Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Névváltoztatási kérelem útján...

Manawydan kérdése:

Névváltoztatási kérelem útján a kiskorú gyermek apai vezetékneve elé lehet-e rakni, az anyai vezetéknevet kötőjellel?

Figyelt kérdés
A szülők nem élnek együtt, házasság nem is volt, viszont az apa elismerte, így a nevére került a gyerek a születés után?
2012. szept. 26. 08:35
 1/9 anonim ***** válasza:
28%
Én úgy tudom, hogyha nincs házasság, akkor nem tudod mindkét nevet felvenni kötőjelesen. A kötőjelezésnek a sorrendje egyébként kötelezően férj vezetékneve majd feleségé, fordítva nem lehet.
2012. szept. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Lehet! Most voltunk apaságit csináltatni, és kérdeztük, mi van, ha arra jutunk, mégsem (csak) apa vezetéknevét kapja a kisfiunk. Lehet változtatni később, de ugye kérvényezni kell, ahogy írod. A gyerkőc vezetékneve lehet (ha apuka mondjuk Szabó, anyuka Kovács) Szabó-Kovács, Kovács-Szabó, Szabó és Kovács is.
2012. szept. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem, és ehhez nyilván szükséges az apa hozzájárulása?
2012. szept. 26. 10:11
 4/9 anonim ***** válasza:
45%

Nem hiszem, de egyszeűbb, ha felhívod az anyakönyvi osztályt az önkormányzatotokon, ők tudnak segíteni szerintem.

(2. voltam.)

2012. szept. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:D
2012. szept. 26. 10:52
 6/9 anonim ***** válasza:
61%
Én úgy tudom, hogy lehet, de mind a két fél (anya-apa) beleegyezése kell hozzá.
2012. szept. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

elsőnek


nincs ilyen szabály

teljesen mindegy h a férj vagy a feleség vezetékneve van elől

pl a húgomnál is kötőjel van és az ö vezetékneve van elől utána a férjé

2012. szept. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
ja és ez házasságon kívül is működik
2012. szept. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az első nagy hülyeséget írt.

- Házasságon kívül is lehet. Különben a törvény engedne a "törvényes" gyerekeknek olyat, amit a "törvényteleneknek" nem, és ez alkotmányellenes.

- Mindegy a sorrend. Tóth Norbert és Sándor Anna nevű ismerőseimnél hülyén jött volna ki, ha a kislányuk neve Tóth-Sándor Lili, mert vicces egy Tóth Sándorként bemutatkozó lány. (fiktív nevek, de férfi keresztnév a nő vezetékneve)


A két szülő közös megegyezése kell hozzá. Egyébként egyszerűbb lett volna, ha már az apasági nyilatkozat idején így csináljátok.

2012. szept. 28. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!