagyon durván megveri a gyerekét, akkor elveszik tőle. Az emberek nem törődnek azzal, hogy a másik milyen, ha elviselhetetlen, kerülik és kész. Itt is olvastam olyan válaszokat, hogy nem kell beleszólni más életébe, pedig ott arról volt szó, hogy kapott is a gyerek. Meg gondolj bele, te mit csinálsz, ha azt látod, hogy mondjuk az egyik rokonod mindenért ordít a gyerekével? Ha szólsz neki, még ő sértődik meg, hogy csak ne szólj bele.
2012. szept. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
63%

Mért vettem magamra..? Nem éreztem úgy, hogy magamra vettem volna..de ketten irtátok, lehet.

Nagyobbik lányom külföldre ment dolgozni..piszkosul hiányzik.Naponta irunk egymásnak,de az más....A kisebb 200 kmre dolgozik,naponta felhiv,de nekem az is kevés..Apám meghalt,nem volt jó (nagyon jó) a kapcsolatunk.Mégis hiányzik..és felmerül bennem, lehettem volna türelmesebb is...Igy az élet vége felé, már érzékenyebb az ember..

Egy szülőnek is megfordul a fejébe (sokszor!) ugyan jól neveli a gyerekét? Nincs tökéletes anya..max elég jó anya...Csak ha már nem lesz Veletek, nem szeretném, ha

titeket is bántana a lelkiismeret..Nem bántottam, nem sértettem meg Apámat, csak nem voltam hozzá elég türelmes... Ez 4 éve tart..bizony súlyos teher...

2012. szept. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!